/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Battalgazicancel

Malatya Battalgazi Satılık Ev

araması için 918 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Battalgazi Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Tanıtım Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Battalgazi satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Battalgazi Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçenin Genel Bilgiler

Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü’nde yer alan Malatya iline bağlı olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin kuzey kesimlerinde Karakaya Barajı ve Elazığ il sınırı, güney kesimlerinde Adıyaman il sınırı, doğu kesimlerinde Kale ilçesi, batı kesimlerinde Yeşilyurt ilçesi yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 947 kilometrekare olup denizden yüksekliği 885 metredir. Malatya’nın en gelişmiş metropol ilçesidir. Battalgazi satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin ekonomik yapısını tarım ve turizm faaliyetleri oluşturur. Eski Malatya olarak da bilinen Battalgazi, Malatya’nın tarih bakımından her türlü kabilesine ev sahipliği yapmış tarihin izlerini taşıyan önemli bir ilçesidir. Kayısı bahçeleri ile dolu ve Karakaya Barajı ile doğal güzellikleri oldukça fazladır. Malatya şehrinin ilk kuruluş yeri bugünkü Bahçebaşı mahallesi içinde yer alan Aslantepe Höyüğüdür. Malatya’nın en gelişmiş metropol ilçesidir. İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Üniversitesi burada yer alır. Pınarbaşı mesiresi, Hürriyet Parkı ve Kernek Şelalesi Battalgazi’nin 4 mevsim boyunca başlıca ziyaretçi alan yerlerindendir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Osmanlı’dan kalma Ulu Cami ve kervansaraylar, restore edilmiş Elvan Hamamı ilgi çekici mekanlarındandır. 

Battalgazi Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 295 bin 821’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,90’ını (150 bin 569) kadın, yüzde 49,10’unu (145 bin 252) erkek nüfusu oluşturmaktadır. Battalgazi satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 102 adet mahalle bulunmaktadır. Malatya Battalgazi’de satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Dolamantepe Mahallesi, Fırat Mahallesi, Orduzu Mahallesi, Merkez Beydağı Mahallesi,  Zafer Mahallesi, Tandoğan Mahallesi, Hanımınçiftliği Mahallesi, Hacı Abdi Mahallesi, Göztepe Mahallesi, Paşaköşkü Mahallesi, Bulgurlu Mahallesi, İskender Mahallesi, Alacakapı Mahallesi, Battalgazi Mahallesi, B. Mustafa Paşa Mahallesi, Üçbağlar Mahallesi, Başharık Mahallesi, Çöşnük Mahallesi, Aslanbey Mahallesi, Hasan Varol Mahallesi, Hatunsuyu Mahallesi, K. Mustafa Paşa Mahallesi, Hidayet Mahallesi, Kernek Mahallesi, Şehitfevzi Mahallesi, Saray Mahallesi, Ataköy Mahallesi, Sancaktar Mahallesi, Çamurlu Mahallesi, Yamaç Mahallesi, Cirikpınar Mahallesi, Karabağlar Mahallesi, Ferhadiye Mahallesi, Nuriye Mahallesi, Meydanbaşı Mahallesi, Sarıcıoğlu Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Taştepe Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Şifa Mahallesi, Yıldıztepe Mahallesi ve Cevherizade Mahallesidir.

Sizler de satılık daire tercihini Malatya ilinin Battalgazi ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Malatya Battalgazi Çöşnük Mahallesi satılık daire için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Battalgazi Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.