/static/img/logo.svg
search
Başakşehircancel

Başakşehir Satılık Konut

araması için 1.918 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Başakşehir Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Başakşehir satılık konut düşünenler için, ilçeye dair hemen her konuya değindiğimiz bu yazıyı hazırladık. Gelin, İstanbul’un en hızlı gelişen ilçelerinden Başakşehir’i birlikte tanıyalım. İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan Başakşehir ilçesi, 104.33 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçenin, denizden yüksekliği yalnızca 70 metredir. Başakşehir, 2008 yılında Küçükçekmece, Esenler ve Büyükçekmece semtlerinden ayrılarak ilçe halini almıştır. Başakşehir’in kuzeyinde Arnavutköy, kuzeydoğusunda Sultangazi ve Eyüpsultan, doğusunda Esenler, güneyinde ise Bağcılar bulunmaktadır. İlçe batı sınırında Esenyurt ile komşudur. Bilhassa Osmanlı İmparatorluğu döneminde karargah olarak da kullanılan ilçede, barut fabrikası bulunmaktadır. Azatlık Baruthanesi ismini taşıyan tesis, uzun yıllar bölgeye de adını vermiştir. Bu sebeple Başakşehir, Osmanlı kaynaklarında Azatlık adıyla da geçmektedir. 

 

Başakşehir Satılık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

2008 yılında kurulmuş olmasına rağmen, Başakşehir çok hızlı bir şekilde kentleşmiştir. Başakşehir satılık ev tercih edecekler, ilçenin gelişmiş kamu hizmetlerinden yararlanma imkanı bulacaktır. Semtte devlete bağlı, toplam 14 lise, 21 ilkoku, 18 ortaokul, 2 imam hatip ortaokulu ve 5 adet anaokulu bulunmaktadır. Belediyeye bağlı halk eğitim merkezleri ile bir adet rehberlik ve araştırma merkezi de faaliyet göstermektedir. İlçede yaşamını sürdüren kişiler, sağlık hizmetlerini de hakkıyla kullanabilmektedir. Zira Başakşehir’de bir adet devlet hastanesi ile altı adet sağlık ocağı bulunmaktadır. Son olarak ilçeye ulaşım, TEM Otoyolu ve demiryolı aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. İETT otobüsleri birçok farklı hatta işlemektedir. Ayrıca henüz tamamlanan metro hattı ile ilçenin ulaşım sorunu çözülmüştür. 

 

Başakşehir Satılık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

Ziya Gökalp Mahallesi’nde yeni emlak projeleri gündeme gelmektedir. Vadişehir Başakşehir satılık sahibinden düşünenlerin, arayışlarını bu mahallede sürdürmeleri gerekmektedir. 01 Şubat 2019 Yılında yayınlanan TÜİK Raporu’ndan elde edilen bilgilere göre, ilçede yaşamını sürdürenlerin sayısı 427.835’e ulaşmıştır. Bu popülasyonun %50.41’i erkek, geriye kalan %49.59’u ise kadındır. Nüfus, cinsiyete eşit bir şekilde dağılmıştır. Köy ve bucak yerleşiminin bulunmadığı ilçede, on iki adet mahalle bulunmaktadır. Bahçelievler satılık daire tercih edecekler, ilçedeki on mahalleden birinde arayışlarını yoğunlaştırabilirler:

 

 • Kayabaşı Mahallesi
 • Başak Mahallesi
 • Başakşehir Mahallesi
 • Güvercintepe Mahallesi
 • Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi
 • Şahintepe Mahallesi
 • Bahçeşehir 1.Kısım mahallesi
 • Ziya Gökalp Mahallesi
 • Altınşehir Mahallesi 

 

Başakşehir Satılık Konut Fiyat Bilgisi 

Eğer Başakşehir satılık konut arayışınızı mutlu bir sonla bitirmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya çok çeşitli ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre,  ilçede toplam 189.501 adet konut bulunmaktadır. Her hanede yaklaşık,  3.95 kişi yaşamaktadır. Başakşehir’de satılık evler ortalama 135 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 3444 Türk Lirası’dır. İstanbul Başakşehir satılık daire tercih edecek bir kişinin yaklaşık 464.940 Türk Lirası ödemeyi kabul etmesi gerekmektedir. Ancak bu rakam ortalama bir veridir. Konut tipi ve lokasyon, ev bedelini arttırabilir veya azaltabilir. Örneğin Başakşehir satılık daire 4+1 arayışında olan bir kişinin ortalama 881.600 Türk Lirası ödeyeceğini söyleyebiliriz. Konut tipine göre ev bedelleri aşağıdaki gibidir:

 

 • 1+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 240.800  Türk Lirası 
 • 2+1, 101 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 319.261  Türk Lirası
 • 3+1, 150 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 521.100 Türk Lirası 
İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

6 Aralık 2019

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

5 Aralık 2019

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

4 Aralık 2019

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

3 Aralık 2019

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

2 Aralık 2019

Başakşehir Satılık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.