/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Balıkesir Manyas Satılık Daire İlanları

araması için 4 ilan bulundu
search
Manyascancel
Balıkesircancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ

Manyas Satılık Daire Düşünenlere Yol Gösterecek Bilgiler

Manyas satılık daire tercih etmeyi düşünenler için, ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Yazının birinci bölümünce ilçenin coğrafi konumuna, ikinci bölümünde tarihine, üçüncü ve son bölümünde ise nüfusu ile mahallelerine değindik. Bu yazıyı okuduktan sonra saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşacaksınız. Manyas, Ege Bölgesi’nin en gelişmiş kentlerinden biri olan Balıkesir’e bağlı olan bir ilçedir ve Ege Bölgesi’nde yer almaktadır. Manyas, çok eskiye dayanan geçmişi, kültürel tarihi ve özellikle de doğal güzellikleri ile Türkiye’nin saklı cennetlerinden biridir. İlçe, kent merkezinden seksen iki kilometre uzakta yer almaktadır. Susurluk’tan ise otuz yedi, Edremit’ten 170 kilometre uzakta bulunmaktadır.

Manyas Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Manyas satılık ev arayanların, ilçe hakkında bilmeleri gereken ilk önemli şey bölgenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısıdır. Özellikle başka il veya ilçelerden gelerek buraya yerleşecekler için yazının bu kısmı özellikle önemlidir. Manyas, 627 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuş durumdadır. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği sadece 50 metredir. Bu durum ilçenin iklim yapısını da etkilemiştir. Manyası’ın kuzeyinde bandırma, batı ve kuzeybatısında Gönen, güneyinde ise Balıkesir kent merkezi bulunmaktadır. İlçe aynı zamanda güneydoğu hattında Susurluk ve Balya ilçeleri ile komşudur. Marmara Bölgesi’nin güneyinde yer alan ilçe, sanayi kuruluşlarının artıklarından uzak bir yerde konumlanmıştır. İlçenin kuzeyinde bulunan Manyas Kuşgölü, ilçenin en önemli doğal güzelliklerinden biridir. Semtte ılıman Akdeniz İklimi hüküm sürmektedir.

Manyas Satılık Daire Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi

Yazının bu bölümünde sizlere ilçenin tarihinden kısaca bahsedeceğiz. Çünkü biliyoruz ki, yaşadığınız bir bölgenin tarihi hakkında bilgi edinmek, yaşadığınız yerle olan bağlarını güçlendirecektir. Bu nedenle Manyas satılık konut tercih etmeyi düşünenlerin bu bölümü dikkatlice okumalarını öneriyoruz. Manyas’ın bilinen ilk ismi Miletopolis’dir. İlçede yapılan arkeolojik kazılar, bölgeye ilk yerleşimin milattan önce yedinci yüzyılda yapıldığını kanıtlar niteliktedir. İlçede zamanla Lidyalılar, Persler, Romalılar ve Bizanslılar yaşamıştır. Helenistik döneme ait birçok eser, arkeolojik kazılar ile gün yüzüne çıkarılmıştır. 1300’lü yıllara gelindiğinde bölgede kurulan Karesioğulları Beyliği, ilçeyi de içine alacak şekilde büyümüştür ve bu beylik 1345 yılında Orhan Bey tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Manyas Satılık Daire Bakanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede 19.339 kişi yaşamını sürdürmektedir. İlçede ikamet edenlerin %49.40’ı erkek, %50.60’ı ise kadındır. İlçe nüfusu 2007 yılından beri sürekli olarak azalmaktadır. Bu nedenle semtte nüfus yoğunluğu azdır. İlçedeki popülasyonun artış hızı ise - %0.09’dur. Kısacası negatif yönlüdür. İlçe, elli mahalleden meydana gelmektedir ve hiç köy ya da bucak yerleşimi bulunmamaktadır. Balıkesir Manyas satılık ev düşünenler aşağıda sıralanan mahallelerden bir ya da birkaçına bakabilirler:

 • Çarşı Mahallesi

 • Yeni Mahalle

 • Salur Mahallesi

 • Kızıksa Mahallesi

 • Atatürk Mahallesi

 • Maltepe Mahallesi

 • Akçaova Mahallesi

 • Boğazpınar Mahallesi

 • Kocagöl Mahallesi

 • Kulak Mahallesi

Eğer Manyas satılık konut düşüncenizden eminseniz ve bir an önce arayışınız mutlu sonla bitirmek isterseniz, ilçede bulunan deneyimli emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Manyas satılık konut ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına bakabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

Satışlara ‘Sosyal Konut’ Freni

23 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

23 Eylül 2022

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

Kira Fiyatlarındaki Artış O Sektöre İ...

23 Eylül 2022

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

Gayrimenkul zengini 6 ünlü!

23 Eylül 2022

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

TOKİ'den Dolandırıcılık Uyarısı Geldi...

23 Eylül 2022

Balıkesir Manyas Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Manyas Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Küçükçekmece Atatürk Mahallesi Satılık Daire
 • Kocaeli Gebze Muallim Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Sancaktepe Merve Mahallesi Satılık Daire
 • Bartın Bartın Merkez Yıldız Köyü (Yıldız Mahallesi) Satılık Villa
 • İzmir Menderes Gümüldür İnönü Mahallesi Satılık Yazlık
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.