/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Termecancel

Samsun Terme Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Terme Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Terme kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Samsun iline bağlı Terme ilçesi bulunduğu konum itibari ile Karadeniz ikliminin etkisi altındadır. İlçede bu nedenle yazlar ılık ve yağışlı, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Terme kiralık konut arayan kişiler ilçenin ekonomisi ile de yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. Terme kiralık ev arayanlar ilçede tarım faaliyetleri kapsamında sebze ve meyve ürünlerinin tarım faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. 

Terme Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 71 bin 492’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,76’sını (35 bin 571) erkek, yüzde 50,24’ünü (35 bin 921) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Terme kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 76 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Ahmetbey Mahallesi, Akbucak Mahallesi, Akçagün Mahallesi, Akçaykaracalı Mahallesi, Altunlu Mahallesi, Ambartepe Mahallesi, Aybeder Mahallesi, Bafracalı Mahallesi, Bağsaray Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bazlamaç Mahallesi, Beşikli Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Çanaklı Mahallesi, Çangallar Mahallesi, Çardak Mahallesi, Çay Mahallesi, Dağdıralı Mahallesi, Dereyol Mahallesi, Dibekli Mahallesi, Dumantepe Mahallesi, Eğercili Mahallesi, Elmaköy Mahallesi, Elmalık Mahallesi, Emiryusuf Mahallesi, Erenköy Mahallesi, Etyemezli Mahallesi, Evci Mahallesi, Fenk Mahallesi, Geçmiş Mahallesi, Gölyazı Mahallesi, Gündoğdu Mahallesi, Hüseyinmescit Mahallesi, İmanalisi Mahallesi, Karacaköy Mahallesi, Karacalı Mahallesi, Karamahmut Mahallesi, Karkucak Mahallesi, Kazımkarabekirpaşa Mahallesi, Kesikkaya Mahallesi, Kocaman Mahallesi, Kocamanbaşı Mahallesi, Kozluk Mahallesi ve Köybucağı Mahallesi’dir.

Terme Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumu Bilgisi

İlçeden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçede yer alan eğitim kurumlarının eğitim kalitesi de oldukça yüksektir. Samsun Terme kiralık konut arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar:

  • Terme Ortaokulu: Fenk Mahallesi, Eski Devlet Hastanesi Yolu, 55600 Terme/Samsun. Daha detaylı bilgiler için (0362) 876 63 03 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Atatürk İlkokulu: Fenk, Esin Sokak, 55600 Terme/Samsun. Daha detaylı bilgiler için (0362) 876 50 32 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Kocaman İlköğretim Okulu: Yeni, Saray Cad./keleş Çıkmazı No:15, 55600 Terme/Samsun. Daha detaylı bilgisi için (0362) 876 98 50 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi: Çay Mahallesi Ünye Caddesi Sanayi Bulvarı, Sanayi Sitesi Yanı, 55600 Terme/Samsun. Daha detaylı bilgiler için (0362) 876 92 17 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık daire tercihini Samsun ilinin Terme ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Samsun Terme uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Terme Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.