/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İmranlıcancel

Sivas İmranlı Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

İmranlı Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İmranlı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İmranlı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan İmranlı ilçesi İç Anadolu Bölgesi içerisinde yer almaktadır. İmralı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe Sivas il merkezine 104 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 1.229 kilometrekaredir. İlçenin denizden yüksekliği 1.650 metredir. İlçenin doğu kesimlerinde Erzincan iline bağlı Refahiye ilçesi ve İliç ilçesi, güney kesimlerinde Divriği ilçesi, batı kesimlerinde Zara ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Suşehri ve Akıncılar ilçeleri yer almaktadır. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. İlçede bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İmranlı satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.

İmranlı Satılık Konut Arayan kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 249’dur. İlçe nüfusunun yüzde 52,02’sini (4 bin 291) erkek, yüzde 47,98’ini (3 bin 958) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İmranlı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 9 adet mahalle ve 100 adet köy bulunmaktadır. Sivas İmranlı satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Çarşıbaşı Mahallesi, Durcan Mahallesi, Karatekin Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kızılırmak Mahallesi, Valituncel Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Altınca Köyü, Ardıçalan Köyü, Arık Köyü, Aşağıboğaz Köyü, Aşağıculha Köyü, Aşağışeyhli Köyü, Atlıca Köyü, Avşar Köyü, Aydın Köyü, Aydoğan Köyü, Başlıca Köyü, Becek Köyü, Beğendik Köyü, Boğanak Köyü, Boğazören Köyü, Çalıyurt Köyü, Çukuryurt Köyü, Dağyurdu Köyü, Darıseki Köyü, Delice Köyü, Demirtaş Köyü, Dereköy Köyü, Doğançal Köyü, Eskikapımahmut Köyü, Eskieşlik Köyü, Gelenli Köyü, Görünmezkale Köyü, Güven Köyü, Karacaören Köyü, Karaçayır Köyü, Karlık Köyü, Kılıçlar Köyü, Kızılmezra Köyü, Kızıltepe Köyü, Koçgediği Köyü, Koruköy Köyü, Koyunkaya Köyü, Körabbas Köyü, Kuzköy Köyü, Maden Köyü, Ortakdaracık Köyü, Ortaköy Köyü, Taşlıca Köyü, Toklucak Köyü, Topallar Köyü, Toptaş Köyü, Tuzözü Köyü, Türkkeşlik Köyü, Türkyenice Köyü, Uyanık Köyü, Uzuntemur Köyü, Yakayeri Köyü, Yapraklıpınar Köyü, Yazıkavak Köyü, Yazılı Köyü, Yenikent Köyü ve Yeniköy Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Sivas ilinin İmranlı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas İmranlı da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konutu hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

İmranlı Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.