Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Samsun Atakum Satılık Daire

araması için 1,521 ilan bulundu
search
Atakumcancel
Samsuncancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Samsun Atakum Satılık Daire Seçenekleri 

Atakum’da Akalan tarihi kalesinin kalıntıları bulunuyor. Bu kalıntıların ilk Türk devleti olarak bilinen Danişmentlilere ait olduğu biliniyor. Tarihi ve doğal güzellikler ile büyülenmek isteyen kişiler daire satın almak istediklerinde Atakum’u tercih ediyorlar. Atakum Samsun’un merkez ilçesidir. 2009 yılında Samsun  merkezinden ayrılarak ilçe olan Atakum ilçesi Samsun merkezinde yer almaktadır. Tarihi ve doğal güzelliği ile dikkat çeken Atakum ilçesi daha çok sahilleri ve plajları ile ön plana çıkmaktadır. Atakum ilçesinde yer alan gezilecek yerler şunlardır:

 • Amisos Tepesi
 • Atakum Sahili
 • Bandırma Vapuru Müzesi
 • Onur Anıtı

Siz de Samsun Atakum satılık daire ilanlarına gözlerinizi diktiyseniz, tercihinizi en güncel ilanları bulabileceğiniz Emlakjet’ten yana yapın. Emlakjet’te ilanlar düzenli olarak güncellendiğinden, karşınıza satılmış, eski ve güncel olmayan herhangi bir ilan çıkmaz. Bu sayede daire alırken zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Samsun Atakum’da satılık daire ilanları, şehrin çevre ve doğayı koruyarak, ilçe insanlarının yaşam kalitelerini artırmaya yönelik faaliyetleri nedeni ile insanlar tarafından rağbet görüyor. 

Yeşile Doymak İsteyenler Samsun Atakum Satılık Daire İlanlarıyla Bu Hayallerine Kavuşuyor!

Sizler de eğer şehir hayatının kalabalığından, kirli havasından, sanayi görüntüsünden bunaldıysanız Atakum’da yeni bir daire almak isteyebilirsiniz. Atakum’da yer alan ovalar, tütün, buğday ve pirinç gibi türlü türlü yetişen tarımsal ürünler, bol yeşillikli manzaraları sayesinde artık bunalmanıza gerek yok. Karadeniz’in en güzel turizm merkezlerinden olan Samsun’un tarihinin eski çağlara dayanmasıyla birlikte önemli tarihi yapılara sahip. Zengin kültürel dokusuyla birlikte inci gibi sahile de sahip olan Samsun, hem coğrafi açıdan hem de kültürel açıdan sizi keşif yapmaya heveslendirecek bir şehir. Karadeniz’in başkenti olarak anılan şehrin, Cumhuriyet tarihi açısından da önemi büyük olduğu için ülkemizin ayrıca görülmesi gereken gezi noktalarından biridir. Atakum sahilde satılık daireler tam size göre. 

Atakum’un sahilinde ve diğer bölgelerinde satılık daire almak istiyorsanız Emlakjet size güncel ilanları ve zengin bir portföyü sunmaktan gurur duyuyor. Emlakjet ile yapacağınız ev alışverişleri zahmetsiz olacak. Güncel ilanlar arasından seçim yaparken zamandan kazanırken, farklı bütçelere ve isteklere göre değişik ilanlar bulabileceksiniz. 

Samsun Atakum Satılık Daireler Emlakjet’ten Alınır!

Samsun’da bulunan termal tesislerinin niteliği ve niceliği nedeni ile Turizm Bakanlığı, şehre termal turizm merkezi sıfatını vermiştir. Termal tesislerde bulunan sular sayesinde insanların pek çok hastalıktan iyileştikleri biliniyor. Hastalıklarından kurtulmak isteyen kişiler Atakum’a adeta akın ediyorlar. Bu nedenle de özellikle Atakum ilçesinin ileride daha da değerlenmesi ve daire fiyatlarının artması bekleniyor. Daire fiyatlarında beklenen artış gerçekleşmeden önce, dairenizi satın almak için en doğru adres yine Emlakjet. Samsun Atakum satılık daire fiyatları ilanları farklı bütçelere, farklı metre kare, farklı işlevlere uygun olarak en kolay Emlakjet’te bulunur. Emlakjet sayesinde ev satın alma hayallerinize kavuşurken en doğru yatırımı yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Samsun Atakum satılık daire ilanları tüm detaylarıyla sizleri bekliyor!

Atakum Satılık Daire Arayanlara Özel İlçe Hakkında Genel Bilgiler

EmlakJet, Atakum satılık daire arayanlara özel olarak ilçe hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için ilçe rehberi hazırlıyor. Yeni bir ev tercihi yapmadan hemen önce, bölge hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri sizler için bu yazımızda harmanladık. İlçenin genel coğrafi ve tarihi bilgileri, idari ve nüfus bilgileri, ilçenin mahalleleri, ilçede bulunan eğitim kurumları, ilçenin mahalle bilgisi ve ilçe konut piyasa bilgilerini içeren bölge rehberimiz sizlerle buluşuyor. 

Atakum, Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Samsun’un merkez ilçesinden birisidir. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Samsun-Sinop karayolu üzerinde konumlanmıştır. Samsun’un diğer yerleşim bölgelerine göre daha düz bir alana yayılmıştır. Yeni yapıların bulunduğu bir ilçe olan Atakum’da şehircilik daha planlı bir şekilde gelişme göstermiştir. Atakum satılık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şöyledir;

 • Kuzeyinde 19 Mayıs ilçesi,
 • Güneyinde Kavak ve Canik ilçesi,
 • Doğusunda Karadeniz,
 • Güneydoğusunda İlkadım ilçesi,
 • Batısında Bafra ve Kavak ilçesi ile komşudur. 

Atakum Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin İdari ve Nüfus Bilgileri

Atakum ilçesinde yaşayan kişi sayısı, 2019 yılı TÜİK verilerine göre; 215.633’tür. Bu nüfusun yüzde 51,32’si kadın, yüzde 48,68’i erkekten oluşmaktadır. Atakum ilçesinde satılık daire tercihi yapabileceğiniz toplam 55 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden bazıları şunlardır; Erikli Mahallesi, Çobanözü Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Köseli Mahallesi, Şenyurt Mahallesi, Mimarsinan Mahallesi, Kabadüz Mahallesi, Ayvalı Mahallesi, Aksu Mahallesi, Balaç Mahallesi, Kesili Mahallesi, Elmaçukuru Mahallesi, Atatepe Mahallesi, Aslandamı Mahallesi, Çamlıyazı Mahallesi, Esenevler Mahallesi, Denizevleri Mahallesi, Taflan Merkez Mahallesi, Yalı Mahallesi, Mevlana Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Beypınar Mahallesi, Camii Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesidir. Atakum satılık daire arayışında olan çocuklu aileler için ilçede Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren tüm kurumların sayısı 70’tir. İlçede eğitim veren 5 anaokulu, 23 ilkokul, 19 ortaokul ve 13 adet lise bulunmaktadır. 

Atakum Satılık Daire Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2020 yılı Şubat ayı verilerine göre Samsun’un Atakum ilçesinde bulunan satılık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 141 metrekare,
 • Metrekare birim satış ücreti en az; 1.400 TL,
 • Metrekare birim satış ücreti en fazla; 2.585 TL,
 • Ortalama konut satış fiyatı; 270.720 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Satın alacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, satış işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden satılık daire Samsun Atakum Yeşilyurt Mahallesi ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

30 Ocak 2023

2023 Yılı Emlak Vergisi

2023 Yılı Emlak Vergisi

26 Ocak 2023

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

26 Ocak 2023

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

26 Ocak 2023

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

26 Ocak 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.