/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akyurtcancel

Ankara Akyurt Satılık Ev

araması için 12 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Akyurt Satılık Konut Arayanlara Önemli Bilgiler

Akyurt satılık konut düşünenler için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıyı okuduktan sonra aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşmış olacaksınız. Ankara’nın önemli ilçelerinden biri olan Akyurt, geniş ve düzlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Eski ismi Ravlı olan ilçenin kuzeyinde Çubuk, doğusunda Kalecik, batısında Pursaklar, güneybatısında Elmadağ ilçeleri yer almaktadır. Akyurt, Çankırı, Kastamonu ve Sinop’u başkente bağlayan karayolu üzerinde bulunduğundan, oldukça stratejik bir konumda yer almaktadır.  İlçe, kent merkezinden otuz iki kilometre uzaktadır. Yaklaşık 212 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuş olan semt, denizden 1.050 metre yüksekte yer almaktadır.  İlçede bulunan en yüksek dağ 1985 metre yüksekliği ile İdris Dağı’dır.

 

Akyurt Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Akyurt satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam eden kişiler, ilçede yer alan istihdam olanaklarının ve ekonomik koşulların ne seviyede olduğunu merak edebilirler. Akyurt ilçesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Yerel halkın büyük bir bölümü geçimlerini bu iki ekonomik faaliyetten sağlamaktadır. 1995 yılından itibaren, hayvancılık yapan kişilerin sayısı azalırken, ilçedeki sanayi sektörünün etkinliği artmıştır. Esenboğa Havaalanı’na yakınlığı sebebiyle, birçok elektronik, gıda, lojistik, tekstil, otomotiv üretim tesisi ilçede yer almaktadır. Ayrıca ilçede yaklaşık 300 tane orta çaplı sanayi işletmesi yer almaktadır. Son zamanlarda büyük iş adamlarının da ilgisine mazhar olan ilçedeki iş olanakları hızlı bir şekilde artmaktadır. Ülker ve ASELSAN gibi büyük firmalar, burada faaliyet göstermeye başlamıştır.

 

Akyurt Satılık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi

Akyurt ilçesi, yirmi altı mahalleden oluşmaktadır. Bu mahallelerin altısı merkezde bulunmaktadır ve merkez mahallelerinde ilçe nüfusunun %74.9’u yaşamını devam ettirmektedir. İlçe merkezine en uzakta yer alan yerleşim birimi ise Elecik Mahallesi’dir. Merkez mahalleleri dışında, popülasyonu en fazla olan semt 1.312 kişi ile Saracalar’dır.  Akyurt satılık konut düşünenler, arayışlarını bu altı merkez mahallede yoğunlaştırabileceği gibi, aşağıda yer alan diğer mahallelere de bakabilirler:

 

 • Atatürk Mahallesi
 • Beyazıt Mahallesi
 • Galaba Mahallesi
 • Timurhan Mahallesi
 • Yeşiltepe Mahallesi
 • Yıldırım Mahallesi
 • Ahmetadil Mahallesi
 • Balıkhisar Mahallesi
 • Büğdüz Mahallesi
 • Cücük Mahallesi

 

Akyurt Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede toplam 17.987 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.68 olarak hesaplanmıştır.  İlçedeki evlerin ortalama kullanım alanı 125 metrekaredir ve metrekare başına birim fiyat 980 Türk Lirası’dır. Kısacası Ankara Akyurt satılık daire tercihinde bulunacak bir kişinin yaklaşık 122.500 Türk Lirası ödemeyi kabul etmesi gerekmektedir. Bölgeden satın alacağınız evin geri dönüşü ise 22 yıl içinde tamamlanmaktadır. Ancak seçilen konut tipi ve lokasyonun, fiyat üzerindeki ciddi bir değişken olduğu da unutulmamalıdır. Akyurt satılık konut fiyatları, konut tipine göre aşağıdaki gibi değişmektedir:

 

 • 2+1, 100 metrekare kullanım alanına sahip daireler 93.300 Türk Lirası
 • 3+1, 128 metrekare kullanım alanına sahip daireler 125.440 Türk Lirası

 

Eğer Akyurt Satılık Daire arayışınızı güzel bir şekilde sonlandırmak ve hayallerinizdeki eve kavuşmak isterseniz, ilçedeki emlakçılardan birine danışabilir veya Akyurt ta sahibinden satılık daire gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

Akyurt Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.