/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Alaşehircancel

Manisa Alaşehir Satılık Ev

araması için 60 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Alaşehir Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Tanıtım Kılavuzu

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Alaşehir satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alabilirsiniz.

Alaşehir Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ege Bölgesinin Ege bölümününde yer alan Manisa iline bağlı olan ilçe geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçenin kuzey kesimlerinde Kula, güney kesimlerinde Nazilli, Kuyucak ve Kiraz ilçesi, doğusunda Sarıgöl ve Eşme ilçesi ve batı kesimlerinde Salihli ilçesi yer almaktadır. Manisa’nın güneydoğusunda yer alır. İlçenin toplam yüzölçümü 971 kilometrekaredir. Alaşehir satılık daire arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık ve sanayi faaliyetlerine dayanmaktadır. Yetiştirilen başlıca tarımsal ürünleri; üzüm, tütün, pamuk, tahıl, armut, zeytindir. Hayvancılıkta sağır ve koyun yetiştiriciliği yapılmaktadır. İlçede ayrıca 60 tane üzüm ihracatı yapan firma, 40 üzüm işletmesi, Tariş Üzüm Entegre Tesisleri ve Suma Fabrikası ile Sarıkız Maden Suyu Fabrikası bulunmaktadır. İlçeye ulaşım D 585 karayolu ile demir yolu ile sağlanmaktadır. İlçe genelinde ve çevre ilçelere ise toplu taşıma hizmeti Büyükşehir Belediyesine ait araçlar ve özel toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır ve bu araçlarda Manisa Kart kullanılmaktadır. Manisa’ya 110 kilometre uzaklıkta yer alan Gölmarmara, Manisa ile benzer iklim özellikleri gösterir. Yarı nemli Akdeniz iklim tipine dahildir. Bu bölgede kış mevsimi en yağışlı, yaz mevsimi ise en yağışsız mevsimdir.

Alaşehir Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 104 bin 507’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,50’si (53 bin 824) erkek, yüzde 48,50’sini (50 bin 683) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Alaşehir satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 87 adet mahalle bulunmaktadır. Manisa Gölmarmara satılık daire tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: İstasyon Mahallesi, Beşeylül Mahallesi, Barış Mahallesi, Uluderbent Mahallesi, Sarısu Mahallesi, Fatih Mahallesi, Yenice Mahallesi, Sakarya Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Hacıbey Mahallesi, Kavaklıdere Mahallesi, Yeni Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Şeyh Sinan Mahallesi, Delemenler Mahallesi, Girelli Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Killik Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Menderes Mahallesi, Dağhacıyusuf Mahallesi, Piyadeler Mahallesi, Baklacı Mahallesi, Ilıca Mahallesi, Serinyayla Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Caberburhan Mahallesi, Esen Tepe Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Gümüşçay Mahallesi ve Bahadır Mahallesidir.

Sizler de satılık daire tercihini Manisa ilinin Alaşehir ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da Manisa Alaşehir Sakarya Mahallesi satılık daire için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Alaşehir Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.