/static/img/logo.svg
search

Kiralık Konut

araması için 49.093 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Kiralık Konut Arayanlara Tercih Rehberi

Kiralık konut arayışı aktif bir şekilde devam edenler için, süreci kolaylaştıracak birçok ipucuna yer verdiğimiz bir yazı hazırladık. Bu yazıda, kiralık ev aramaya başlamadan önce, ararken ve hayalinizdeki evi bulduktan sonra neler yapmanız gerektiğini anlatmaya çalıştık. Herhangi bir nedenden dolayı, konut arayışı içerisine girmiş olabilirsiniz. Bu süreç zaman zaman can sıkıcı ve yorucu da olabilir. Aynı anda evin konumundan iç dizaynına, dış cephesinden çevresine kadar birçok şeyi düşünmek zorun kalabilirseniz. Ancak eğer süreci doğru bir şekilde işletirseniz, umduğunuzdan da kısa sürede bütçenize uygun yeni bir daireye taşınmanız mümkün. EmlakJet olarak kiralık daire arama sürecinizi keyifli hale getirmek ve sizi hayallerinizdeki eve kavuşturmak bizim işimiz.

Kiralık Konut Aramaya Başlamadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir daireye taşınmaya karar verdiğiniz andan itibaren, hayalinizdeki eve dair birçok soruya cevap vermeniz gerekecektir. Öncelikli olarak nasıl bir konutun ihtiyaçlarınızı karşılayacağı sorusunu cevaplamaya çalışın. Örneğin ihtiyaçlarınıza hitap eden bir konut kaç odadan oluşmalı veya kaç metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire sizi mutlu eder? Bu konuda kafanızda bir soru işareti yoksa, sıra konutun yer aldığı konumu belirlemeye gelir. Eğer büyük bir şehirde yaşıyorsanız ve her gün trafikte saatler harcamak istemiyorsanız, işinize veya okulunuza yakın bir lokasyon seçebilirsiniz. Türkiye’nin metropol şehirlerinde yaşayan kişilerin birçoğu ev ararken, ilk olarak buna dikkat etmektedir. Örneğin kiralık daire İstanbul Avrupa Yakası tercihinde bulunacak bir kişi genellikle seçeceği evin işi ile en azından aynı yakada olması gerektiğini düşünmektedir. Son olarak tutacağınız kiralık daire için ortalama ne kadar bir bedel ödemeye hazır olduğunuzu belirlemeniz, ev arama sürecinizi kolaylaştıracaktır. 

Kiralık Konut Ararken Dikkat Edilecekler 

Eğer hayalinizdeki evin genel bir profilini çıkardıysanız ve bütçenizi belirlediyseniz, artık ikinci aşamaya geçebilirsiniz. Bu aşamada size en uygun evi seçmek için, derinlemesine bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Araştırma sürecinde sizin en yakın dostunuz ise kiralık ev ilanları yer alan EmlakJet listeleme sayfaları olacak. Sitemiz üzerinden size uygun bütçe, tercih ettiğiniz konut tipi ve konuma göre ilanlara göz gezdirebilir, ilanları karşılaştırabilir ve o bölgenin demografik özellikleri ve emlak piyasası hakkında bilgi veren raporlara ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden yaptığınız tarama sona erdiğinde, yeni eviniz olma potansiyeli en yüksek kiralık daireleri gezmeye başlayabilirsiniz. Beğendiğiniz evleri, kendiniz gezip görmeden kesinlikle karar vermemelisiniz. Ayrıca size tavsiyemiz, ziyaretinizi bir kere ile sınırlı tutmamanız yönünde olacaktır. Tercih etmeyi düşündüğünüz evi, günün başka saatlerinde görmeniz daireyi ve dairenin bulunduğu konumu daha yakından tanımanızı sağlayacaktır. 

Kiralık Konut Arayışının Son Aşaması : Sözleşme

Hayallerinizdeki kiralık evi en nihayetinde bulduğunuzu düşünüyorsanız, artık harekete geçebilirsiniz. Bir profesyonel aracılığı ile daireyi bulduysanız, emlakçınıza sizi ev sahibi ile tanıştırmasını isteyin. Tanışmanız gelecekte ortaya çıkabilecek sorunları, daha kolay çözmenizi sağlayabilir. Eğer sahibinden kiralık daire bulduysanız, ev sahibinize mutlaka bir sözleşme yapmak istediğinizi söylemelisiniz. Bazı durumlar mülk sahipleri sözleşme yapmak istemeyebiliyor.  Ancak bu durum özellikle kiracının hak kayıpları yaşamasına neden olacağından, biz mutlaka sözleşme yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu sözleşmede, yıllık kira artışı, depozito bedeli ve apartman aidat bedeli mutlaka yer almalıdır. Ayrıca tuttuğunuz evde hala oturan kişi ya da kişiler varsa, evi ne zaman teslim alacağınızı da kontratta belirtmelisiniz. Eğer tuttuğunuz dairenin ya da evin ortak kullanım alanları varsa, haklarınızı yine ev sahibinizden öğrenmelisiniz. Kiralık daire arayış süreci boyunca dikkat etmeniz gereken noktalara yer verdiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra sitemiz üzerinden emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden kiralık konut ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlak Haberleri
İMSAD 2019 Nisan Verileri Açıklandı

İMSAD 2019 Nisan Verileri Açıklandı

16 Haziran 2019

Elite Concept Projesinde Babalar Günü...

Elite Concept Projesinde Babalar Günü...

15 Haziran 2019

İmar Barışı Başvuru İşlemleri İçin So...

İmar Barışı Başvuru İşlemleri İçin So...

14 Haziran 2019

Sinpaş Gökorman Projesinde Satışlar D...

Sinpaş Gökorman Projesinde Satışlar D...

13 Haziran 2019

İstanbul’dan Ege Bölgesi’ne Göç Rakam...

İstanbul’dan Ege Bölgesi’ne Göç Rakam...

12 Haziran 2019

Kiralık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.