Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Sivas Altınyayla Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Altınyaylacancel
Sivascancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Altınyayla Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Altınyayla satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut sahibi olabilirsiniz.

Altınyayla Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Alınyayla ilçesinin bilinen en eski tarihi 6 asır öncesine dayanmaktadır. İlçenin eski isminin Tonus olduğu bilgisi edinilmiştir. Altınyayla satılık konut arayan kişiler ilçe tarih ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe geçmişte Mezopotamya, Hitit, Roma, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerinin yerleşim merkezi olarak öne çıkmıştır. Osmanlı Devleti Dönemi’nde Sivas vilayetine bağlanan bölgenin belediye teşkilatlanması 1972 yılında kurulmuştur. Bölge ilçe statüsüne ise 1990 yılında kavuşmuştur. İlçenin kuzey batı kesimlerinde Sarkışla ilçesi, kuzey doğu kesimlerinde Ulaş ilçesi ve Sivas ili, güney doğu kesimlerinde Kangal ilçesi, güney batı kesimlerinde ise Kayseri iline bağlı Pınarbaşı ilçesi yer almaktadır. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Altınyayla satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da araştırmalar yapmaktadır. İlçe arazisi dağlık ve engebelidir. İlçe arazileri içerisinde yayla arazilerinin oranı yüzde 70, dağlık arazilerin oranı ise yüzde 30’dur. Toplam yüzölçümü 670 kilometrekare olan ilçenin ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünleri yetiştirilmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yaygındır. İlçedeki hayvancılık faaliyetleri yoğun olarak yayla bölgelerinde yapılmaktadır.

Altınyayla Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 309’dur. İlçe nüfusunun yüzde 50,67’sini (4 bin 717) erkek, yüzde 49,33’ünü (4 bin 592) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Altınyayla satılık daire arayan kişilerin ilçede satılık konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle ve 13 adet köy bulunmaktadır. Sivas Altınyayla satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Aydın Mahallesi, Başören Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Kale Mahallesi, Merkez Mahallesi, Rıfat Öçten Mahallesi, Şafak Mahallesi, Yassıpınar Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Başyayla Köyü, Bayındır Köyü, Doğupınar Köyü, Gümüşdiğin Köyü, Harmandalı Köyü, Kızılhüyük Köyü, Mutubey Köyü, Paşaköy Köyü, Tahyurt Köyü ve Taşlıhüyük Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Sivas ilinin Altınyayla ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Altınyayla da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, kolay ve keyifli bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.