/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tekkeköycancel

Samsun Tekkeköy Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Tekkeköy Satılık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Tekkeköy satılık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Tekkeköy ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Tekkeköy ilçesi sınırları içerisinde bulunan Tekkeköy Mağaraları, Karadeniz Bölgesi’nde şu ana kadar bulunan en eski insan yerleşim yeridir. 

Tekkeköy Satılık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Tekkeköy ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Samsun iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 321 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 240 metredir. Samsun ili ile Ordu ilini birbirine bağlayan karayolunun 13 kilometre kadar güney tarafında konuşlanmıştır. Tekkeköy ilçesinin üçte birlik kısmını Çarşamba Ovası’nın devamı olan topraklar meydana getirmektedir. Samsun il merkezine 14 kilometrelik bir mesafesi vardır. Samsun ilinin en doğu tarafında yer almaktadır. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu ve güney yönlerinde Çarşamba ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde Samsun il merkezi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Karadeniz bulunmaktadır.
 • İlçenin batı yönünde ise Asarcık ilçesi bulunmaktadır. 

Tekkeköy Satılık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Tekkeköy satılık daire düşünenler için ilçede, Karadeniz ikliminin hakim olduğu bilinmektedir. Yaz mevsimi nemli ve sıcak geçerken ilçede kış mevsimi ılık yaşanmaktadır. Sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde, yağış özellikle çok fazla artış gösterir. Ortalama 25 santigrat derece ile Ağustos ayı, yılın en sıcak ayıdır. Ortalama 7 santigrat derece ile ise Ocak ayı, yılın en soğuk ayıdır.

Tarım ve hayvancılık faaliyetleri, Tekkeköy ekonomisinin yapıtaşlarını oluşturmaktadır. İlçe toprakları verimli olduğu için, sulu tarım kolaylıkla yapılabilmektedir. Tütün üretimi ise bu sektörlerin en fazla gelir getiren kısmıdır. Tütün haricinde marul ve karalahana gibi sebzeler de üretilip başka şehirlere satılmaktadır. 

Tekkeköy Satılık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Tekkeköy ilçesinde toplam 52.258 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,19’u erkek olup geriye kalan %49,81’ini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %2,56 olarak tespit edilmiştir. 

Tekkeköy ilçesinde 62 adet mahalle mevcuttur. Tekkeköy satılık ev arıyorsanız seçebileceğiniz, en çok tercih edilen mahalleri aşağıda listeledik:

 • 19 Mayıs Mahallesi,
 • İstiklal Mahallesi,
 • Kurtuluş Mahallesi,
 • Çay Mahallesi,
 • Kirazlık Mahallesi,
 • Yeni Büyüklü Mahallesi.

Tekkeköy sahibinden satılık müstakil ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Tekkeköy Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.