/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gençcancel

Bingöl Genç Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Genç Satılık Konut Tercih Edeceklere Bilgiler

Genç satılık konut almayı düşünüyorsanız ilçe hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda var. Genç, Bingöl’ün bir ilçesidir. 1926 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. İlçe 1.443 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1018 metre civarlarındadır. Şehir merkezine olan uzaklığı 21 kilometredir. Bu mesafe karayoluyla yaklaşık 20 dakika sürer. İlçeye havalimanıyla ulaşımda Bingöl Merkezde yer alan Bingöl Havalimanı kullanılır. Bu havalimanının ilçe merkezine olan uzaklığı 18 kilometredir ve havaalanından ilçeye yaklaşık 18 dakikada ulaşılır. İlçenin kuzeyinde Bingöl Merkez, doğusunda Solhan ilçeleri, güneyinde Diyarbakır ve batısında Elazığ illeri yer alır.

Genç Satılık Konut Arayanlara İlçenin Mahalleleri

İlçenin 1 belediyesi, 5 mahallesi ve 68 köyü vardır. İlçenin köyleri; Alaaddin Köyü, Çanakçı Köyü, Şehitköy Köyü, Dedebağı Köyü, Bayırlı Köyü, Direkli Köyü, Aktoprak Köyü, Gözütok Köyü, Mollaibrahim Köyü, Çobançeşmesi Köyü, Binekli Köyü, Dikpınar Köyü, Elmagünü Köyü, Ardıçdibi Köyü, Yayla Köyü, Servi Köyü, Çaytepe Köyü, Gerçekli Köyü, Üçgül Köyü, Yiğitbaşı Köyü, Bahçebaşı Köyü, Yolaçtı Köyü, Doğanca Köyü, Eskibağ Köyü, Harmancık Köyü, Doğanlı Köyü, Balgöze Köyü, Koçsırtı Köyü, Geyikdere Köyü, Çevirme Köyü, Yazılı Köyü, Sürekli Köyü, Doğanevler Köyü, Yelkaya Köyü, Bulgurluk Köyü, Keklikdere Köyü, Gönülaçan Köyü, Çaybaşı Köyü, Sarısaman Köyü, Yaydere Köyü, Büyükçağ Köyü, Çamlıyurt Köyü, Yeniçevre Köyü, Kavaklı Köyü, Yeniyazı Köyü, Soğukpınar Köyü, Dereköy Köyü, Sarıbudak Köyü, Döşekkaya Köyü, Yenisu Köyü, Pınaraltı Köyü, Dilektaşı Köyü, Sarmakaya Köyü, Kepçeli Köyü, Doludere Köyü, Karcı Köyü, Yatansöğüt Köyü, Yağızca Köyü, Ericek Köyü, Sırmalıoya Köyü, Meşedalı Köyü, Gözertepe Köyü, Tarlabaşı Köyü, Günkondu Köyü, Yazkonağı Köyü, Şehittepe Köyü, Güzeldere Köyü ve Sağgöze Köyüdür. Genç satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise;

  • Yoldaşan Mahallesi,

  • Cumhuriyet Mahallesi,

  • Yeşildere Mahallesi,

  • Kültür Mahallesi ve

  • Yenişehir Mahallesidir.

Genç Satılık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfus 38.428’dir. İlçe bu nüfus ile Bingöl en kalabalık 2. ilçesidir. Bu nüfusun %51,85’ini erkekler ve %48,15’ini kadınlar oluşturur. İlçe nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. Genç’in 2017 yılı nüfusu 33.613’tür. İlçenin yıllık nüfus artış oranı % 14,32’dir. İlçe ilin en yüksek nüfus artış oranına sahip ilçesidir. Genç’in nüfus yoğunluğu 27’dir. Yani ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısı 27’ye denk gelir. Siz de bu ilçede ev sahibi olmayı düşünüyorsanız Genç'te satılık daireler listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

Genç Satılık Konut Fiyatları

Ev bakarken bölgenin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olmak oldukça önemlidir. Eğer bölgenin satılık konut piyasası hakkında bilgi sahibi değilseniz endişe etmenize gerek yok. EmlakJet ailesi olarak ilçedeki satılık konut piyasasını sizler için araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konut sayısı 12.848’dir. Konut başına düşen kişi sayısı 1,41’dir. İşyeri sayısı 1.292’dir. İlçedeki evlerin büyüklükleri ortalama 144 metrekaredir. Genç satılık konut fiyatları 130.752 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama birim fiyatları yani metrekare başına düşen satılık konut fiyatı 908 Türk Lirasıdır.

Satılık konut arayışlarında en doğru adres EmlakJet. Hayallerinizdeki evlere bir adım daha yaklaşmak için emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Bingöl Genç ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Genç Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.