Emlakjet

Sivas Satılık Daire

araması için 647 ilan bulundu
search
Sivascancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Sivas Satılık Konut Fiyatları Ne Kadar?
chevron_right
Sivas Satılık Konut fiyatları 20.000,00 ile 111.111.111,00 arasında değişmektedir.
  • Sivas Satılık Daire fiyatları nelere göre değişiklik göstermektedir?
chevron_right
Sivas Satılık Daire fiyatları evin konumu, büyüklüğü gibi etmenlere göre değişkenlik göstermektedir.

Sivas Satılık Daire Ararken İşinize Yarayacak İlçe Rehberi

 

Ev ararken yaşamak istediğiniz ile ait ilçelerin neler olduğunu ve genel özelliklerini öğrenmek çok daha kolay ve doğru bir tercih yapabilmek için son derece önemli bir detaydır. Bu sebeple Emlakjet.com olarak Sivas satılık daire arayanlar için Sivas’ın ilçelerini ve özelliklerini sizler için araştırdık ve Sivas ilçe rehberini oluşturduk.

 

Sivas’ın İlçeleri ve Genel Özellikleri

 

  • Sivas’ın Gürün İlçesi: Doğu Anadolu’nun İç Anadolu’ya açılan kapısı olan Gürün, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Doğu Anadolu’nun kesiştiği önemli bir kavşaktır.  Gürün İlçesi; Kayseri’ye 200 kilometre, Malatya’ya 150 kilometre ve Sivas’a da 140 kilometre uzaklıktadır. 2797 kilometre yüzölçümüne sahip olan Gürün İlçesinde köy ve belde sayısı 61’dir.

 

  • Sivas’ın Divriği İlçesi: Sivas’ın Güneydoğusunda yer alan Divriği İlçesinin yüzölçümü 2781.56 kilometre karedir. İlçenin Batısında Kangal İlçesi, Güneyinde Malatya ili, Kuzeyinde İmranlı ve Zara İlçeleri, Doğusunda da Erzincan İli bulunuyor. İlçede ulaşım demiryolu ve karayolu ile sağlanmaktadır. Sivas İl merkezine uzaklığı ise demiryolu ile 179 kilometre, karayolu ile de 184 kilometredir. Divriği Sivas satılık daire seçeneklerini inceleyenler için ilçede toplamda 108 adet köy ve belde bulunuyor.

 

  • Sivas’ın Koyulhisar İlçesi: İlçe Batıdan doğuya doğru uzanmakta olan Kelkit Vadisi üzerinde, Iğdır Dağı eteklerinde ve İç Anadolu Bölgesinin kuzeydoğusunda kurulan Sivas’a bağlı bir ilçedir. Sivas sahibinden satılık daire ve emlakçıdan satılık daire seçeneklerini incelerken, ilçenin diğer il ve ilçelere olan uzaklığını da göz önünde bulundurabilirsiniz. D-100 Karayolu ile bağlantısı bulunan ilçenin çevredeki il ve ilçeler ile arasındaki uzaklık ise şu şekildedir. Koyulhisar – Hafik arası 155 kilometre, Koyulhisar – Zara arası 120 kilometre, Koyulhisar – Sivas arası 180 kilometre, Koyulhisar – Erzincan arası 140 kilometre, Koyulhisar – Suşehri arası 40 kilometre, Koyulhisar – İstanbul arası 850 kilometre, Koyulhisar – Reşadiye arası 50 kilometre, Koyulhisar – Şebinkarahisar arası 68 kilometre, Koyulhisar – Tokat arası 140 kilometre, Koyulhisar – Ankara arası da 500 kilometre, Koyulhisar – Mesudiye arası 40 kilometre, Koyulhisar – Erzurum arası 339 kilometre, Koyulhisar – Ordu arası 145 kilometre ve Koyulhisar – Samsun arası 290 kilometredir.

 

  • Sivas’ın Suşehri İlçesi: 985 kilometre kare yüzölçümüne sahip olan Suşehri İlçesi, Sivas’ın Karadeniz bölgesi sınırları ve Kuzey Doğu bölümünde yer almaktadır. Karayolu ile ulaşımın sağlandığı ilçenin il merkezine olan uzaklığı ise 144 kilometredir. Suşehri İlçesinde toplamda 71 adet köy ve belde yer alıyor.

 

  • Sivas’ın Kangal İlçesi: Sivas'ta satılık daire seçeneklerini inceleyenler için ilçede toplam 112 belde ve köy yer alıyor. Yüzölçümü 3.792 kilometrekare olan Kangal İlçesinin il merkezine olan uzaklığı da demiryolu ile 97 kilometre, karayolu ile de 85 kilometredir. Kuzeyinde Hafik, Kuzeydoğusunda Zara, Güneydoğusunda Malatya, Güneyinde Gürün, Kuzeybatısında Ulaş, Güneybatısında Kayseri, Doğusunda Divriği ve Batısında da Altınyayla bulunuyor.

 

  • Sivas’ın İmranlı İlçesi: Sivas’ın en doğusunda bulunan İmranlı İlçesi; doğusunda Erzincan iline bağlı Refahiye ilçesi, güneyinde Divriği, batısında Zara ilçesi ve kuzeyinde de Suşehri ve Akıncılar ilçeleri ile komşudur. Yüzölçümü 1.229 kilometre kare olan İmranlı ilçesinin il merkezine uzaklığı 104 kilometredir. İlçede 12 adet köy ve 38 adette mezra bulunuyor.

 

  • Sivas’ın Akıncılar İlçesi: Son “TUİK” verilerine bağlı olarak İlçenin hem Merkez hem de Köy nüfusu 5170' tir. Yüzölçümü 392 kilometre kare olan ilçede, toplamda 30 adet köy bulunuyor. İlçede Karadeniz ve Karasal iklim arasında geçişlerin olduğu bir iklim hakimdir. Güneyinde İmranlı, Kuzeyinde Giresun, Doğusunda Gölova, Güneydoğusunda Erzincan ve Batısında Suşehri ile komşudur.

 

Yukarıda saymış olduğumuz ilçelere ek olarak; Hafik, Doğanşar, Ulaş, Yıldızeli, Gemerek, Şarkışla, Gölova ve Zara olmak üzere toplamda 15 adet ilçesi bulunan Sivas’tan ev satın almadan önce ilçelerini iyice araştırmanızı öneriyoruz. Böylelikle çok daha doğru bir tercihte bulunabilirsiniz. Emlakçıdan veya sahibinden Sivas satılık daire seçeneklerini sitemizden inceleyerek en doğru seçimi en kolay, hızlı ve keyifli şekilde bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Ağustos Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Eylül 2023

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

81 İlde Konut Seferberliği Başlıyor: ...

18 Eylül 2023

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

Evlerde Yenilik Neredeyse İmkansızlaş...

15 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.