/static/img/logo.svg
search
Pazarcıkcancel

Kahramanmaraş Pazarcık Satılık Daire İlanları

araması için 5 ilan bulundu

Pazarcık Satılık Daire Bakanlara İlçe Rehberi

Pazarcık satılık daire arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak tanıyacak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçe hakkında mutlaka bilmeniz gereken hemen her şeye yer verdik. Semtin iklimi, coğrafi özellikleri, mahalleleri ve demografik durumu hakkında birçok şey öğreneceksiniz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Pazarcık, Türkiye Cumhuriyeti’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Kahramanmaraş iline bağlı bir yerleşim birimidir. Yaklaşık 1710 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman gibi iller ile ve Kahramanmaraş’a bağlı Türkoğlu, Dulkadiroğlu ve Çağlayancerit ilçeleri ile komşu vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, daha açık bir ifade ile rakımı yaklaşık olarak 850 metredir. Semt, dağlık ve engeli bir arazi üzerine kurulmuştur.  On bir yerleşim biriminden meydana gelen Kahramanmaraş’ın en büyük ve en kalabalık altıncı ilçesidir. Ondan sonra Göksun ve Andırın ilçeleri gelmektedir.

Pazarcık Satılık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi Hakkında 

Bir bölgenin ekonomisi, o semtin emlak piyasası üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Bu nedenle Pazarcık satılık ev düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki ekonomik durum ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. İlçenin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Yerel halkın çok büyük bir bölümü bu iki ekonomik faaliyetten geçimlerini sağlamaktadır. İlçede genellikle buğday, arpa, pirinç,çavdar, nohut, fasulye, şeker pancarı ve pamuk yetiştirilmektedir. Buna ek olarak bölgede yetiştirilen çilek, elma, kayısı, armut ve üzüm oldukça meşhurdur. İlçe çayır ve mera bakımından zengindir. Bu sebeple ilçe sınırları dahilinde kıl keçisi, koyun ve sığır yetiştirilmektedir. Kümes hayvancılığı da son zamanlarda gelişmiştir. İlçede 30 bine yakın arı kovanı da bulunmaktadır. Bölge halkının küçük bir bölümü arıcılıktan geçimini sağlamaktadır. Eğer siz de bahsettiğimiz ekonomik faaliyetlerden biri ile ilgili iseniz Pazarcık satılık daire tercihiniz son derece mantıklı olacaktır.

Pazarcık Satılık Daire Seçeceklere İlçenin Demografisi 

Pazarcık semtinde hayatını devam ettirenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 68.838’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.31’i erkek,  %49.69’u ise kadındır. İlçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Bölge popülasyonu 2009-2016 yılları arasında azalmış, daha sonra artmaya başlamıştır. Bu sebeple bugün de artma eğilimindedir. Popülasyonun artış hızı yaklaşık %1.04 olarak hesaplanmıştır. İlçe yetmiş yedi köyden meydana gelmiştir ve köy ya da köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Bu mahalleleri Kahramanmaraş Pazarcık satılık ev düşünenlerin arayışlarını kolaylaştırmak adına gelişmişliklerine ve nüfuslarına göre aşağıdaki gibi sıraladık. Siz de kendiniz için en uygun yerleşim birimini seçebilir, araştırmalarını bir veya iki mahallede yoğunlaştırabilirsiniz:

 • Menderes Mahallesi
 • Cengiz Topel Mahallesi 
 • Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesi
 • Ahmet bozdağ Mahallesi
 • Narlı Bahçelievler Mahallesi
 • Mehmet Emin Arıkoğlu Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • 15 Temmuz Mahallesi
 • Bağdınısağır Mahallesi
 • Çamlıtepe Mahallesi
 • Narlı Cumhuriyet Mahallesi

Eğer Pazarcık satılık daire arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Pazarcık satılık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İnşaat Sektörü 2020 Yılına Nasıl Başl...

İnşaat Sektörü 2020 Yılına Nasıl Başl...

28 Ocak 2020

Deprem Ve İmar Meclis Gündeminde

Deprem Ve İmar Meclis Gündeminde

27 Ocak 2020

Yapı Sandığı Modeli 2021 Yılında Yürü...

Yapı Sandığı Modeli 2021 Yılında Yürü...

24 Ocak 2020

Konut Kredisi En Düşük Faiz Oranı 0.7...

Konut Kredisi En Düşük Faiz Oranı 0.7...

23 Ocak 2020

Ev Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Ev Almak İçin Doğru Zaman Mı?

22 Ocak 2020

Pazarcık Satılık Daire
Kahramanmaraş Pazarcık Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Pazarcık Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Konya Karatay Erler Mahallesi Satılık Konut İmarlı
 • Ankara Mamak Ege Mahallesi Satılık Daire
 • Mersin Silifke Narlıkuyu Mahallesi Satılık Daire
 • Ankara Çankaya Birlik Mahallesi Satılık Konut
 • Samsun Atakum Mevlana Mahallesi Satılık Daire
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.