Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Çanakkale Çan Satılık Ev

araması için 22 ilan bulundu
search
Çancancel
Çanakkalecancel

Çan Satılık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Çan satılık konut arayanlar için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Çan, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Çanakkale ilçesine bağlı on bir yerleşim biriminden biridir. İlçe, kentin en gelişmiş ve en kalabalık üçüncü ilçesidir. Coğrafi açıdan da Çanakkale ilinin merkezinde bulunan semt köklü tarihi ve sahip olduğu doğal güzellikleri ile şehrin en öneli noktalarından biridir ve bu nedenle de ilçe daha sonraki yıllarda önemini arttırarak merkezdeki yerini  korumaya devam edecektir. Semt, Tekirdağ-Balıkesir-Çanakkale yolu üzerinde yer almaktadır. Buradan da bursa, Kocaeli ve İstanbul’a bağlanan Çan ilçesinin sahip olduğu stratejik konum gelişmesini sağlayan en önemli etkenlerdendir. Gelin, Çanakkale’nin bu şirin ilçesi Çan’ı birlikte yakından tanıyalım.

Çan Satılık Konut Arayanlara İlçenin  Coğrafi Konumu 

Çan satılık daire tercih etmeyi planlayanların bölge hakkında ilk öğrenmeleri gereken şey, semtin coğrafi özellikleri, konumu ve iklimidir. Özellikle şehir dışından gelerek bölgeye yerleşmeyi planlayanların, yazının bu bölümünü dikkatli bir şekilde okuması gerekmektedir. Çan, 887 kilometrekarelik çok geniş bir arazi üzerine kurulmuştur ve semtin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği yalnızca yetmiş üç metredir. Bu rakam şehir merkezinde düşmektedir. Bölgenin en büyük yükseltisi olan Ağı Dağı yaklaşık 983 metrelik bir rakıma sahiptir. Semtten geçen Kocabaş Çayı’da bölgeye adeta can suyunu getirmektedir. Yaklaşık 90 kilometre uzunluğundaki bu çay, yaz aylarında kurumaktadır. Kısacası rejimi düzensizdir ve debisi yaz aylarında ciddi bir şekilde düşmektedir. Bölgede Akdeniz iklimi ile Karadeniz iklimi arasında bir geçiş yaşanmaktadır. Bu sebeple de bol yağış almaktadır. 

Çan Satılık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Emlak satın almanızın amacı her ne olursa olsun, yatırımınızın geleceğini ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli belirleyecektir. Bu sebeple de Çan satılık ev arayanların semtin ekonomik durumu, istihdam potansiyeli ve ilçedeki hakim ekonomik sektörlerle ilgili bilgi sahibi olması önemlidir.  Çan ilçesinde tarım, hayvancılık, ticaret ve sanayi gelişmiştir. Şehrin kalbi olması nedeniyle birçok farklı ekonomik etkinlik bir arada yürütülmektedir.  Bölge ekonomisine en büyük getiriyi ise ilçede yer alan sanayi tesisleri getirmektedir. İlçede seramikten, çimentoya, mobilyadan un fabrikasına kadar birçok farklı sanayi tesisi bulunmaktadır. İlçede yaşamını sürdürenlerin önemli bir bölümü bu kuruluşlarda çalışmaktadır. Tüm bunlara ek olarak, ilçeye bağlı uzak yerleşimlerde tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Bölgede özellikle arpa, buğday, çavdar, şeker pancarı, çilek, kiraz, şeftali, ayçiçeği üretimi yaygındır. 

Çan Satılık Konut Seçeceklere İlçenin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019 TÜİK Raporlarından alınan bilgilere göre, ilçede hayatını sürdürenlerin sayısı 48.215’tir. Semt nüfusunun %49.28’i  erkek, %50.72’si ise kadındır. Semtin nüfusu 2007-2017 yılları arasında sürekli olarak düşmüştür. 2018 yılında da bu düşüş devam etmiştir. Bu sebeple de popülasyonun artış hızı eksilerde seyretmektedir ve yaklaşık %0.21 civarındadır.  Semt, dokuz mahalleden meydana gelmiştir ve köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Çanakkale Çan satılık daire  tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırarak, işlerini kolaylaştırabilirler:

  • Karşıyaka Mahallesi 
  • İstiklal Mahallesi 
  • Cumhuriyet Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Atatürk Mahallesi
  • Osman  Efendi Mahallesi
  • Seramik Mahallesi
  • Çakmakçayır Mahallesi
  • Süle Mahallesi

Eğer Çan satılık konut kararınızdan eminseniz ve hayallerinizdeki eve hemen kavuşmak için bir adım atmaya hazırsanız, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebillir veya sahibinden Çanakkale Çan satılık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.