/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Diyarbakır Ergani Satılık Daire

araması için 18 ilan bulundu
search
Erganicancel
Diyarbakırcancel
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
400.000 - 700.000 TL
700.000 - 2.000.000 TL
2.000.000+ TL
TÜM FİYATLAR

Ergani Satılık Daire Almayı Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese aradıkları evi en hızlı ve en kolay şekilde buldurmaya yardımcı olmaya uzun yıllardır devam ediyor. İstediğiniz kriterlere en uygun ilanı kolaylıkla bulup, hızlıca sahip olabileceğiniz Jethat teknolojisi ile her geçen gün mutlu ev sahiplerinin sayısını artırmaktan gurur duyuyoruz. Ergani satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığımız bu yazımızda sizlere ilçe hakkında bilinmesi gereken tüm genel bilgileri aktardıktan sonra ev ve lokasyon tercihinizde kolaylık sağlayacak.

Ergani, Diyarbakır’a 57 kilometre uzaklıkta yer alan bir ilçesidir. Dicle Nehri’nin sağ kıyısına 10 kilometre mesafede ve 1526 metre yükseklikteki Zülküf Dağı’nın güney eteğinde kurulmuştur. Diyarbakır’ın önemli ilçelerinden birisidir. İlin en büyük ilçesidir. Osmanlı Devleti döneminde Erganiye Osmaniye adı Adana’nın eski ilçesi bugünkü Osmaniye ili ile karıştırıldığı için sonradan değiştirilmiştir. İlçe çok eski bir şehir olup, kuruluşu belli değildir. Ancak ilçeye 8 kilometre uzaklıkta bulunan Hilar Şehir Harabelerinde yapılan kazılara göre Anadolu’nun en eski köy yerleşimi burada ortaya çıkarılmıştır. Çayönü tepesinde ortaya çıkan M.Ö. 7000 yılına kadar uzanan kalıntılara dayanarak Ergani’nin 9000 yıllı bir tarihi olduğu söylenebilir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Doğu Anadolunun kültürü ile yoğrulmuştur. Ergani satılık daire düşünenler için çevresinde bulunan diğer yerleşim yerleri ise şunlardır;

 • Kuzeyinde Elazığ’ın MAden ilçesi,
 • Güneyinde Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi,
 • Batısında Çermik ve Çüngüş ilçeleri,
 • Doğusunda Kayapınar, Bağlar, Dicle ve Eğil ilçeleri ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 130.105’tir. Bu sayının yüzde 49,27’si  kadın, yüzde 50,73’ü erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.474 kilometrekare, rakımı ise 950 metredir. 

Ergani Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 165 metrekare,
 • Konutun amortisman süresi 25 yıl,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 737 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 1.267 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 166.980 TL’dir. 

Ergani ilçesinde ev satın alabileceğiniz toplam 101 Mahalle bulunuyor. Bunlardan nüfusu en fazla olanları; Adnan Menderes Mahallesi, Sanayi Mahallesi, Bagür Mahallesi, Şirinevler Mahallesi, Fatih Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kemertaş Mahallesi, Saray Mahallesi, Ahmetli Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Selmanköy Mahallesi, Aziziye Mahallesi, Akçakale Mahallesi, Çayırdere Mahallesi, Hendekköy Mahallesi, Alitaşı Mahallesi, Şölen Mahallesi, Doğanköy Mahallesi, İncehıdır Mahallesi, Olgun Mahallesidir. Ergani Toki Evleri satılık daireler için ilan listeleme sayfamızı kontrol edebilir ve size en uygun eve kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

Ergani Satılık Daire Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre Diyarbakır Ergani’de bulunan satılık evlerin ortalama fiyatları şu şekilde hesaplanmıştır;

 • 2+1 116 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 122.612 TL,
 • 3+1 165 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 165.660 TL,
 • 4+1 215 metrekarelik dairenin ortalama satış ücreti 220.375 TL

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Diyarbakır Ergani Aziziye Mahallesi satılık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Ergani Satılık Daire
Adnan Menderes MahallesiAhmetli MahallesiAkçakale MahallesiAkçoban MahallesiAlitaşı MahallesiArmutova MahallesiAşağıbitikçi MahallesiAşağıkuyulu MahallesiAzıklı MahallesiAziziye MahallesiBademli MahallesiBagür MahallesiBahçekaşı MahallesiBereketli MahallesiBoğazköy MahallesiBoncuklu MahallesiBozyer MahallesiCaferan MahallesiCanveren MahallesiCoşkun MahallesiCömert MahallesiÇakartaş MahallesiÇakırfakır MahallesiÇayırdere MahallesiÇayköy MahallesiÇimlihöyük MahallesiÇukurdere MahallesiDağarası MahallesiDallıdağ MahallesiDeğirmendere MahallesiDemirli MahallesiDereboyu MahallesiDeringöze MahallesiDeveli MahallesiDevletkuşu MahallesiDibektaş MahallesiDoğanköy MahallesiFatih MahallesiFevzi Çakmak MahallesiGiraylar MahallesiGökiçi MahallesiGözekaya MahallesiGözlü MahallesiGülerce MahallesiGüneştepe MahallesiGüzelyurt MahallesiHançerli MahallesiHendekköy MahallesiHilar Mahallesiİncehıdır Mahallesiİstasyon MahallesiKaraburçak MahallesiKarpuzlu MahallesiKarşıbağlar MahallesiKavaklı MahallesiKavurmaküpü MahallesiKayan MahallesiKemaliye MahallesiKemertaş MahallesiKesentaş MahallesiKıralan MahallesiKocaali MahallesiKortaş MahallesiKoyunalan MahallesiKömürtaş MahallesiKumçi MahallesiMorkoyun MahallesiNamık Kemal MahallesiOlgun MahallesiOrtaağaç MahallesiOrtayazı MahallesiOtluca MahallesiÖzbilek MahallesiPınarkaya MahallesiSabırlı MahallesiSalihli MahallesiSallar MahallesiSallıca MahallesiSanayi MahallesiSaray MahallesiSavaş MahallesiSelmanköy MahallesiSökündüzü MahallesiŞirinevler MahallesiŞölen MahallesiTevekli MahallesiUsluca MahallesiÜçkardeş MahallesiÜzümlü MahallesiYakacık MahallesiYamaçlar MahallesiYapraklı MahallesiYayvantepe MahallesiYeniköy MahallesiYeşilköy MahallesiYolbulan MahallesiYolköprü MahallesiYoncalı MahallesiYukarıbitikçi MahallesiYukarıkarpuzlu MahallesiYukarıkuyulu MahallesiZiyaret Mahallesi
Diyarbakır Ergani Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Diyarbakır Ergani Satılık Daire ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Diyarbakır Ergani Satılık Daire fırsatları emlakjet.com'da!
 • Kayapınar Diclekent Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • Kayapınar Fırat Mahallesi Satılık Daire Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kayapınar Huzurevleri Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Kayapınar Medya Mahallesi Satılık Daire Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Diyarbakır Kayapınar Satılık Daire Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.