Emlakjet

KKTC Satılık Daire

araması için 512 ilan bulundu
search
KKTCcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

KKTC Satılık Daire & Satılık Ev Bakanlara İlan Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyenler için aradıkları evi, yüzlerce farklı ilanlar aracılığıyla buldurmaya devam ediyor. KKTC satılık daire arayanların en çok merak ettikleri genel bilgiler, iklim koşulları, nüfusu, üniversiteleri, yatırım piyasası ve konut alma koşulları gibi pek çok bilgi içeren Kktc konut rehberimiz sizlerle buluşuyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), Akdeniz’de bulunan 3. büyük adada bulunan kanuni olarak belirsiz durumda olan bir bağımsız devlettir. Adanın güney tarafını paylaştıkları Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti (Kıbrıs Cumguriyeti) Birleşmiş Milletler tarafından adanın hakim devleti olarak kabul edilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti tarafından resmi olarak ülke tanınmaktadır. 1983 yılında bağımsızlığını elde ederek kurulan KKTC’nin toplam yüzölçümü 3.355 kilometrekaredir. Kıbrıs satılık daire arayanlar için nüfusu 2018 yılı verilerine göre 326.000 kişidir. KKTC’de ev satın alabileceğiniz 6 ilçesi, 13 bucağı, 187 adet yerleşim yeri bulunmaktadır. En önemli yerleşim yerleri olan ilçeleri;

  • Lefkoşa (Başkent)
  • Girne
  • Gazimağusa
  • Lefke
  • İskele
  • Güzelyurt

Başkent olması ve şehirleşmenin daha fazla olması sebebiyle en çok tercih edilen bölgelerden KKTC satılık evler Lefkoşa ilanlarını incelemek isterseniz listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz. Akdeniz sahasında bulunduğundan dolayı Kıbrıs’ta Akdeniz iklimi etkileri yaşanmaktadır. Fazla yağış almaz ve sıcak, kuraktır.

KKTC Satılık Daire & Satılık Ev Arayanlar İçin Konut Satış Kuralları

Türkiye’den Kıbrıs satılık daire alarak yatırım yapmayı düşünenler için tüm ayrıntıları araştırdık. KKTC konut sahibi olma koşulları bulunmaktadır ve bu yasal işlemler yaklaşık 1-2 ay sürebilmektedir. 

  • Bunlardan ilki ve en önemlisi yabancı kişiler 1 adetten fazla taşınmaz mülk alamamaktadır.
  • Eğer almak istenirse KKTC’de şirkete sahip olma şartı bulunmaktadır.
  • Bakanlar Kuruluna yapılan başvuru sonrası satın alma izni alınması gerekmektedir. Alıcı ile satıcı arasında noter huzurunda yapılan satış sözleşmesi sonrasında gerekli masraflar ödendikten sonra tapunuzu alabilirsiniz.

KKTC Satılık Daire & Satılık Arayanlar İçin Üniversiteler

Yavru vatan olarak nitelenen Kıbrıs, dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olarak nitelenmektedir. Şehir hayatında, yerel halkının olumsuz durumlara karşı tutumu oldukça katı ve adaletlidir, öğrenciler için oldukça güvenli bir şehirdir. Aynı zamanda 14 adet üniversitesi ile birlikte Türkiye’den farklı yerde okumak isteyenlerin tercih ettiği bir kampüs adasıdır. Ülkenin maddi durumu müsait olan ebeveynlerinin üniversite öğrencisi çocukları için Kıbrıs’tan satılık daire aldığı ve sonrasında yatırımlık olarak faydalandığı bilinmektedir. Bunun için KKTC satılık uygun evler ilanlarını inceleyerek kendi bütçenize göre ister öğrencilere kiraya vermek için ister yaşamak için sahip olabilirsiniz.

KKTC Satılık Daire & Satılık Ev Bakanlara Konut Piyasası

Kıbrıs’ta artan talep doğrultusunda arzın yeterli gelmemesi sebebiyle konut fiyatlarında artış yaşanmaktadır. Lüks konut projelerinin oldukça fazla rağbet görmesi son yıllarda ortaya çıkmıştır. Genelde konutlar 10 yıl ve daha fazla süre önce inşa edilmiştir. KKTC satılık daire almayı düşünenler için iki farklı para biriminden satış fiyatı görülebilmektedir. Bunlardan biri Türk Lirası, diğeri GBP (İngiliz Strelini). Sizde hayalinizdeki evi kolaylıkla bulabilmek için en çok tercih edilen emlakçıdan ya da KKTC sahibinden satılık ev Mağusa fiyatlarını incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.