/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sinopcancel

Sinop Kiralık Ev

araması için 162 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sinop Kiralık Konut Arayanlar İçin İl Hakkında Bilgiler

Sinop kiralık konut arayışınızda size rehber olması amacıyla hazırladığımız bu yazıda ilin ilçeleri, ekonomisi, coğrafi yapısı, emlak piyasası, turizmi ve nüfus verileri gibi birçok konuya değindik. Orta Karadeniz Bölgesinde yer alan illerden biri olan Sinop aynı zamanda Anadolu’nun en kuzey kısmı olan İnce Burun Yarımadasının bulunduğu şehirdir. Şehir 5.862 kilometrekarelik bir arazi üzerinde kurulmuştur. Batı tarafında Kastamonu, doğu ve güneydoğu tarafında Samsun, güney tarafında Çorum illeriyle çevrilidir. Kuzeyinde ise Karadeniz bulunan ilin kıyı şeridi yaklaşık 175 kilometreden oluşmaktadır.

 

Sinop kiralık daire alacakların ilin coğrafyasını ve ekonomisini de bilmeleri önem taşımaktadır. İlin ekonomisi tarım ve hayvancılığın yanı sıra ormancılık ve balıkçılığa da dayanmaktadır. Engebeli bir alana sahip olan ilin kuzeyinden güneyine gidildikçe yükseltisi artmakta ve ormanlık arazileri azalmaktadır. Köse Dağı, Göktepe, Elek Dağı, Zindan Dağı ve Hasan Dağı ildeki başlıca dağlardır. İlin Karadeniz’e kıyısı olması sebebiyle bölgeye Karadeniz iklim tipi hakimdir. Yılın çoğu zamanı yağışlı geçmektedir. Meşe, kavak, çam ağaçları, çınar, gürgen ve fındık ağaçları bölgede bulunan ağaç türlerindendir. 

 

Sinop Kiralık Daire Arayanlar İçin İlin Turizmi

Şehirde yaşayanların dışında bölgeye kısa süreli olarak birçok ziyaretçi gelmektedir ve böylece il çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Siz de bir süreliğine burada kalacaksanız İnaltı mağarasını ve Sinop Cezaevini görebilir, Sinop Kalesini ve Sinop Müzesini gezebilir, yaz aylarında buraya gelirseniz ildeki plajlardan denize girebilir, Yuvam kampı ve Gazi kampı gibi kamp alanlarında kamp yapabilir ve Erfelek Tatlıca Şelalesinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Eğer şehre bu tarihi dokusunu ve turistik yerlerini görmek amacıyla gelecekseniz ya da yaz tatilinizi geçirmek için gelmek istiyorsanız Sinop yazlık kiralık evler için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli.

 

Sinop Kiralık Konut Tercih Edeceklere Şehrin İlçeleri

01.02.2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilin toplam 9 ilçesi ve 50 mahallesi bulunmaktadır. Nüfusu 219.733 kişiden oluşan Sinop’un ilçeleri arasında en yüksek nüfusa sahip olan ilçesi Merkez ilçesidir. Kiralık konut arayışında talebin en yüksek olduğu yer de burasıdır. 2007 yılında açılmış olan Sinop Üniversitesinin de merkezde yer alması sebebiyle üniversite öğrencileri tarafından kiralık daire arayışları artmaktadır. Siz de eğer öğrenciyseniz Sinop eşyalı kiralık daireler için listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz. Merkez ilçesi dışında Sinop’ta ev kiralayabileceğiniz ilçeleri nüfuslarıyla beraber ise; 

 

 • Boyabat İlçesi 44.608,
 • Durağan İlçesi 19.650,
 • Ayancık İlçesi 23.720,
 • Sinop Merkez 64.544,
 • Türkeli İlçesi 17.947, 
 • Erfelek ilçesi 12.049,
 • Gerze İlçesi 24.946,
 • Saraydüzü İlçesi 6.777 ve
 • Dikmen İlçesi 5.492 kişiden oluşmaktadır.

 

Sinop Kiralık Konut Fiyatları

Ev kiralamadan önce yaşanmak istenilen yerdeki konut piyasasının durumunu bilmek büyük önem taşımaktadır. Bu hem kişinin kendi bütçesini hazırlamasını hem de kiralayacağı eve değerinden fazla kira ödememesini sağlar. Şehirde toplamda 127.641 adet konut, 13.187 adet iş yeri yer almaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 1,01’dir. Sinop kiralık konut fiyatlarını incelediğimizde 2019 Emlakjet bölge raporuna göre evlerin ortalama alanları 110 metrekareden oluştuğunu görürüz. Ortalama konut kirası 938 TL ve metrekare başına düşen kira bedeli 9 TL olarak karşımıza çıkar. Oda sayılarına ve alanlarına göre ortalama konut kiraları ise aşağıdaki gibidir.

 

 • 1+1, 65 metrekarelik bir konutun fiyatı 796 TL
 • 2+1, 100 metrekarelik bir konutun fiyatı 852 TL
 • 3+1, 130 metrekarelik bir konutun fiyatı 1.004 TL
 • 4+1, 155 metrekarelik bir konutun fiyatı 1.150 TL

 

Daire arayışınızı hala sürdürüyorsanız ve bütçenizi de ayarladıysanız aradığınız kriterlere uygun olan o hayalinizdeki evlere emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Sinop ilanları aracılığıyla hızlıca ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Sinop Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.