/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yıldızelicancel

Sivas Yıldızeli Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Yıldızeli Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın alma tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yıldızeli satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Yıldızeli Satılık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Sivas iline bağlı Yıldızeli ilçesinin toplam yüzölçümü 2 bin 645 kilometrekaredir. Yıldızeli satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin denizden yüksekliği 400 metre olup il merkezine 47 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğu kesimlerinde yer alan ilçe dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. İlçenin batı kesimlerine doğru gidildikçe yükselti azalmaktadır. İlçede yer alan dağlardan en önemlileri Çal Dağı, Yıldız Dağı ve Çamlıbel Dağı’dır. İlçe su kaynakları bakımından da oldukça zengindir. İlçede yer alan akarsulardan başlıcaları; Kızılırmak ve Yeşilırmak’tır. İlçe karasal iklim özelliklerine sahiptir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçenin bitki örtüsü bozkırdır. Yıldızeli satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Yıldızeli Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 33 bin 986’dır. İlçe nüfusunun yüzde 50,68’ini (17 bin 224) erkek, yüzde 49,32’sini (16 bin 762) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yıldızeli satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 adet mahalle ve 118 adet köy bulunmaktadır. Sivas Yıldızeli satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Aydın Mahallesi, Camii Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlıbel Mahallesi, Fatihsultanmehmet Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Kargın Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Mehmetakifersoy Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Salihiye Mahallesi, Selamet Mahallesi, Yenicamii Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Akçakale Köyü, Akçalı Köyü, Akkoca Köyü, Akören Köyü, Akpınar Köyü, Akpınarbeleni Köyü, Alaca Köyü, Altınoluk Köyü, Arslandoğmuş Köyü, Aşağıçakmak Köyü, Aşağıekecik Köyü, Avcıpınarı Köyü, Bakırcıoğlu Köyü, Banaz Köyü, Başköy Köyü, Bayat Köyü, Hamzaşeyh Köyü, Ilıca Köyü, Karalar Köyü, Karaleylek Köyü, Kavak Köyü, Kavakdere Köyü, Kayalıpınar Köyü, Kerimmümin Köyü, Kıldır Köyü, Kırkpınar Köyü, Kıvşak Köyü, Killik Köyü, Kiremitli Köyü, Konaközü Köyü, Küçükakören Köyü, Kümbet Köyü, Menteşe Köyü, Merkez Sarıkaya Köyü, Merkez Yeniköy Köyü, Mumcuçiftliği Köyü, Nallı Köyü, Kiremitli Köyü, Konaközü Köyü, Küçükakören Köyü, Tayalan Köyü, Topulyurdu Köyü, Töngel Köyü, Üyük Köyü, Üyükyaylası Köyü, Yağlıdere Köyü, Yakacıkçavuşlu Köyü, Yakupköy Köyü, Yassıkara Köyü, Yavu Köyü, Yaylagöze Köyü, Yeniyapan Köyü, Yeşilalan Köyü, Yılanlıkaya Köyü ve Yiğitler Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Sivas ilinin Yıldızeli ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Yıldızeli uygun fiyatlı satılık evler için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

11 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Yıldızeli Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.