/static/img/logo.svg
search
Pamukkalecancel

Pamukkale Kiralık Konut

araması için 717 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Pamukkale Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler 

Pamukkale kiralık konut arayan okuyucularımız için ilçe hakkında merak edilenlere yer verdiğimiz yazıyı hazırladık. Pamukkale, Denizli’nin merkez ilçelerindendir. 1990 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. İlçenin eski ismi Akköy’dür. 2012 yılında çıkarılan kanunla bölgenin adı Pamukkale olarak değiştirilmiştir. İlçenin yüzölçümü 823 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği 392 metre dolaylarındadır. İlçenin kuzeyinde Güney, batısında Merkezefendi ve Sarayköy, güneyinde Tavas, doğusunda Çal ve Honaz ilçeleri yer alır. Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 344.065’tir. İlçe Denizli’nin en yüksek nüfusa sahip olan ilçesidir. 

Pamukkale Kiralık Konut Arayanlara Gezilecek Yerler

Pamukkale muhteşem doğası ile her yıl dünyanın her yerinden birçok turist çekmektedir. Bunun en büyük sebebi Pamukkale Travertenleridir. Pamukkale travertenleri çeşitli sebeplere bağlı olarak kimyasal reaksiyon sonucunda çökelmeyle oluşmuş kayalardır. Bölgede 35 ile 100 derece arasında sıcaklığı değişen su alanı bulunur. Pamukkale termal kaynağı antik dönemlerden bu yana kullanılır. Termal su kaynaktan ayrıldıktan sonra 320 metrelik bir kanalla travertenlerin başına gelir. Buradan da yaklaşık 70 metrelik kısmi çökelmenin var olduğu traverten katlarına dökülür. Kaynakta 35,6 derece sıcaklıkta çıkan su oksijen ile temas edince kalsiyum karbonat çökelir. Bu da traverten oluşumuna neden olur. Bu çökelti ilk olarak jel bir haldedir ve zamanla sertleşip traverten haline gelir. Beyaz rengin oluşumunda ise ısı kaybı, hava şartları, akışın süresi ve yayılımı etkili olur. Bölge 1988 senesinde UNESCO dünya mirası listesine eklenmiştir. Bembeyaz manzarasıyla ziyaretçilerini karşılayan bölgede sadece belirli bir yere kadar ayakkabı ile durabilirsiniz. Travertenlerin beyazlığına ve yapılarına zarar vermemek için ayakkabıların çıkarılması zorunludur. Travertenlerin üzerlerinde çeşitli boyutlarda havuzlar oluşmuştur. Bu havuzlarda bulunan suların sıcaklıkları hiçbir zaman değişmez ve bu suların birçok hastalığı tedavi eden bir etkisi mevcuttur. Travertenlerin ilerisinde Kleopatra Havuzu mevcuttur. Mısır kraliçesi olan Kleopatra’nın burada yüzdüğü rivayet edilir. Büyük bir deprem sonucunda meydan gelmiş olan havuzun tarihi Milattan Önce 60. yıllara kadar dayanıyor. Havuzun içinde eski dönemlerden kalma kalıntılar da vardır. Bölgede görülmesi gereken bir diğer yer ise Antik Tiyatrodur. Siz de ilçedeki bu güzellikleri görmek için kısa süreliğine bölgeyi ziyarete gelecekseniz Pamukkale günlük kiralık daire ilanlarına sitemizden kolayca göz atabilirsiniz. 

Pamukkale Kiralık Konut Fiyatları 

İlçede yer alan konut sayısı 171.985’tir. Bu konutlara düşen kişi sayısı 3,26’dır. İlçede bulunan işyeri sayısı 17.233’tür. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki kiralık konutların ortalama alanları 75 metrekaredir. Pamukkale kiralık konut fiyatları ortalama 836 Türk Lirası’na denk gelir. Metrekare başına denk gelen birim kira bedeli 11 Türk Lirası’dır. Alanları ve oda sayılarına göre ortalama kiralık konut fiyatları ise aşağıdaki gibidir. 

  • 1+0, 35 metrekarelik konut kirası 539 Türk Lirası,
  • 1+1, 50 metrekarelik konut kirası 758 Türk Lirası,
  • 2+1, 90 metrekarelik konut kirası 811 Türk Lirası,
  • 3+1, 145 metrekarelik konut kirası 900 Türk Lirası,
  • 4+1, 190 metrekarelik konut kirası 1.165 Türk Lirası ve 
  • 5+1, 232 metrekarelik konut kirası 1.710 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. 

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlar için en doğru adres EmlakJet. İstediğiniz kriterlere uyan evlere Pamukkale sahibinden kiralık daire ya da emlakçıdan kiralık daire seçenekleri ile listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne...

6 Aralık 2019

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

5 Aralık 2019

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat ...

4 Aralık 2019

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

3 Aralık 2019

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Er...

2 Aralık 2019

Pamukkale Kiralık Konut
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.