/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beşiricancel

Batman Beşiri Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Beşiri Satılık Konut Düşünenlere Tercih Kılavuzu

Beşiri satılık konut tercih etmeyi düşünenlerin işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazının ilk bölümünde ilçenin coğrafi özelliklerine, ikinci bölümünde bölgenin tarihine ve son bölümünde ise demografik yapısı ile mahallelerine değindik. Yazıyı okuduktan sonra aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşacak ve hayallerinizdeki eve kavuşmak için bir adım daha atmış olacaksınız. Beşiri, Türkiye Cumhuriyeti’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Batman ilçesine bağlı bir ilçedir. Semt, kentin en gelişmiş dördüncü yerleşim birimidir ve şehir nüfusunun yaklaşık %5.08’ine ev sahipliği yapmaktadır. Dicle Nehri ile onun yan kolları olan Batman ve Garzan Çayları arasındaki havzaya kurulmuş olan semtte bulunan petrol yatakları büyük önem taşımaktadır.

Beşiri Satılık Konut Bakanlara İçin İlçenin Coğrafi Özellikleri

Beşiri satılık ev arayanlar için hazırladığımız bu derleme yazının ilk bölümünde, semtin coğrafi özelliklerine, doğal güzelliklerine ve iklim yapısına değineceğiz. Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o ilçenin yerleşiminden ekonomisine kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Batman iline bağlı Beşiri ilçesi, ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. İlçe, 889 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği 680 metredir. Semt, kenti kuzeyden güneye dar ve uzun bir hat gibi ortadan bölmektedir. İlçe merkezinin doğusunda yer alan Beşiri’nin doğusunda Kurtalan, güneyinde Hasankeyf ve Gercüş, kuzeyinde ise Kozluk ilçeleri yer almaktadır. Kent merkezinden yalnızca 16 kilometre uzakta yer alan semte can suyunu ise Garzan Çayı getirmektedir. İlçede sert karasal iklim hüküm sürmektedir.

Beşiri Satılık Konut Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgeden ev satın alacaksanız, orayı yakından tanımanız sizin için yararlı olacaktır. Yaşayacağınız bölgenin tarihini bilmek ise, sizin o bölge ile olan bağlarını güçlendirecektir. Bu nedenle Beşiri satılık daire arayanların yazının bilhassa bu kısmını dikkatli okumalarını tavsiye ediyoruz. Dicle Nehri’nin suladığı verimli araziler üzerine kurulmuş olan ilçede ilk insan yerleşimi milattan önceki çağlarda başlamıştır. Semtte yapılan arkeolojik kazılar, bölgeye ilk yerleşenlerin Hurriler olduğunu ve milattan önce 3000’li yıllarda bir bölgeye geldiklerini kanıtlar niteliktedir. İlçede sırasıyla Medler, Persler, Makedonlar, Romalılar ve Bizanslılar hüküm sürmüştür. 1243 Kösedağ Savaşı’ndan sonra Moğollar’ın egemenliğine giren ilçe 1514 yılında Çaldıran Savaşı ile Osmanlı İmparatorluğu sınırlarına dahil olmuştur.

Beşiri Satılık Konut Seçeceklere Mahalle bilgisi

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’na göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 30.445’e ulaşmıştır. Bu kişilerin %50.57’si erkek, geriye kalan %49.43’ü ise kadındır. Semt nüfusu 2017-2018 yılları arasında artış göstermiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı ise %4.27’dir. Batman Beşiri satılık ev tercih etmeyi düşünenler, semtin en gelişmiş on yerleşim biriminden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırmak isteyebilirler:

  • Beyrem Yoğun Mahallesi

  • Kobin Mahallesi

  • Mehmet Yatkın Mahallesi

  • Turgut Özal Mahallesi

  • Bağdu Mahallesi

  • Milli Egemenlik Mahallesi

  • Kıyanç Mahallesi

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Karaduman Mahallesi

  • Yeni Mahalle

Eğer Beşiri satılık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Beşiri satılık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Beşiri Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.