Emlakjet

Gümüşhane Satılık Daire

araması için 36 ilan bulundu
search
Gümüşhanecancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gümüşhane Satılık Daire Arayanlara Kent Rehberi

Gümüşhane satılık daire tercihinde bulunmadan önce, kente dair tüm önemli bilgileri içeren bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Yazıyı okuduktan sonra, kafanızdaki tüm soru işaretleri silinecek ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Gümüşhane, doğusunda Bayburt, batısında Giresun, kuzeyinde Trabzon, güneyinde ise Erzincan ile çevrilidir.  Kent oldukça engebeli ve dağlık bir arazi üzerinde yer almaktadır ve yüzölçümü 6.575 olarak hesaplanmıştır. Şehrin denizden yüksekliği ise 1.219 metre ve civarındadır.  Gümüşhane ismi, Osmanlı Devleti’nin Tahrir Defterlerinde ilk defa 18. Yüzyılda geçer. Bundan önce kent “Canca” adıyla anılmaktadır. Gümüşhane’nin etimolojik kökeni ise Farsça’dan gelmektedir ve “Gümüş Diyarı” anlamını taşımaktadır.

 

Gümüşhane Satılık Daire Bakanlara Kentin Coğrafi Özellikleri

Gümüşhane satılık ev tercihinizde dikkat etmeniz gereken hususlardan biri de kentin sahip olduğu coğrafi özellikler ve iklimi olmalıdır. Zira Kuzey Anadolu sıradağları içerisinde olan Gümüşhane ili, çok engebelidir. En yüksek noktası olan Çakırgöl Dağı 3000 metreyi aşmaktadır. Ayrıca kentin kuzeyinde Zigana ve Soğanlı dağları, güneyinde Çoruh, Kelkit ve Otlukbeli dağları yer almaktadır. Kelkit Vadisinde yer alan küçük düzlüklerde ise tarım yapılmaktadır. Eğer temel geçim kaynağınız tarımsa veya tarımla uğraşmak istiyorsanız Gümüşhane Kelkit satılık daire tercih etmeniz oldukça isabetli bir karar olacaktır. Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yer almasına rağmen Gümüşhane’nin büyük bir bölümünde sert karasal iklim hüküm sürmektedir. Kentte kışlar uzun ve kar yağışlı geçmekte, yağış miktarı iç kesimlere gidildikçe ciddi miktarda azalmaktadır.

 

Gümüşhane Satılık Daire Düşünenlere İlçe Bilgisi

2018 Yılı TÜİK Verilerine göre kentin nüfusu 172.034 olarak belirlenmiştir. Kent nüfusunun %85.7’si merkez ilçelerde yaşamaktadır. İlde kilometrekareye 26 kişi düşmektedir. Bu sayı merkez ilçede 31’e yükselmektedir. Gümüşhane ili, 6 merkez ilçeden, 14 belediyeden ve bu belediyelere bağlı 70 mahalle ile 321 köyden oluşmaktadır. Gümüşhane satılık daire arayışınızı aşağıdaki ilçelerden birinde sürdürebilirsiniz:

 

  • 47.891 kişilik nüfusu ile Kelkit İlçesi
  • 9.387 kişilik nüfusu ile Köse İlçesi
  • 14.346 kişilik nüfusu ile Kürtün İlçesi
  • 57.269 kişilik nüfusu ile Merkez İlçesi
  • 20.084 kişilik nüfusu ile Şiran İlçesi
  • 13.771 kişilik nüfusu ile Torul İlçesi

 

Kent merkezinde yer alan Gümüşhane kooperatif evleri modern mimari yapısı ile birçok kişinin dikkatini çekmektedir. Eğer toplu konut projelerinin avantajlarından yararlanmak isterseniz, arayışınızı bu noktaya da yönlendirebilirsiniz.

 

Gümüşhane Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre kentte toplam 87.936 adet konut bulunmaktadır. Bu konutlarda ortalama 2.01 kişi yaşamını sürdürmektedir. Oldukça istikrarlı bir emlak piyasasına sahip olan şehirdeki evlerin, ortalama kullanım alanları 135 metrekaredir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.461 Türk Lirası’dır. Çok daha net bir ifade ile, Gümüşhane satılık ev düşünenlerin yaklaşık 197.235 Türk Lirası ödemeyi göze almaları gerekmektedir. Ancak konutun yer aldığı lokasyon ve konut tipi, bu fiyatı önemli derecede etkiler. Örneğin ilçe merkezindeki 3+1, 140 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 199.640 Türk Lirası’ndan alıcı bulmaktadır.  Bölgeden satın aldığınız bir evin ortalama geri dönüşü ise yirmi bir yıl içinde gerçekleşmektedir. Eğer Gümüşhane Satılık Konut düşüncenizde kararlı iseniz, bölgede yer alan bir emlakçıya danışabilir veya Gümüşhane müze evleri satılık gibi çok çeşitli ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.