Emlakjet

Batman Satılık Daire

araması için 366 ilan bulundu
search
Batmancancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Batman Satılık Daire Düşünenlere İl Rehberi

Batman satılık daire arayışınızda yalnız değilsiniz. Kente dair tüm sorularınızın cevabını içeren bu yazıyı sizler için hazırladık, gelin Batman’ı birlikte tanıyalım. Türkiye Cumhuriyeti’nin Güney Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Batman ili, çok eski tarihlerde kurulmuş bir yerleşim bölgesidir. Öyle ki kentin geçmişi, Sümerlere kadar uzanır. Batman ismini de bu dönemden gelmektedir. Sümerliler, kentlerini bataklık bir arazi üzerine kurmuş ve şehir yavaş yavaş ortadan kaybolmuştur. Şehrin ismini buradan aldığı söylenmektedir. 1940 yılında Batman’da petrol bulunması ile şehir hızlı bir gelişim göstermiştir ve 1992 yılında çıkan bir kanun ile büyükşehir statüsüne kavuşmuştur. Batman yaklaşık 4.654 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. Çok önemli tarihi eserlerinde yer aldığı Hasankeyf, Batman’da bulunmaktadır. 

 

Batman Satılık Daire Düşünenlere İlçe Bilgisi

Hayalinizdeki evin, yerleşim yeriniz üzerinde belirleyiciliği olduğunu belirtmemiz gerekir. Örneğin Batmanda satılık müstakil evler daha çok merkez dışındaki ilçelerde yer almaktadır. Eğer böyle bir arayış içindeyseniz, Sason ya da Kozluk ilçelerini de düşünebilirsiniz. Batman ilinin nüfusu, 2019 yılı verilerine göre 599.103 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %49.69’u kadın, geriye kalan %50.31’i ise erkektir. Kent nüfusu bir yılda %2.31 artmıştır. Bölgede kilometrekareye düşen insan sayısı 128 olarak hesaplanmıştır. Bu sayı merkezde, bir hayli yükselerek 685’e ulaşmaktadır. Kent  altı ilçe, on bir belediye, bu belediyelere bağlı 133 mahalle ile 283 köyden oluşmaktadır. Batman satılık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler aşağıdaki ilçelerden birini seçebilirler:

  • Beşiri

  • Gercüş

  • Hasankeyf

  • Kozluk

  • Merkeaz

  • Sason 

 

Batman Satılık Daire Bakanlar İçin Kentin Ekonomik Yapısı

Bir şehirde emlak sahibi olmadan önce, kentin ekonomik durumu ve istihdam olanakları hakkında bilgi sahibi olmak iyi olabilir. Batman satılık ev tercihinde bulunacaklar, şehrin ekonomisinin yer altı kaynaklarına dayalı olarak geliştiğinden haberdar olmalıdır. Batman’da bulunan petrol yatakları, Türkiye’nin petrol ihtiyacının yaklaşık %20’sini karşılamaktadır. Buradan çıkarılan petrol, İskenderun’a uzanan bir boru hattı ile tüm Türkiye’ye dağıtılmaktadır. Engebeli arazi yapısı nedeniyle, sanayi kuruşları pek yoktur. Yalnızca tarıma dayanalı sanayi tesisleri bulunmaktadır. Mercimek ve şeker işleme fabrikaları bugün birçok kişi istihdam etmektedir. Tarım olanaklarının sınırlı olduğu şehirde, tütün, tahıl, baklagil üretimi yapılmaktadır. Batman tütünü dünyaca ünlüdür. GAP Projesi ile, kentin daha hızlı bir şekilde kalkınacağı düşünülmektedir. 

 

Batman Satılık Daire Fiyat Bilgisi

Eğer Batman satılık daire arayışınızda kararlı iseniz, bölgedeki emlakçılardan yardım alabilir veya Batman’da satılık daire Bahçelievler gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’na göre hareketle kentte toplam 155.809 adet konut bulunduğunu söyleyebiliriz. Batman’da satılık evler ortalama 155 metrekarelik bir kullanım alanına sahiptir ve metrekare başına birim fiyat 1.254 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Daha net bir ifade ile,  Batman satılık konut düşünen bir kişinin 194.370 Türk Lirası ödemeyi göze alması gerekmektedir. Ancak bu fiyat, konut tipinden ve lokasyondan etkilenmektedir. Örneğin Batman’da satılık daire Kültür mahallesi arayışında olan bir kişinin  150 metrekare kullanım alanına sahip bir daire için ortalama 189.900 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibidir:

  • 1+1, 60 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 103.200 Türk Lirası 

  • 2+1, 110 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 148.280 Türk Lirası

  • 3+1, 165 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 186.945  Türk Lirası 

 

Batman Merkez Satılık Daire & Batman Merkez Satılık Ev İlan Arama Rehberi

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. Batman Merkez satılık daire ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. Batman Merkez satılık daire arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen Bölge ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan Batman Merkez satılık daire ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

 

Batman Merkez Satılık Daire İlanları ve Fiyatları

Batman Merkez satılık daire fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

 

Batman Merkez Satılık Daire 3+1

Batman Merkez satılık daire 3+1 ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ailenizle geniş ve ferah bir evde yaşamak için 3 oda ve 1 salon ev arayışında iseniz doğru adrestesiniz. EmlakJet'teki 3+1 ilanları ile istediğiniz bölgede aradığınız kriterlere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Aradığınız 3 oda bir salon daire ilanları ile istediğiniz eve kavuşun!

 

Batman Merkez Satılık Daire 2+1

Batman Merkez satılık daire 2+1 ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sahibinden 2+1 satılık daire ilanları ile sizi aradığınız eve kavuşturuyor. Uygun fiyatlı ilanlar, aradığınız konumda, istediğiniz metrekarede incelenmek üzere sayfamızda sizleri bekliyor. EmlakJet aracılığıyla daire sahipleriyle doğrudan iletişime geçebilir ve daireler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile dostu ve uygun fiyatlı 2 oda 1 salon ev ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Batman Merkez Satılık Daire 1+1

Batman Merkez satılık daire 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

 

Batman Merkez Satılık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Batman Merkez satılık daire ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır. 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.