Emlakjet

Satılık Daire

araması için 148,546 ilan bulundu
search
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Satılık Daire Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Satılık konut alırken işinizi şansa bırakmayın! İlanların arasında boğulmaya son! Hayalinizdeki konutu sunduğumuz avantajlar ve imkanlardan yararlanarak seçebilirsiniz.  Emlakjet Bölge Raporu ve detaylı listeleme sayfa seçeneklerimiz ile aradığınız kriterlerdeki satılık daire seçeneklerine ve satış konut projelerine nokta atışı yapabilirsiniz.

Hayatta alınan yatırım kararlarının en önemlilerinden biri kuşkusuz ki konut sahibi olma kararıdır. Böyle önemli bir yatırım kararı verirken, birtakım detaylara dikkat etmek, doğru bir yatırım yapabilmek için önemli bir adımdır. Peki, ama satılık ev alırken hangi detaylara dikkat etmek gerekir?

 • Aklınıza yatan bütün ev seçeneklerinin ön elemeden geçirilmesi,
 • Sosyal alanlara yakınlığının ve ulaşım seçeneklerinin değerlendirilmesi,
 • Satın alınacak ev bütçesinin net olarak belirlenmesi,
 • Evin krediye uygunluk şartlarının araştırılması,
 • Evin boyası yeni yapıldıysa rutubetin olup olmadığına dikkat edilmesi,
 • Alınacak evde kiracı varsa kira sözleşmesinin şartlarının değerlendirilmesi,
 • Almak istediğiniz satılık daire sahibinden mi yoksa arada aracı var mı kontrol edilmesi. Eğer arada aracı varsa bütçeye komisyonunda eklenmesi.
 • Apartman düzeni ve komşuluk ilişkilerinin araştırılması,
 • Piyasa değeri ile istenilen fiyatın kıyaslanması,
 • Deprem yönetmeliğine uygunluğunun araştırılması,
 • Alınacak evin bulunduğu binada veya tesiste kentsel dönüşümün olup olmadığından emin olunması,
 • Belediye kontrollerinin yapılması ve gerekirse tapu kayıtlarının araştırılması,
 • Alınacak evin önceden herhangi bir borcunun olup olmadığının tespit edilmesi,
 • Evin üzerinde haciz veya ipotek kaydı olup olmadığının araştırılması,

Satılık daire İstanbul Anadolu Yakası, Avrupa Yakası ve diğer tüm illere ait daire seçeneklerini sitemizden yakınında ara özelliğinden de yararlanarak aratabilir ve hayalinizdeki evi satın alabilirsiniz.

 

Ev Sahibi Olmak İsteyenlerin Satılık Daire Arayışında Yol Gösterici Tavsiyeler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce internet kullanıcısına aradıkları evi bulmasına yardımcı olmaya devam ediyor. 2018 yılı boyunca internette ev arayan 400.000 kişiyi haylindeki evle buluşturarak ilan kalitesini bir kez daha kanıtlamış oldu. Genç ekibi ve yeni internet çağına ayak uyduran kolay filtreleme sistemiyle aradığınız evi bulmak artık çok daha kısa sürüyor. Emlakjet satılık daire almayı düşünenler için özel olarak hazırladığı bu yazısında; ev alırken dikkat edilmesi gerekenler, ilk defa ev alacaklara tavsiyeler ve en uygun ev nasıl alınır gibi tüm sorularınızın cevabını içeriyor. 

 

İlk Defa Satılık Daire Alacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de yaşayan insanların %40’ı kirada oturmaktadır.  Büyükşehirlerde olan nüfus yoğunluğunun bir sonucu olarak konut piyasası hızla gelişmekte ve her yıl çok daha modern konutlar inşa edilmeye ve satılık daire arayışı başlanmaktadır. Ekonomik olarak dünya genelinde 17. büyük ekonomisine sahip olan ülkemizin, genç nüfusu ile konut sektörü adına büyüme dinamiklerinin bünyesinde barındırdığını söylemek yanlış olmaz. Türkiye İstatistik Kurumu TÜİK’in verilerine göre ülke genelinde hane halkı yaşayan kişi sayısının 19 milyonu aştığı gözlemlenirken, ortalama bir hanede 3,8 kişi yaşadığı belirlenmektedir. Bu vatandaşların %60,4’ü kendi evinde oturduğu, ev sahibi oranının Avrupa’ya oranla çok daha fazla olduğu bilinmektedir. 

İlk defa satılık ev alacakların özellikle bilinçli olması ve yapılan usulsüzlüklere karşı önlem alması oldukça önemlidir. Sektöre yönelik gerçekleştirdiği eğitimlerle yatırımlarını sürdüren Emlakjet, büyük yatırımlara ilk kez adım atacak olanlara altın değerinde tavsiyeler veriyor. Yeni bir ev alma hayali olan herkesin dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. İnsanların yaşam şartlarının değişimi, ekonomik belirsizlikler, iş stresi gibi pek çok farklı sosyolojik değişiklikler ev alma sürecini de olumsuz etkiliyor. Peki ev alırken nelere dikkat etmeliyim? İşte sorunuzun cevabı;

 • İlk kez ev alacaklar için öncelik yatırım değil, ihtiyaçtır. Dolayısıyla uzun vadede tüm ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığına odaklanmak önemlidir. 
 • Hayatın sürprizlerine karşı kendiniz ya da aileniz için ekonomi planı belirleyin ve buna uygun bir ev tipi belirleyin.
 • Bir sonraki adımda bu ev tipini nasıl finanse edeceğinizi kararlaştırın. Peşin ya da kredi imkanları gibi tüm parasal süreçlerin önceden belirlenmiş olması daha hızlı hareket etmenize fayda sağlayacaktır.
 • Evin iç özelliklerinden önce dış etkenlerine odaklanın! İşe, okula, ailelere ya da yakın olmak istediğiniz sosyal çevreye yakınlığına dikkat edin. Lokasyon tercihinizi bunlara göre belirleyin.
 • Belirlediğiniz lokasyondaki satılık daire ilanlarını araştırmak. En güncel ve kaliteli detayları ile Emlakjet listeleme sayfalarını takip ederek sizde hayalinizdeki evi kolaylıkla bulabilrsiniz. Siz o evi hayal edin, gerisi Emlakjet!
 • Güvenilir emlak ofisleri ya da markalı konut projelerini araştırırken projenin ya da konutun tüm özelliklerini değerlendirmeli, kendi ihtiyaçlarınıza uygun satılık daireler içerip içermediğini inceleyebilirsiniz.
 • Evin iç ve dış özellikleri hakkında detaylı araştırma yaparak kendinize en uygun evi seçebilirsiniz.

 

Satılık Daire Alma Sürecinde Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Yeni bir ev hayali kuranlar o evin konforunu, ulaşımını ya da kısa sürede verdiği paranın çok üzerinde bir kazanç sağlayacak bir yatırımı düşünüyor. Genellikle satılık evler dış görünüme daha fazla önem verilerek konutun inşaat özellikleri geri plana atılıyor. Türkiye deprem kuşağında yer alıyor ve her zaman doğal afetlere karşı hazırlıklı olunması gereken bir ülke. Türkiye’nin doğusundan batısına, köyünden metropol şehirlerine kadar nereden satılık daire alırsanız alın maddi ve görsel tarafından daha önce evin sağlamlığı ve gerekli yasal işlemleri göz önünde bulundurulmalı. 

 • 2014 yılında yürürlüğe giren Yeni Tüketici Kanunu’na göre konutzede oluşmasını engellemek için ruhsat alınmayan projelerde satışı yasaklandı. Ancak küçük işletmelerin hala ruhsatsız satış işlemi gerçekleştirdiğini göz ardı etmemek ve ruhsat bilgilerini sorgulayarak adım atmak önemli.
 • İskan ve kat irtifakı bir evin nüfus cüzdanıdır. Sizin hangi katta hangi daireye sahip olduğunuzu gösteren bu ruhsatlara dikkat edilmelidir. Özellikle markalı konut projelerde ya da inşaatı tamamlanmamış maketten satılık daire alışlarında tüm bu bilgileri sorgulamakta fayda var.
 • Ev seçimi yaparken evin yapımında kullanılan malzemelerin kalitesini anlamak oldukça zor ancak bir o kadar da önemli bir konu. Yapan firmanın verdiği garanti, tercih ettiği markalar hakkında bilgi sahibi olunmalı.
 • Binanın deprem yönetmeliğini incelemeli ve zemin etüdünün yapılıp yapılmadığı ile ilgili bilgi sahibi olunmalı.
 • Enerji kimlik belgesi yeni satılık daire arayışında olanlar için dikkat edilmesi gereken bir diğer hususlardan bir tanesi. Binalardaki enerjilerin ve enerji kaynaklarının etkin, verimi kullanılması çevrenin korunmasına katkı sağlamaktadır. A sınıfı enerji tüketimi açısından iyi, G sınıfı da oldukça kötü durumdaki binayı ifade etmekte. Satın alma işleminden önce müteahhitlerden enerji kimlik belgesini istemeyi unutulmamalı.
 • Ev alma sürecinin sonuna yaklaştığınızda ödemeyi elden yapmayın. Sahibinden satılık ev ya da inşaat şirketinden satış işlemlerini gerçekleştirirken ödemeyi banka aracılığı ile yapın. Dekonta verilen ödemenin nedeni ile alınan evin hangisi olduğunu belirtin. Sözleşmeyi ise noter aracılığıyla yapmayı unutmayın.

 

Satılık Daire Alış İşlemlerinde Gerekli Olan Belgeler

Doğru ilan, doğru satış fiyatı ile ideal evinizi bulduğunuzda yapmanız gereken bazı yasal işlemler bulunmaktadır.Tüm bu süreci daha önce hiç gerçekleştirmemiş olanlara yol göstermesi, tekrar bu işlemleri gerçekleştirecekler için de unutulan detayların kalmaması için araştırdık. 

 • Anlaşmaya varılan tüm konular yazılı bir şekilde belirtilmeli ve karşılıklı imzalanmalı.
 • Satışı yapan taraf sahibinden satılık daire için kiracı var ise satış sözleşmesinde satış öncesinde belirtmek zorundadır.
 • Sigorta ve vergi işlemlerinin sorunsuz olduğu gerekli kurumlardan alınan ‘’Borcu yoktur’’ yazısının alınması gereklidir.
 • Satılık daire için DASK sigortasının olup olmadığı ve güncelliği kontrol edilmeli. 
 • Tapu işlemleri sırasında konutun gerçek satış değeri belirtilmelidir.
 • Değer artış kazancı vergisi, satış sonrasında hesaplanarak belirtilmelidir. 
 • Satış işleminde ödeme yöntemlerinde güvenilir transfer seçeneklerini kullanmak önemlidir.
 • Satış tamamlandığında evin satılık ilanlarının kaldırılması gerekir.
 • Evin enerji aboneliklerinin gerçekleştirilmesi, eski aboneliklerin iptalleri ya da devir işlemlerinin tamamlanması önemlidir. 
 • Satış işlemi sonlandığında belediyeye ikametgah bildirimi yapılarak nüfus nakil işlemi gerçekleştirilmelidir. 

Emlakjet önderliğinde yeni bir yaşam için ilk adımı ilanlarımızı ve satılık ev fiyatları inceleyerek başlayabilirsiniz. Hayat boyunca büyük öneme sahip olan ev satış işlemlerini detaylıca takip ederek dikkatlice tüm adımları tamamlanmalıdır. En ufak bir yanlışlıkla hukuki işlemlerin ve belgelerin  eksikliği büyük zaman ve maddiyat kaybına yol açabilmektedir. Sizde almak istediğiniz o evi almadan önce gerçekleştirilmesi gereken adımları tek tek kontrol ederek tamamlamalısınız. Unutmayın ki yeni bir, ev sadece içinde yaşayacağınız bir alan değil, sıcak ve huzurlu bir yuva olmalıdır. En güncel satılık daire ilanları için Emlakjet listeleme sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

 

1 1 Satılık Daire

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. 1 1 satılık daire ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. 1 1 satılık daire arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen 1 1 sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan 1 1 satılık daire ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

 

1 1 Satılık Daire Fiyatları

1 1 satılık daire fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

 

Satılık Daire 1+1

1 1 satılık daire 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

 

1 1 Satılık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

1 1 satılık daire ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.