/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gemerekcancel

Sivas Gemerek Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı

Gemerek Satılık Daire Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gemerek satılık daire arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleri hakkında bilg edinerek konut satın alabilirsiniz.

Gemerek Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas iline bağlı Gemerek ilçesi bulunduğu konum itibari ile karasal iklim etkisi içerisindedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Gemerek satılık daire arayan kişiler ilçenin coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Sivas ilinin batı kesimlerinde yer alan ilçenin doğu kesimlerinde Şarkışla ilçesi, güneybatı kesimlerinde Kayseri ili, kuzeybatı kesimlerinde ise Yozgat ili yer almaktadır. Toplam yüzölçümü 1.150 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği ise 1.200 metredir. İlçe ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. Gemerek satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve meyve ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Gemerek Satılık Daire Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 24 bin 828’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,13’ünü (12 bin 447) erkek, yüzde 49,87’sini (12 bin 381) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gemerek satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 19 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler: Alaybey Mahallesi, Ali Kemali Efendi Mahallesi, Alperen Mahallesi, Arpaözü Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Fevziçakmak Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Horuk Mahallesi, Kalebaşı Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Köprübaş Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Şehit Binbaşı Mehmet Aras Mahallesi, Uğur Mumcu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yenihayat Mahallesi ve Yukarı Mahallesi’dir.

Gemerek Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut kiralamak isteyen kişiler ilçenin eğitim kurumları hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe eğitim kurumları bakımından oldukça zengindir. İlçe halkından edinilen bilgilere göre ilçe içerisinde yer alan eğitim kurumları, eğitim kadroları bakımından oldukça donanımlıdır. Sivas Gemerek satılık daire arayan kişilerin ilçede etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullardan başlıcaları:

  • Gemerek Anadolu Lisesi: Fevziçakmak, Çiğdem Sokak No:54, 58840 Gemerek/Sivas.
  • Yurter Özcan İlkokulu: Fevziçakmak, Sivas Caddesi, 58840 Gemerek/Sivas.

Sizler de satılık daire tercihini Sivas ilinin Gemerek ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Gemerek uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir, böylelikle de tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.