Emlakjet

Bitlis Ahlat Satılık Ev

araması için 7 ilan bulundu
search
Ahlatcancel
Bitliscancel

Ahlat Satılık Konut Bakanlara Bölge Kılavuzu

Ev arayışları en kolay EmlakJette. Ahlat satılık konut fiyatlarından ilçenin coğrafyasına, nüfusundan mahalle ve köylerine varana kadar birçok noktaya değindiğimiz bu yazıyı okumalısınız. Ahlat, Bitlis’in ilçelerinden biridir. İlçenin yüzölçümü 1044 kilometrekareden oluşur ve deniz seviyesinden yüksekliği 1650 metre civarlarındadır. Şehir merkezine ortalama 62 kilometre uzaklıktadır. Bölge Van Gölünün kuzeyinde yer alır. İlçede karasal iklim tipi görülür. Kış ayları uzun geçer. Yıllık yağış ortalaması 1000 – 1500 mm’dir. Bölge göl kıyısında yer alması sebebiyle daha yeşil ve fazla bitki örtüsüne sahiptir. Bölgedeki tarihi mezarlıklar meşhurdur. Selçuklulardan kalma bu mezarlar dışında bölgede lahit mezar özelliğine sahip kümbet mezarlar vardır. Ahlat ilçesine özgü taşlar ile yapılmış kümbet mezarlarda dönemin saygın insanların mezarları vardır.

Ahlat Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfusu

2019 TÜİK verilerine göre ilçenin 2018 nüfusu 40.806 kişiden oluşur. Bu kişilerin %52,40’sini erkekler ve %47,60’ını kadınlar oluşturur. İlçenin bir yıl önceki nüfusu 39.371’dir. Bir yıl içerisinde ilçede yaşayan kişi sayısında artış görülmüştür. Yıllık nüfus artış oranı % 3,64’tür. Nüfus yoğunluğu 35’tir. Yani ilçede kilometrekare başına düşen insan sayısı 35 kişiye denk gelir. Siz de bu küçük ama sevimli ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız ve kendisine ait bir bahçesi olan ev düşünüyorsanız Ahlat’ta satılık müstakil ev ilanları listeleme sayfalarımızdan sizleri bekliyor.

Ahlat Satılık Konut Arayabileceğiniz Mahalle ve Köyler

Ahlat ilçesinin 2 belediyesi, 15 mahallesi ve 26 köyü vardır. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Alakır Köyü, Güzelsu Köyü, Kırıkkaya Köyü, Seyrantepe Köyü, Çukurtarla Köyü, Kırkdönüm Köyü, Serinbayır Köyü, Yoğurtyemez Köyü, Kınalıkoç Köyü, Dilburnu Köyü, Bahçe Köyü, Nazik Köyü, Cemalettin Köyü, Taşharman Köyü, Uludere Köyü, Yuvadamı Köyü, Burcukaya Köyü, Yeniköprü Köyü, Çatalağzı Köyü, Akçaören Köyü, Soğanlı Köyü, Kuşhane Köyü, Gölgören Köyü, Saka Köyü, Otluyazı Köyü ve Develik Köyüdür. Bitlis Ahlat’ta satılık evler bakabileceğiniz mahalleler ise aşağıdaki gibidir.

 • Yıldızlar Mahallesi,

 • Erkizan Mahallesi,

 • Kulaksız Mahallesi,

 • İki Kubbe Mahallesi,

 • Orta Mahallesi,

 • Kacer Mahallesi,

 • Kırklar Mahallesi,

 • Saray Mahallesi,

 • Kale Mahallesi,

 • Tahtı Süleyman Mahallesi,

 • Kurtuluş Mahallesi,

 • Haraba Şehir Mahallesi,

 • Kültür Mahallesi,

 • Selçuklu Mahallesi ve

 • Tunus Mahallesidir.

Ahlat Satılık Konut Fiyatları

Satılık konut arayışınızda karar vermeden önce ilçenin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bir eve değerinden fazla miktar ödememek için satılık daire piyasasını iyi analiz etmelisiniz. Bunun için vaktini yoksa endişe etmenize gerek yok. EmlakJet ailesi olarak sizin için ilçe satılık konut piyasasını araştırdık. Temmuz 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konut sayısı 12.204’tür. Konut başına düşen kişi sayısı 4,05’tir. İlçedeki işyeri sayısı 1.376’dır. İlçedeki evlerin ortalama alanları 140 metrekaredir. Ahlat satılık konut fiyatları ortalama 150.080 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satılık konut fiyatı 1.072 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüşleri 25 yıldır. Bu da bir dairenin kendi satış fiyatını kira vasıtası ile geri ödeme süresinin 25 sene olduğu anlamına gelir.

İhtiyaç ve kriterlerinize uyan evlere sitemiz vasıtasıyla dilediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Hayallerinizdeki evlere emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Ahlat seçenekleriyle listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

28 Haziran 2024

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

Ada, Parsel ve Pafta Ne Anlama Geliyo...

28 Haziran 2024

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

Ahlat Satılık Ev
Akçaören Köyü Satılık EvAlakır Köyü (1. Küme Mahallesi) Satılık EvAlakır Köyü (2. Küme Mahallesi) Satılık EvAlakır Köyü (3. Küme Mahallesi) Satılık EvBahçe Köyü Satılık EvBurcukaya Köyü Satılık EvBüyükbahçe Köyü Satılık EvCemalettin Köyü (1. Küme Mahallesi) Satılık EvCemalettin Köyü (2. Küme Mahallesi) Satılık EvÇatalağzı Köyü (1. Küme Mahallesi) Satılık EvÇatalağzı Köyü (2. Küme Mahallesi) Satılık EvÇukurtarla Köyü Satılık EvDevelik Köyü (Yolun Alt Mevkii Mahallesi) Satılık EvDevelik Köyü (Yolun Üst Mevkii Mahallesi) Satılık EvDilburnu Köyü Satılık EvErkizan Mahallesi Satılık EvGölgören Köyü Satılık EvGüzelsu Köyü (1. Küme Mahallesi) Satılık EvGüzelsu Köyü (2. Küme Mahallesi) Satılık EvHaraba Şehir Mahallesi Satılık Evİki Kubbe Mahallesi Satılık EvKacer Mahallesi Satılık EvKale Mahallesi Satılık EvKınalıkoç Köyü (Yolun Sağı Mahallesi) Satılık EvKınalıkoç Köyü (Yolun Solu Mahallesi) Satılık EvKırıkkaya Köyü Satılık EvKırkdönüm Köyü Satılık EvKırklar Mahallesi Satılık EvKulaksız Mahallesi Satılık EvKuşhane Köyü Satılık EvNazik Köyü Satılık EvOtluyazı Köyü Satılık EvOvakışla Bld. (Kurtuluş Mahallesi) Satılık EvOvakışla Bld. (Kültür Mahallesi) Satılık EvOvakışla Bld. (Orta Mahallesi) Satılık EvOvakışla Bld. (Saray Mahallesi) Satılık EvOvakışla Bld. (Yıldızlar Mahallesi) Satılık EvSaka Köyü (1. Küme Mahallesi) Satılık EvSaka Köyü (2. Küme Mahallesi) Satılık EvSaka Köyü Satılık EvSelçuklu Mahallesi Satılık EvSerinbayır Köyü Satılık EvSeyrantepe Köyü Satılık EvSoğanlı Köyü Satılık EvTahtı Süleyman Mahallesi Satılık EvTaşharman Köyü Satılık EvTunus Mahallesi Satılık EvUludere Köyü (Aşağı Küme Mahallesi) Satılık EvUludere Köyü (Yukarı Küme Mahallesi) Satılık EvYeniköprü Köyü (Yolun Sağı Mahallesi) Satılık EvYeniköprü Köyü (Yolun Solu Mahallesi) Satılık EvYoğurtyemez Köyü Satılık EvYuvadamı Köyü Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.