Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Akyurtcancel
Ankaracancel

Ankara Akyurt Satılık Ev

araması için 72 ilan bulundu
KONUT
ARSA
İŞYERİ
TURİSTİK TESİS
KAT KARŞILIĞI ARSA
DEVREN İŞYERİ
200.000 - 300.000 TL
300.000 - 500.000 TL
500.000 - 1.000.000 TL
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Akyurt Satılık Konut Arayanlara Önemli Bilgiler

Akyurt satılık konut düşünenler için, ilçeye dair tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıyı okuduktan sonra aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşmış olacaksınız. Ankara’nın önemli ilçelerinden biri olan Akyurt, geniş ve düzlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Eski ismi Ravlı olan ilçenin kuzeyinde Çubuk, doğusunda Kalecik, batısında Pursaklar, güneybatısında Elmadağ ilçeleri yer almaktadır. Akyurt, Çankırı, Kastamonu ve Sinop’u başkente bağlayan karayolu üzerinde bulunduğundan, oldukça stratejik bir konumda yer almaktadır.  İlçe, kent merkezinden otuz iki kilometre uzaktadır. Yaklaşık 212 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuş olan semt, denizden 1.050 metre yüksekte yer almaktadır.  İlçede bulunan en yüksek dağ 1985 metre yüksekliği ile İdris Dağı’dır.

 

Akyurt Satılık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Akyurt satılık daire arayışı aktif bir şekilde devam eden kişiler, ilçede yer alan istihdam olanaklarının ve ekonomik koşulların ne seviyede olduğunu merak edebilirler. Akyurt ilçesinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Yerel halkın büyük bir bölümü geçimlerini bu iki ekonomik faaliyetten sağlamaktadır. 1995 yılından itibaren, hayvancılık yapan kişilerin sayısı azalırken, ilçedeki sanayi sektörünün etkinliği artmıştır. Esenboğa Havaalanı’na yakınlığı sebebiyle, birçok elektronik, gıda, lojistik, tekstil, otomotiv üretim tesisi ilçede yer almaktadır. Ayrıca ilçede yaklaşık 300 tane orta çaplı sanayi işletmesi yer almaktadır. Son zamanlarda büyük iş adamlarının da ilgisine mazhar olan ilçedeki iş olanakları hızlı bir şekilde artmaktadır. Ülker ve ASELSAN gibi büyük firmalar, burada faaliyet göstermeye başlamıştır.

 

Akyurt Satılık Konut Tercih Edeceklere Mahalle Bilgisi

Akyurt ilçesi, yirmi altı mahalleden oluşmaktadır. Bu mahallelerin altısı merkezde bulunmaktadır ve merkez mahallelerinde ilçe nüfusunun %74.9’u yaşamını devam ettirmektedir. İlçe merkezine en uzakta yer alan yerleşim birimi ise Elecik Mahallesi’dir. Merkez mahalleleri dışında, popülasyonu en fazla olan semt 1.312 kişi ile Saracalar’dır.  Akyurt satılık konut düşünenler, arayışlarını bu altı merkez mahallede yoğunlaştırabileceği gibi, aşağıda yer alan diğer mahallelere de bakabilirler:

 

 • Atatürk Mahallesi
 • Beyazıt Mahallesi
 • Galaba Mahallesi
 • Timurhan Mahallesi
 • Yeşiltepe Mahallesi
 • Yıldırım Mahallesi
 • Ahmetadil Mahallesi
 • Balıkhisar Mahallesi
 • Büğdüz Mahallesi
 • Cücük Mahallesi

 

Akyurt Satılık Daire Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan verilere göre, ilçede toplam 17.987 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.68 olarak hesaplanmıştır.  İlçedeki evlerin ortalama kullanım alanı 125 metrekaredir ve metrekare başına birim fiyat 980 Türk Lirası’dır. Kısacası Ankara Akyurt satılık daire tercihinde bulunacak bir kişinin yaklaşık 122.500 Türk Lirası ödemeyi kabul etmesi gerekmektedir. Bölgeden satın alacağınız evin geri dönüşü ise 22 yıl içinde tamamlanmaktadır. Ancak seçilen konut tipi ve lokasyonun, fiyat üzerindeki ciddi bir değişken olduğu da unutulmamalıdır. Akyurt satılık konut fiyatları, konut tipine göre aşağıdaki gibi değişmektedir:

 

 • 2+1, 100 metrekare kullanım alanına sahip daireler 93.300 Türk Lirası
 • 3+1, 128 metrekare kullanım alanına sahip daireler 125.440 Türk Lirası

 

Eğer Akyurt Satılık Daire arayışınızı güzel bir şekilde sonlandırmak ve hayallerinizdeki eve kavuşmak isterseniz, ilçedeki emlakçılardan birine danışabilir veya Akyurt ta sahibinden satılık daire gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

Bakanlık Tarafından Konutlarda Isı Ya...

1 Temmuz 2022

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

Vous Proje Pazarlama'nın Satış Yöneti...

30 Haziran 2022

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

“Kiracıların 3’te 2’si Haklarını Bilm...

28 Haziran 2022

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

Bakan Kurum'dan Son Dakika Açıklaması...

27 Haziran 2022

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

Kiralık Ev Ararken Mağdur Olmamak İçi...

27 Haziran 2022

Ankara Akyurt Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Ankara Akyurt Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Ankara Akyurt Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Altındağ Güneşevler Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Altındağ Zübeyde Hanım Mahallesi Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Ankara Ayaş Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bala Beynam Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Emlak Ofisinden Beypazarı Hacıkara Mahallesi Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.