Emlakjet

Samsun Satılık Daire

araması için 2,636 ilan bulundu
search
Samsuncancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Samsun Satılık Daire & Satılık Ev İlanları

Samsun satılık daire alırken dikkat edilecekleri ve satılık daire almanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Samsun’da satılık daire bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimilerine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi bir konumda, ulaşımı kolay, denize ve üniversiteye yakın bir bölgede olması ise ev için ayrıca önemli bir kriter oluyor. Son dönemlerde Samsun, Karadeniz Bölgesi’nde konut fiyatlarının en çok artış sergilediği illerden biridir. Gerek sahil kesimi olsun gerek üniversite bölgesi olsun iklimi, doğası, denizi, güzellikleri ve uygun konut fiyatlarıyla adeta Karadeniz’de yatırımcıları cezbeden güzelliklere sahip.

Samsun Satılık Daire Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Samsun satılık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir. 

Samsun'daki ekonomik hayat geçmişten bu yana avcılık, balıkçılık, hayvancılık, ticaret ve sanayi eksenin gelişmiş olup son yıllarda ise bu iş kollarına sanayi ve enerji sektörleri de eklenerek Karadeniz’in ekonomik kalkınmada öncelikli yörelerinden biri haline gelmiştir. Son yıllarda yapılan yatırımlarla birlikte enerji kaynaklarının Türkiye'ye giriş kapılarından biri durumuna gelen Samsun, zengin enerji kaynaklarına yakınlığı ve uluslararası ticari ilişkileriyle de aynı zamanda çok yönlü bir merkez konumundadır.

Samsun Satılık Daire Arayanlara Demografik Bilgiler

2021 yılı TÜİK verilerine göre Samsun ilinin nüfusu 1.371.274’tür. Kent nüfusunun %50.6’sı erkek, geriye kalan %49.4’ü kadındır. Şehrin nüfusu bir önceki yıla göre 15.195 kişi artmıştır. İlde kilometrekareye 141 insan düşmektedir.

Samsun Satılık Daire Bakanlara İlçelerin Özellikleri

Samsun, Türkiye'nin büyükşehir statüsündeki otuz ilinden biridir. Karadeniz Bölgesi'ndeki Orta Karadeniz Bölümü'nde, Türkiye coğrafyasının en kuzeyinde merkezi bir noktada yer alır. Doğusunda Ordu, güneyinde Tokat ve Amasya, batısında ise Çorum ve Sinop illeri ile çevrili olup kuzeyinde Karadeniz bulunur. Bu ilde en çok konut aranan beş ilçe Yakakent, Atakum, Tekkeköy, Alaçam ve 19 Mayıs’tır

  • Yakakent: Ön plandaki ekonomik unsurları balıkçılık ve tütün olan bu ilçe yaz mevsimlerinde binlerce turistin ağırlandığı değerli bir ilçedir. Aynı zamanda bir Japon şehri olan Kushimoto'nun da kardeş kentidir.
  • Atakum: Geniş bir kumsala sahip Samsun-Sinop karayolu üzerinde, şehir merkezine 5 kilometre mesafede, Atakent belde sınırına kadar geçen mesafeyi kapsar. Eski adı Matasyon'dur.
  • Tekkeköy: Samsun-Ordu karayolunun 13 Kilometresinden 1 kilometre güneyinde yer alan Samsun şehrinin en doğusundaki merkez ilçesidir.
  • Alaçam: Samsun ilinin batıdan Yakakent, güneyden Vezirköprü, doğudan Bafra ilçeleri ve kuzeyden Karadeniz ile çevrili bir ilçesidir. İlçenin 2 kilometre kuzeyinde deniz kıyısında temiz kumsalı, çınar, kavak ve taflan ağaçlarından oluşan güzel koruluğu ile Geyikkoşan mesire yeri bulunur.
  • 19 Mayıs: Samsun- Sinop karayolu güzergahında olup Samsun il merkezinin 33 kilometre batısındadır. Önemli turistik potansiyele sahiptir. İlçe sınırları içinde bulunan Balıklı Göller, Kızılırmak Deltası ve 22 kilometrelik sahil şeridi turizm açısından önemli yer tutmaktadır.

Samsun Satılık Daire Fiyat Bilgisi

Eğer Samsun satılık konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Samsun’da satılık evler ortalama 136 metrekaredir. Kısacası Samsun satılık daire alacakların, yaklaşık 510.000 Türk Lirası’nı gözden çıkarması gerekmektedir. Ancak bu rakam, ortalama bir veridir. Seçtiğiniz evin konumu ve konut tipi, satış rakamını yükseltebilir veya azaltabilir. Örneğin Samsun Yakakent satılık daire araması yapanlar için ev bedeli yükselmekte ve 537.550 Türk Lirası’na ulaşmaktadır. Öte yandan Samsun Tekkeköy sahibinden satılık daire araması yapanların ise ortalama 382.800 Türk Lirası ödemesi yeterli olacaktır. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlemeniz, yararınıza olacaktır. Konut tipine göre Samsun’daki 1+1, 2+1, 3+1 daireler çeşitlilik göstermekte olup asansörlü daire, ara kat daire, otoparklı daire aramaları sık yapılmaktadır.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.