/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Şarkışlacancel

Sivas Şarkışla Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Sarkışla Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com olarak satılık konut arayışındakilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sarkışla satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sarkışla Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Sivas iline bağlı Sarkışla ilçesinin toplam yüzölçümü 1902 kilometrekaredir. İlçe Sivas ilinin en büyük yedinci ilçesidir. Sarkışla satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olup Yukarı Kızılırmak ilçesi içerisinde yer almaktadır. Sivas ilinin güneybatı kesimlerinde yer alan ilçe il merkezine 81 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Denizden yüksekliği 1.180 metre olan ilçenin doğu kesimlerinde Sivas ve Altınyayla, güney kesimlerinde Kayseri, batı kesimlerinde Gemerek, kuzey kesimlerinde ise Yozgat ve Yıldızeli yer almaktadır. İlçe dağlık araziler bakımından da oldukça zengindir. Sarkışla satılık ev arayan kişiler yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin en önemli dağlarının Tecer, Şama ve Hızır dağları olduğu bilgisine ulaşmaktadır.

Sarkışla Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 38 bin 954’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,44’ünü (19 bin 259) erkek, yüzde 50,56’sını (19 bin 695) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sarkışla satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 16 adet mahalle ve 95 adet köy bulunmaktadır. Sivas Sarkışla satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Bahçelievler Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Damlaca Mahallesi, Doğu Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Gültekin Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kale Mahallesi, Kandemir Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayalıyokuş Mahallesi, Pınarönü Mahallesi, Sağır Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yıldırım Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Abdallı Köyü, Ahmetli Köyü, Akçakışla Köyü, Akçasu Köyü, Alaman Köyü, Alıkören Köyü, Arıklar Köyü, Bağlararası Köyü, Bahçealan Köyü, Beyyurdu Köyü, Bozkurt Köyü, Burnukara Köyü, Büyüktopaç Köyü, Canabdal Köyü, Çamlıca Köyü, Çanakçı Köyü, Çatalyol Köyü, Çekem Köyü, Çiçekliyurt Köyü, Demirboğa Köyü, Demirköprü Köyü, Dikili Köyü, Dökmetaş Köyü, Döllük Köyü, Elmalı Köyü, Emlakkaracaören Köyü, Fakılı Köyü, Faraşderesi Köyü, Gaziköy Köyü, Gülören Köyü, Hardal Köyü, Gümüştepe Köyü, Hocabey Köyü, Hüyükköy Köyü, İğdecik Köyü, İğdeliören Köyü, Karakuz Köyü, Kavak Köyü, Kayapınar Köyü, Kaymak Köyü, Kazancık Köyü, Kevenlik Köyü, Kılıççı Köyü, Kışlaköy Köyü, Sarıkavak Köyü, Sarıkaya Köyü, Sarıtekke Köyü, Sivrialan Köyü, Sultan Köyü, Tavladere Köyü, Temecik Köyü, Uçuk Köyü, Üyük Köyü, Yahyalı Köyü, Yalanı Köyü, Yapracık Köyü, Yeniyapan Köyü, Yunusören Köyü ve Yükselen Köyü’dür.

Sizler de konut satın alma tercihini Sivas ilinin Sarkışla ilçesinde yana kullanmak isteyenlerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Sarkışla uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

TÜİK 2020 Haziran Ayı Konut Satış İst...

14 Temmuz 2020

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Şarkışla Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.