/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kangalcancel

Sivas Kangal Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kangal Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Kangal satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kangal Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ilinin bir ilçesi olan Kangal ilçesi Orta Anadolu düzlüğü ve Doğu Anadolu engebelerinin başladığı noktada yer almaktadır. Kangal satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin doğu kesimlerinde Divriği ilçesi, kuzeydoğu kesimlerinde Zara ilçesi, batı kesimlerinde Altınyayla ilçesi, kuzeybatı kesimlerinde ulaş ilçesi, güney kesimlerinde Gürün ilçesi, kuzey kesimlerinde Hafik ilçesi, güneydoğu kesimlerinde Malatya ili, güneybatı kesimlerinde ise Kayseri ili yer almaktadır. İlçenin kuzey ve doğu kesimleri oldukça engebeli olup güney ve batı kesimleri daha düzlük arazilerden oluşmaktadır. İlçe sert karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Kangal satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçenin özellikle Sivas Kangal köpeği yetiştiriciliği oldukça ünlüdür.

Kangal Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 21 bin 669’dur. İlçe nüfusunun yüzde 51,28’ini (11 bin 11) erkek, yüzde 48,72’sini (10 bin 558) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kangal satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 8 adet mahalle ve 112 adet köy bulunmaktadır. Sivas Kangal satılık konut arayan kişilerin tercih edebileceği mahalleler ve köyler: Göze Mahallesi, Gürsel Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Sularbaşı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Zafer Mahallesi, Akçakale Köyü, Akçamağara Köyü, Akçaşehir Köyü, Akdere Köyü, Akgedik Köyü, Akpınar Köyü, Aktepe Köyü, Alacahan Köyü, Alacahan Yeniköy Köyü, Armağan Köyü, Arpalı Köyü, Aşağıhüyük Köyü, Avşarören Köyü, Bahçeliyurt Köyü, Bektaşköy Köyü, Beyyurdu Köyü, Boğaz Köyü, Bozarmut Köyü, Bulak Köyü, Cevizköy Köyü, Çağlacaören Köyü, Deliktaş Köyü, Delioğlanderesi Köyü, Dereköy Köyü, Dışlık Köyü, Düzce Köyü, Etyemez Köyü, Eymir Köyü, Gebelikatran Köyü, Gençali Köyü, Hamal Köyü, Hamzabey Köyü, Hatunçayırı Köyü, Kalkım Köyü, Kangaltekkesi Köyü, Karacaören Köyü, Karagücük Köyü, Karamehmetli Köyü, Karanlık Köyü, Kızıleniş Köyü, Killik Köyü, Kocakurt Köyü, Koçköprü Köyü, Minarekaya Köyü, Mühürkulak Köyü, Mürsel Köyü, Oğlaklı Köyü, Onaran Köyü, Örencik Köyü, Paşamçayırı Köyü, Pınargözü Köyü, Sipahi Köyü, Soğukpınar Köyü, Sultanpınarı Köyü, Sutaşı Köyü, Tahtalı Köyü, Taşlı Köyü, Yarhisar Köyü, Yaylacık Köyü, Yellice Köyü, Yeşildere Köyü, Yeşilkale Köyü, Yeşilvadi Köyü, Yeşilyurt Köyü, Yukarıhüyük Köyü ve Zerk Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Sivas ilinin Kangal ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Kangal da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Kangal Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.