/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Batmancancel

Batman Satılık Daire

araması için 52 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Batman Satılık Daire Düşünenlere İl Rehberi

Batman satılık daire arayışınızda yalnız değilsiniz. Kente dair tüm sorularınızın cevabını içeren bu yazıyı sizler için hazırladık, gelin Batman’ı birlikte tanıyalım. Türkiye Cumhuriyeti’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Batman ili, çok eski tarihlerde kurulmuş bir yerleşim bölgesidir. Öyle ki kentin geçmişi, Sümerlere kadar uzanır. Batman ismini de bu dönemden gelmektedir. Sümerliler, kentlerini bataklık bir arazi üzerine kurmuş ve şehir yavaş yavaş ortadan kaybolmuştur. Şehrin ismini buradan aldığı söylenmektedir. 1940 yılında Batman’da petrol bulunması ile şehir hızlı bir gelişim göstermiştir ve 1992 yılında çıkan bir kanun ile büyükşehir statüsüne kavuşmuştur. Batman yaklaşık 4.654 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. Çok önemli tarihi eserlerinde yer aldığı Hasankeyf, Batman’da bulunmaktadır. 

 

Batman Satılık Daire Düşünenlere İlçe Bilgisi

Hayalinizdeki evin, yerleşim yeriniz üzerinde belirleyiciliği olduğunu belirtmemiz gerekir. Örneğin Batmanda satılık müstakil evler daha çok merkez dışındaki ilçelerde yer almaktadır. Eğer böyle bir arayış içindeyseniz, Sason ya da Kozluk ilçelerini de düşünebilirsiniz. Batman ilinin nüfusu, 2019 yılı verilerine göre 599.103 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %49.69’u kadın, geriye kalan %50.31’i ise erkektir. Kent nüfusu bir yılda %2.31 artmıştır. Bölgede kilometrekareye düşen insan sayısı 128 olarak hesaplanmıştır. Bu sayı merkezde, bir hayli yükselerek 685’e ulaşmaktadır. Kent  altı ilçe, on bir belediye, bu belediyelere bağlı 133 mahalle ile 283 köyden oluşmaktadır. Batman satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler aşağıdaki ilçelerden birini seçebilirler:

 

 • Beşiri
 • Gercüş
 • Hasankeyf
 • Kozluk
 • Merkeaz
 • Sason 

 

Batman Satılık Daire Bakanlar İçin Kentin Ekonomik Yapısı

Bir şehirde emlak sahibi olmadan önce, kentin ekonomik durumu ve istihdam olanakları hakkında bilgi sahibi olmak iyi olabilir. Batman satılık ev tercihinde bulunacaklar, şehrin ekonomisinin yer altı kaynaklarına dayalı olarak geliştiğinden haberdar olmalıdır. Batman’da bulunan petrol yatakları, Türkiye’nin petrol ihtiyacının yaklaşık %20’sini karşılamaktadır. Buradan çıkarılan petrol, İskenderun’a uzanan bir boru hattı ile tüm Türkiye’ye dağıtılmaktadır. Engebeli arazi yapısı nedeniyle, sanayi kuruşları pek yoktur. Yalnızca tarıma dayanalı sanayi tesisleri bulunmaktadır. Mercimek ve şeker işleme fabrikaları bugün birçok kişi istihdam etmektedir. Tarım olanaklarının sınırlı olduğu şehirde, tütün, tahıl, baklagil üretimi yapılmaktadır. Batman tütünü dünyaca ünlüdür. GAP Projesi ile, kentin daha hızlı bir şekilde kalkınacağı düşünülmektedir. 

 

Batman Satılık Daire Fiyat Bilgisi

Eğer Batman satılık daire arayışınızda kararlı iseniz, bölgedeki emlakçılardan yardım alabilir veya Batman’da satılık daire Bahçelievler gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’na göre hareketle kentte toplam 155.809 adet konut bulunduğunu söyleyebiliriz. Batman’da satılık evler ortalama 155 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir ve metrekare başına birim fiyat 1.254 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Daha net bir ifade ile,  Batman satılık konut düşünen bir kişinin 194.370 Türk Lirası ödemeyi göze alması gerekmektedir. Ancak bu fiyat, konut tipinden ve lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Batman’da satılık daire Kültür mahallesi arayışında olan bir kişinin  150 metrekare kullanım alanına sahip bir daire için ortalama 189.900 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibidir:

 

 • 1+1, 60 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 103.200 Türk Lirası 
 • 2+1, 110 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 148.280 Türk Lirası
 • 3+1, 165 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 186.945  Türk Lirası 
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Batman Satılık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Bayburt Merkez Gençosman Mahallesi Satılık Daire
 • Bayburt Merkez Şingah Mahallesi Satılık Daire
 • Bayburt Merkez Veysel Mahallesi Satılık Ev
 • Bayburt Merkez Satılık Ev
 • Bayburt Satılık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.