Emlakjet

Gümüşhane Satılık Ev

araması için 28 ilan bulundu
search
Gümüşhanecancel

Gümüşhane Satılık Konut Alacaklara İl Rehberi

Gümüşhane satılık konut alacaklar için faydalı olabilecek bilgileri, daire satın alırken nelere dikkat edeceğinizi sizler için derledik. Gümüşhane Karadeniz Bölgesi’nde yer alan bir ilimizdir. Bölgede 162 bin 748 kişi yaşamaktadır. Karadeniz ikliminin etkisi altında kalan Gümüşhane bol yağışlı havasıyla doğa harikası gibi görünen orman ve yaylara sahiptir. Çay ve fındık üretiminin ilk sırada geldiği bölgede sanayi, tarım ve hayvancılık gelişmiştir. Yaylalarda büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği de yapılır. Karadeniz’e kıyısı olan ve sahil şeridine sahip, Doğu Karadeniz Bölümü’nde konumlanan Gümüşhane’nin çevre komşuları arasında; Bayburt, Trabzon ve Erzincan yer alıyor.

 

Gümüşhane Satılık Konut Alacaklar İçin Ulaşım Bilgileri

Engebeli bir arazi yapısına sahip olan bölgede ulaşım seçenekleri büyük önem arz eder. Kişiler konutlarının bulunduğu yerinin ulaşım akslarına yakın olmasını önemser. Demiryolu ulaşımının bulunmadığı Gümüşhane’de Doğu Ekspresi’ni kullanmak için 148 kilometre uzaklıkta yer alan Erzincan’a gitmek gerekir. Bölgeye en yakın havalimanı ise Samsun ve Trabzon’da bulunur. Ayrıca Erzincan da yakın yerler arasında sayılabilir. Devletin karayolu ulaşımlarını iyileştirdiği bölgede şehirler arası seferler düzenleyen terminal bulunur. Ayrıca merkezde her türlü belediye ya da özel halk otobüsü olarak çeşitli ulaşım alternatifleri bulunur. Ulaşım alternatiflerine yakın Gümüşhane satılık daire ilanlarını emlakjet.com’dan hemen incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Gümüşhane Satılık Konut Alacaklar İçin İlçe Rehberi

Gümüşhane merkez kadar ilçeler de bir o kadar talep görür. Buna bağlı olarak inşaat firmaları modern konut projelerini merkez ilçelere doğru kaydırmıştır. Gümüşhane ilçelerine baktığımızda toplam 6 ilçesi olduğunu görüyoruz. Bunlar arasında;

 

  • Kürtün
  • Merkez
  • Kelkit
  • Şiran
  • Torul
  • Köse yer alıyor.

 

Merkezde 57 bin kişi yaşıyor ve en çok nüfus yoğunluğunun orada olduğunu görüyoruz. Merkezden sonra üniversite Gümüşhane Üniversitesi’nin yüksekokullarının bulunduğu Kelkit ve Kürtün ilçelerinde de yerleşim yüksek. 47 bin kişinin yaşadığı Kelkit’ten sonra Gümüşhane Torul satılık daire seçenekleri de oldukça yoğun talep görüyor.

 

Gümüşhane Satılık Konut Alacaklar İçin Bölge Rehberi

Gümüşhane eğitim, sağlık, ekonomik güç, sosyo-kültürel açıdan Karadeniz Bölgesi açısından önemli bir yerdedir. Bölgede Gümüşhane Üniversitesi bulunmaktadır. Devlet üniversitesi olan eğitim kurumu 2008 yılında hizmete açılmıştır ve her yıl binlerce öğrenciyi ağırlar. Bu da bölgedeki ev arayışını artırmıştır. Üniversite çevresinde de bunun akabinde yerleşim artmıştır. Üniversitenin Kelkit, Kürtün ve Şiran’da da yerleşkeleri bulunmaktadır. Siz de hemen Gümüşhane Kelkit satılık daire ilanlarını inceleyebilirsiniz. 10 bine yakın öğrencinin eğitim gördüğü üniversite haricinde bölgede birçok özel ve devlet okulu bulunur. Ayrıca sağlık hizmetleri açısından devlet ve özel hastaneler, ayrıca her mahalledeki Aile Hekimliği hizmeti verilir.

 

Gümüşhane Satılık Konut Alacaklar İçin Fiyat Rehberi

Son olarak Gümüşhane geneli fiyat piyasasına da göz atmak istedik. Çünkü satış piyasasını bilmek büyük yatırımlar arasında yer alan satılık daire alımınızda size kolaylık sağlar. Ayrıca bir gayrimenkul uzmanından da yatırımınızın değerlenmesi, gelecek vaad etmesi anlamında bilgi almanız da size uzun vadede kazandıran bir hamle olacaktır. Gümüşhane genelinde ortalama daire fiyatlarına bakıldığında;

 

  • Ortalama 135 m2 alanda
  • Ortalama birim fiyatı bin 461 TL
  • Ortalama Giresun kiralık konut fiyatı 197 bin 235 TL’dir.

 

Bu ortalamaya göre Gümüşhane satılık konut geri dönüşün ise 21 yıl olarak hesaplandığını görüyoruz. Bölgedeki alım talebine göre inşaat firmaları alternatif konut projelerini bölge halkına sunmuştur. Bunlardan biri de toplu konut projeleridir. Projelerden biri olan Gümüşhane kooperatif evleri seçeneklerini hemen emlakjet.com sitemizden inceleyebilir, güvenle hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.