/static/img/logo.svg
search

Satılık Arsa

araması için 48.927 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Satılık Arsa Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Yıllar boyunca çalıştığınız birikimlerinizi emlak sektöründe mi değerlendirmek istiyorsunuz? O halde satılık arsa seçeneklerimiz arasından sizin bütçenize en uygun olanı bulabilir ve en doğru yatırıma imza atabilirsiniz. Satılık arsa almaya karar verdiğinizde doğru bir yatırım yapabilmeniz için belli kriterlere dikkat etmeniz gerekir. Dikkat edilmesi gerekenlerin başında ise şu maddeler yer alıyor.

 

 • Alınacak arsa Kadastro’da, İmar Müdürlüklerinde ve Tapu Müdürlüğü’nde incelenmeli.
 • Meydana gelebilecek olası riskleri engelleyebilmek için tapunun bağlı olduğu kadastro ve harita müdürlüklerine müracaat edip, harç yatırılmalı ve arsanın yeri belirlenmeli.
 • Arsa içerisinde imar durumu hakkında bilgi alınmalı. 
 • Arsanın tabi olduğu imar planı hakkında ilgili belediyeden gerekli olan bilgiler alınmalı. 
 • Tapu sicilinde arsanın metrekaresi yazar. Emlakçıdan veya sahibinden satılık arsa alırken muhakkak belirtilen metrekare ile tapuda yazan metrekare ölçümü karşılaştırılmalı.
 • Arsalar genellikle; konut alanı, sanayi alanı, ticaret alanı şeklinde farklılaşıyor. Bu sebeple bu kategorilerin yatırımınıza olası etkileri değerlendirilmeli. 
 • İmar planına bağlı olarak arsaya ne kadar inşaat yapılabileceği incelenmeli. Satılık arsanın değeri yapılacak inşaata göre değiştiği için önemli bir kriterdir. 
 • Arsanın hisseli olup olmadığının araştırılması önemlidir.  Eğer arsanın başka hissedarları varsa onlardan da izin alınmalı ve rizaî taksim yapılmış olmalı.
 • Üzerindeki takyidat durumunun ne olduğu Tapu Müdürlüklerinden öğrenilmeli.
 • Satılık arsa sahibinden veya emlakçıdan alırken dikkat edilmesi gereken detaylardan bir diğeri ise yatırım yapılacak arsanın lokasyonudur. Arsanın yakınındaki üretimin, ticaretin ve nüfusun artışı yatırımınızın değer artışını belirlemektedir. Bu sebeple Arsanın konumunun değerlendirilmesi önem kazanır. 
 • Arsanın üzerinde herhangi kaçak veya ruhsatsız bir yapının olup olmadığı araştırılmalı. Eğer birileri tarafından arsa işgal ediliyorsa, bu gibi durumlarda arsanın alınmaması tavsiye edilir. 
 • Mümkün olduğu kadar topografik açıdan az eğilimli veya düz, ana yollara yakın, rekreasyon için ayrılmış alanlara yakın, yola olan cephesi geniş, yüksek gerilim hatlarından uzak, biçimli ve düzgün bir arsa tercih edilmeli.
 • Arsa yerinde görülmeli. Eğer yerinde görme imkânınız yoksa internetten kontrol edilmeli, GPS verisiyle coğrafi sorgulama yapılmalı ve uzman kişilere danışılmalı.
 • Çevre arsalarında fiyatları karşılaştırılarak doğru bir yatırım yapabilmek için almayı düşündüğünüz satılık arsa fiyatları hakkında detaylı bilgi alınmalı.

 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

6 Aralık 2019

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

5 Aralık 2019

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

4 Aralık 2019

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

3 Aralık 2019

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

2 Aralık 2019

Satılık Arsa
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.