/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Suşehricancel
Sivascancel

Sivas Suşehri Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Suşehri Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Suşehri satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alma tercihinde bulunabilirsiniz.

Suşehri Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas ilinin Karadeniz Bölgesi sınırında yer alan ilçe Karadeniz Bölgesi’nin iç kısımlarında yer almaktadır. Suşehri satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 985 kilometrekaredir. İlçenin doğu kesimlerinde Akıncılar ilçesi, batı kesimlerinde Koyulhisar ilçesi, güney kesimlerinde İmranlı ilçesi, güney batı kesimlerinde Zara ilçesi, kuzey doğu kesimlerinde ise Şebinkarahisar ilçesi yer almaktadır. Suşehri satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçenin denizden yüksekliğinin 950 metre olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçe içerisinde yer alan Suşehri Ovası tarım faaliyetleri bakımından oldukça verimlidir. İlçe su kaynakları bakımından da oldukça zengindir. İlçede yer alan Kılıçkaya ve Çamlıgöze Baraj Gölleri ilçe için oldukça önemlidir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Suşehri Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 25 bin 654’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,59’unu (12 bin 721) erkek, yüzde 50,41’ini (12 bin 933) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Suşehri satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 13 adet mahalle ve 71 adet köy bulunmaktadır. Sivas Suşehri satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Avculu Mahallesi, Camiiorta Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Göllüköy Mahallesi, Gönüloğlu Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Kışlalar Mahallesi, Öksülü Mahallesi, Taşköprü Mahallesi, Tepeardı Mahallesi, Yalnızbağlar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Akçaağıl Köyü, Akıncı Köyü, Aksu Köyü, Akşar Köyü, Arpacı Köyü, Arpayazı Köyü, Aşağıakören Köyü, Aşağısarıca Köyü, Balkara Köyü, Beydeğirmeni Köyü,  Bostancık Köyü, Boyalıca Köyü, Büyükgüzel Köyü, Camili Köyü, Cevizli Köyü, Çakırlı Köyü, Çamlıdere Köyü, Çataloluk Köyü, Çitlice Köyü, Çokrak Köyü, Elmaseki Köyü, Erence Köyü, Esenyaka Köyü, Eskimeşe Köyü, Eskişar Köyü, Eskitoprak Köyü, Gelengeç Köyü, Gökçekaş Köyü, Gökçekent Köyü, Gökçekent Karaağaç Köyü, Gözköy Köyü, Güdeli Köyü, Gümüştaş Köyü, Güneyli Köyü, Güngören Köyü, Günlüce Köyü, Hödücek Köyü, Kale Köyü, Karaağaç Köyü, Karacaören Köyü, Karalar Köyü, Kavşut Köyü, Kayadelen Köyü, Kekeç Köyü, Kemallı Köyü, Kesikkaş Köyü, Kızıltaş Köyü, Kiziryurdu Köyü, Kozçukur Köyü, Kurugöl Köyü, Kuzdere Köyü, Küçükgüzel Köyü, Olucak Köyü, Polat Köyü ve Sağpazar Köyü’dür.

Sizler de satılık konut tercihini Sivas ilinin Suşehri ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Suşehri uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.