/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Osmanelicancel
Bilecikcancel

Bilecik Osmaneli Satılık Ev

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Osmaneli Satılık Konut Bakanlara Özel Rehber

Osmaneli satılık konut arayışındaki takipçilerimize özel olarak hazırladığımız bu yazıda ilçenin emlak piyasasından mahallelerine kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bölge tarihi Milattan Önce 1.000 senesinden kalan Trak Mezar kalıntısına kadar uzanır. İlçe tarihi boyunca farklı adlara sahip olmuştur. Bölgenin ilk olarak Luwiler tarafından Mela veya Gallos olarak adlandırılmıştır. İlçenin bu sebeple bilinen ilk ismi Melewana’dır. Bu isim Mela halkının kenti anlamına gelir. Helenistik dönemde ilçe adı Melagina olmuştur. Daha sonra Lefke olarak adlandırılan kent bu ismi Helencede Ak Kavaklıktan alır. İlçe 1308 senesinde Osmanlı hükümdarlığı altına girmiştir. 1913 senesinde Osmaneli ismini almıştır. 1926 senesinde ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Osmaneli Satılık Konut Arayışındakilere Bölgenin Coğrafyası

Osmaneli ilin en kuzeyinde yer alır. İl merkezine olan uzaklığı 33 kilometredir. 490 kilometrekareden oluşan bir alanda yer alır. Deniz seviyesinden ortalama 107 metre yüksekliktedir. İlçe kuzeyden Sakarya, güneydoğudan Gölpazarı, güneyde Bilecik Merkez ilçesi batıdan Bursa ili ile çevrelenmiştir. İlçe Bursa’ya 107 kilometre, Eskişehir’e 120 kilometre ve Adapazarı’na 70 kilometre uzaklıktadır. İlçe 40 derece 3 dakika kuzey enlemi ve 30 derece doğu boylamında yer alır. İlçeye sıcak ve ılıman bir iklim tipi hakimdir. En çok yağış kış aylarında düşer. Yıllık sıcaklık ortalaması 13,9 derecedir ve yağış miktarı ortalaması 559 mm’dir. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Osmaneli de satılık evler için listeleme sayfalarımıza göz atmalısınız.

Osmaneli Satılık Konut Tercih Edebileceğiniz Mahalleler

İlçenin 1 belediyesi, 4 mahallesi ve 27 köyü vardır. İlçenin köyleri; Bereket Köyü, Ericek Köyü, Adliye Köyü, Günüören Köyü, Belenalan Köyü, Çiftlik Köyü, Ağlan Köyü, Orhaniye Köyü, Hisarcık Köyü, Akçapınar Köyü, Selimiye Köyü, Kazancı Köyü, Ciciler Köyü, Avdan Köyü, Soğucakpınar Köyü, Kızılöz Köyü, Büyükyenice Köyü, Selçik Köyü, Medetli Köyü, Balçıkhisar Köyü, Sarıyazı Köyü, Dereyörük Köyü, Borcak Köyü, Oğulpaşa Köyü, Düzmeşe Köyü, Çerkeşli Köyü ve Boyunkaya Köyüdür. Osmaneli satılık ev bakabileceğiniz mahalleler ise;

  • Camicedit Mahallesi,

  • Haceloğlu Mahallesi,

  • İnönü Mahallesi ve

  • Camikebir Mahallesidir.

Osmaneli Satılık Konut Arayanlara Bölge Nüfusu

2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 20.976’dır. İlçe bu nüfus ile Bilecik’in Merkez ve Bozüyük ilçelerinden sonraki en kalabalık ilçesidir. İlçe nüfusunun 10.461’i erkek ve 10.515 kadındır. İlçe nüfusu cinsiyete göre eşit dağılmıştır. Bir yıl öncesine ait nüfusu 20.973’tür. İlçe nüfusu bir sene içerisinde sadece 3 kişi artmıştır. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %0,01’dir. Nüfus yoğunluğu 43’tür. Bu ilçedeki kilometrekareye düşen kişi sayısının 43’e denk geldiği anlamındadır. Siz de bu şirin ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız Bilecik Osmaneli satılık daire ilanlarına sitemizden inceleyebilirsiniz.

Osmaneli Satılık Konut Fiyatları

2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede 12.656 adet konut yer alır. Konut başına düşen kişi sayısı 2,97’dir. İlçedeki işyeri sayısı 1.962’dir. Bölgedeki dairelerin alanları ortalama 121 metrekaredir. Osmaneli satılık konut fiyatları ortalama 134.189 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama birim fiyatları 1.109 Türk Lirasıdır. Geri dönüşler 16 yıldır. Yani bir ev kendi satış fiyatını kirası ile yaklaşık 16 senede geri öder.

Ev arayışınız devam ediyorsa Osmaneli sahibinden satılık müstakil ev ya da emlakçıdan satılık müstakil ev ilanları için sitemize göz atmanız yeterli.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.