Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Bitlis Ahlat Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu
search
Ahlatcancel
Bitliscancel

Ahlat Satılık Konut Bakanlara Bölge Kılavuzu

Ev arayışları en kolay EmlakJette. Ahlat satılık konut fiyatlarından ilçenin coğrafyasına, nüfusundan mahalle ve köylerine varana kadar birçok noktaya değindiğimiz bu yazıyı okumalısınız. Ahlat, Bitlis’in ilçelerinden biridir. İlçenin yüzölçümü 1044 kilometrekareden oluşur ve deniz seviyesinden yüksekliği 1650 metre civarlarındadır. Şehir merkezine ortalama 62 kilometre uzaklıktadır. Bölge Van Gölünün kuzeyinde yer alır. İlçede karasal iklim tipi görülür. Kış ayları uzun geçer. Yıllık yağış ortalaması 1000 – 1500 mm’dir. Bölge göl kıyısında yer alması sebebiyle daha yeşil ve fazla bitki örtüsüne sahiptir. Bölgedeki tarihi mezarlıklar meşhurdur. Selçuklulardan kalma bu mezarlar dışında bölgede lahit mezar özelliğine sahip kümbet mezarlar vardır. Ahlat ilçesine özgü taşlar ile yapılmış kümbet mezarlarda dönemin saygın insanların mezarları vardır.

Ahlat Satılık Konut Arayanlara İlçe Nüfusu

2019 TÜİK verilerine göre ilçenin 2018 nüfusu 40.806 kişiden oluşur. Bu kişilerin %52,40’sini erkekler ve %47,60’ını kadınlar oluşturur. İlçenin bir yıl önceki nüfusu 39.371’dir. Bir yıl içerisinde ilçede yaşayan kişi sayısında artış görülmüştür. Yıllık nüfus artış oranı % 3,64’tür. Nüfus yoğunluğu 35’tir. Yani ilçede kilometrekare başına düşen insan sayısı 35 kişiye denk gelir. Siz de bu küçük ama sevimli ilçede ev sahibi olmak istiyorsanız ve kendisine ait bir bahçesi olan ev düşünüyorsanız Ahlat’ta satılık müstakil ev ilanları listeleme sayfalarımızdan sizleri bekliyor.

Ahlat Satılık Konut Arayabileceğiniz Mahalle ve Köyler

Ahlat ilçesinin 2 belediyesi, 15 mahallesi ve 26 köyü vardır. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Alakır Köyü, Güzelsu Köyü, Kırıkkaya Köyü, Seyrantepe Köyü, Çukurtarla Köyü, Kırkdönüm Köyü, Serinbayır Köyü, Yoğurtyemez Köyü, Kınalıkoç Köyü, Dilburnu Köyü, Bahçe Köyü, Nazik Köyü, Cemalettin Köyü, Taşharman Köyü, Uludere Köyü, Yuvadamı Köyü, Burcukaya Köyü, Yeniköprü Köyü, Çatalağzı Köyü, Akçaören Köyü, Soğanlı Köyü, Kuşhane Köyü, Gölgören Köyü, Saka Köyü, Otluyazı Köyü ve Develik Köyüdür. Bitlis Ahlat’ta satılık evler bakabileceğiniz mahalleler ise aşağıdaki gibidir.

 • Yıldızlar Mahallesi,

 • Erkizan Mahallesi,

 • Kulaksız Mahallesi,

 • İki Kubbe Mahallesi,

 • Orta Mahallesi,

 • Kacer Mahallesi,

 • Kırklar Mahallesi,

 • Saray Mahallesi,

 • Kale Mahallesi,

 • Tahtı Süleyman Mahallesi,

 • Kurtuluş Mahallesi,

 • Haraba Şehir Mahallesi,

 • Kültür Mahallesi,

 • Selçuklu Mahallesi ve

 • Tunus Mahallesidir.

Ahlat Satılık Konut Fiyatları

Satılık konut arayışınızda karar vermeden önce ilçenin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Bir eve değerinden fazla miktar ödememek için satılık daire piyasasını iyi analiz etmelisiniz. Bunun için vaktini yoksa endişe etmenize gerek yok. EmlakJet ailesi olarak sizin için ilçe satılık konut piyasasını araştırdık. Temmuz 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konut sayısı 12.204’tür. Konut başına düşen kişi sayısı 4,05’tir. İlçedeki işyeri sayısı 1.376’dır. İlçedeki evlerin ortalama alanları 140 metrekaredir. Ahlat satılık konut fiyatları ortalama 150.080 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen satılık konut fiyatı 1.072 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin geri dönüşleri 25 yıldır. Bu da bir dairenin kendi satış fiyatını kira vasıtası ile geri ödeme süresinin 25 sene olduğu anlamına gelir.

İhtiyaç ve kriterlerinize uyan evlere sitemiz vasıtasıyla dilediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Hayallerinizdeki evlere emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev Ahlat seçenekleriyle listeleme sayfalarımız üzerinden göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Bitlis Ahlat Satılık Ev fiyatları ve ilanları emlakjet.com'da! Emlakjet.com'da Bitlis Ahlat Satılık Ev ilanlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, en uygun seçeneği pratik bir şekilde bulabilirsin. Sahibinden, ara kat, 2+1, 3+1, dubleks Bitlis Ahlat Satılık Ev fırsatları emlakjet.com'da!
 • Bitlis Tatvan Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • Bitlis Satılık Ev Fiyatları ve İlanları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Sahibinden Bolu Gerede Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bolu Göynük Satılık Ev Fiyatları
 • 1+1, 2+1 ve 3+1 Bolu Mudurnu Satılık Ev Fiyatları
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.