Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Sivas Divriği Satılık Ev

araması için 9 ilan bulundu
search
Divriğicancel
Sivascancel

Divriği Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Divriği satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Divriği Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Sivas ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Divriği ilçesi Doğu Anadolu Bölgesi içerisinde yer almaktadır. Divriği satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe Fırat Nehri’nin önemli bir kolu olan Çaltı Çayı Vadisi’nin kenarında yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 2 bin 781 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 1225 metre olan ilçenin kuzey kesimlerinde İmranlı ve Zara ilçeleri, güney kesimlerinde ise Arguvan ilçesi, Arapgir ilçesi ve Hekimhan ilçesi yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede tarım arazileri oldukça azdır. Divriği satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede karasal iklimin etkili olduğu bilgisine ulaşmaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir.

Divriği Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 16 bin 377’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,40’ını (8 bin 417) erkek, yüzde 48,60’ını (7 bin 960) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Divriği satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 26 adet mahalle ve 107 adet köy bulunmaktadır. Sivas Divriği satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Abuçimen Mahallesi, Ahmetpaşa Mahallesi, Arhusu Mahallesi, Aşağıhamam Mahallesi, Ceditpaşa Mahallesi, Demirdağ Mahallesi, Dillioğlu Mahallesi, Gökçecamii Mahallesi, Güllübağ Mahallesi, Hacıkumru Mahallesi, Hacıosmanmescidi Mahallesi, İmamoğlu Mahallesi, Kale Mahallesi, Kalealtı Mahallesi, Karamahmut Mahallesi, Karayusuf Mahallesi, Kemenkeş Mahallesi, Kocapaşa Mahallesi, Küçük Hüseyin Mahallesi, Kültürlü Mahallesi, Maden Mahallesi, Mercantepe Mahallesi, Süleymanağa Mahallesi,Turabali Mahallesi, Bahtiyar Köyü, Balova Köyü, Bayırlı Köyü, Bayırüstü Köyü, Çamlık Köyü, Çamurlu Köyü, Çayören Köyü, Çayözü Köyü, Çiğdemli Köyü, Çitme Köyü, Çobandurağı Köyü, Çukuröz Köyü, Derimli Köyü, Dikmeçay Köyü, Dumluca Köyü, Duruköy Köyü, Eğrisu Köyü, Erikli Köyü, Eskibeyli Köyü, Gedikbaşı Köyü, Gezey Köyü, Gökçebel Köyü, Gökçeharman Köyü, Gölören Köyü, Güneş Köyü, Güneyevler Köyü, Güresin Köyü, Güresin Köyü, Gürpınar Köyü, Güvenkaya Köyü, Höbek Köyü, İmirhan Köyü, İnanlı Köyü, Kaledibi Köyü, Karakale Köyü, Karakuzulu Köyü, Keçiyaka Köyü, Kekliktepe Köyü, Kesme Köyü, Kırkgöz Köyü, Olukman Köyü, Ortaköy Köyü, Ovacık Köyü, Oyuktepe Köyü, Ovacık Köyü, Oyuktepe Köyü, Ortaköy Köyü ve  Ödek Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Sivas ilinin Divriği ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Divriği uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Divriği Satılık Ev
Abuçimen MahallesiAdatepe KöyüAğaçlıgöl KöyüAhmetpaşa MahallesiAkbaba KöyüAkmeşe KöyüAkpelit KöyüArhusu MahallesiArıkbaşı KöyüAşağıhamam MahallesiAtmalıoğlu KöyüAvşarcık KöyüBahçeli KöyüBahtiyar KöyüBalova KöyüBaşören KöyüBayırlı KöyüBayırüstü KöyüBeldibi KöyüBeyköy KöyüCeditpaşa MahallesiÇakırağa KöyüÇakırtarla KöyüÇakmakdüzü KöyüÇamlık KöyüÇamurlu KöyüÇayören KöyüÇayözü KöyüÇiğdemli KöyüÇitme KöyüÇobandurağı KöyüÇukuröz KöyüDemirdağ MahallesiDerimli KöyüDikmeçay KöyüDiktaş KöyüDillioğlu MahallesiDişbudak KöyüDumluca KöyüDuruköy KöyüEğrisu KöyüEkinbaşı KöyüErikli KöyüEskibeyli KöyüGedikbaşı KöyüGezey KöyüGökçebel KöyüGökçecamii MahallesiGökçeharman KöyüGölören KöyüGöndüren KöyüGüllübağ MahallesiGüllüce KöyüGünbahçe KöyüGüneş KöyüGüneyevler KöyüGüresin KöyüGürpınar KöyüGüvenkaya KöyüHacıkumru MahallesiHacıosmanmescidi MahallesiHandere KöyüHöbek Köyüİkizbaşak Köyüİmamoğlu Mahallesiİmirhan Köyüİnanlı Köyüİncirlipınar KöyüKalealtı MahallesiKaledibi KöyüKale MahallesiKaraağaçlı KöyüKarakale KöyüKarakuzulu KöyüKaramahmut MahallesiKaraman KöyüKarasar KöyüKarayusuf MahallesiKarşıkonak KöyüKavaklısu KöyüKayaburun KöyüKayacık MahallesiKeçikaya KöyüKekliktepe KöyüKemenkeş MahallesiKesme KöyüKırkgöz KöyüKızılcaören KöyüKocapaşa MahallesiKuluncak KöyüKüçük Hüseyin MahallesiKültürlü MahallesiMadenli KöyüMaden MahallesiMaltepe KöyüMercantepe MahallesiMerkez Gözecik KöyüMursal KöyüOğulbey KöyüOlukman KöyüOrtaköy KöyüOvacık KöyüOyuktepe KöyüÖdek KöyüÖlçekli KöyüÖzbağı KöyüPurunsun MahallesiSelimoğlu KöyüSırçalı KöyüSincan Gözecik KöyüSincan KöyüSoğucak KöyüSusuzlar KöyüSusuzören KöyüSüleymanağa MahallesiŞahinköy KöyüTepehan KöyüTurabali MahallesiUlucamii MahallesiUluçayır KöyüUzunbağ KöyüUzunkaya KöyüÜçpınar KöyüÜrük KöyüYağbasan KöyüYalnızsöğüt KöyüYazı KöyüYerliçay KöyüYeşilyayla KöyüYeşilyol KöyüYusufşeyh KöyüYuva KöyüZeliha Hatun Mahallesi
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.