Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gercüşcancel
Batmancancel

Batman Gercüş Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Gercüş Satılık Konut Almayı Düşünenlere Emlakjet Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Gercüş satılık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Gercüş Satılık Konut Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Batman ilinin il merkezine 59 kilometre mesafede bulunan bir ilçesidir. Gercüş ismi Arapça ‘Kfer Cevz’ isminden gelmektedir. Mardin il sınırında bulunan bir sınır ilçesi konumundadır. 1990 yılına kadar Mardin’e bağlı iken daha sonra Batman’ın ilçesi olarak idari yapısını sürdürmüştür. İlçenin sahip olduğu toprakların tarihine bakıldığında ilk yerleşim tarihi olarak M.Ö. 7000 yılları bilinmektedir. Yörede var olan uygarlıkların kalıntılarına göre tarihi gelişim süreci oldukça eskidir. Gercüş ovası coğrafi konumu, suyu ve tarım arazisi bakımından insanlara bahşettiği nimetler sayesinde medeniyetin ilk temellerinin atıldığı yerlerden biri olarak kabul edilir. Tam olarak zamanı belli olmasa da uzun yıllar boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu toprakların tarih turizminde önemi büyüktür. İklim özellikleri karasaldır. Yaz mevsiminde sıcaklıklar 40 dereceye çıkarken, kış mevsiminde ise eksi dereceler görülebilmektedir. Yıllık ortalama yağışlı gün sayısı ise 90 gündür. Gercüş satılık ev almayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde Hasankeyf ilçesi,
  • Güneyinde Mardin’in Midyat ilçesi,
  • Batısında Diyarbakır’ın Savur ve Bismil ilçeleri,
  • Doğusunda Dargeçit ilçesi ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 20.484 kişidir. Bu nüfusun yüzde 49,74’ü kadın, yüzde 50,26’sı erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 1070 kilometrekare olan ilçenin rakımı 850 metredir. Mardin-Midyat deşiği denilen 1100-1200 metre yükseklikteki dağların kuzey eteğinde yerleşilmiş bir ilçedir. 

Gercüş Satılık Konut Piyasası ve Ev Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre, Bartın Gercüş’te satılık ev piyasası bilgileri şu şekildedir;

  • Konutun ortalama yaşam alanı 140 metrekare,
  • Minimum metrekare satış fiyatı 468 TL,
  • Maksimum metrekare satış fiyatı 1.376 TL,
  • Ortalama metrekare satış fiyatı 1.260 TL,
  • Konutun amortisman süresi 27 yıl,
  • 4+1 140 metrekarelik dairenin satış fiyatı ortalama 176.400 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. 

Tercih edeceğiniz dairenin sahip olduğu iç ve dış özelliklere göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. İster bahçeli müstakil bir ev isterseniz de betonarme binalarda olsun, aradığınız tüm kriterlere uygun olan evi kolaylıkla bulabilmek için Batman Gercüş’te sahibinden satılık bahçeli ev ilanları gibi tüm ilanları listeleme sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Gercüş Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.