Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İmamoğlucancel
Adanacancel

Adana İmamoğlu Satılık Daire İlanları

araması için 4 ilan bulundu

İmamoğlu Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Hakkında Merak Edilenler

İmamoğlu satılık daire arayışınızda EmlakJet sizin yanınızda. Ev bakarken aklınızdaki sorulara cevap olabileceğine inandığımız bu yazıda ilçe hakkında genel bilgiler yer verdik. İmamoğlu Adana’nın ilçelerindendir. Adana’ya 45 kilometre uzaklığında bulunur. Kozan ilçesine de 27 kilometre uzaklıktadır. İlçenin yüzölçümüm 424 kilometrekareden oluşur. Deniz seviyesinden yüksekliği ise 90 metre civarlarındadır. İmamoğlu Adana’nın iç kesimlerinde yer alır. İlçenin etrafı Kozan, Ceyhan, Yüreğir, Aladağ ve Karaisalı ilçeleriyle çevrelenmiştir. Bölgeye Akdeniz iklim tipi hüküm sürer. İlçenin toprakları da tarıma oldukça elverişlidir. Bu sebeple ilçe halkının geçim kaynakları genellikle tarım ve hayvancılıktan oluşmaktadır. 

 

İmamoğlu satılık daire alacaklar ilçenin tarihini merak edebilirler. İlçede bulunan en eski kalıntılar Altınini kalıntıları ile Koyunevi Köyü’nde bulunan çeşitli kalıntılardır. Bir rivayete göre bölge Ramazan ayında Teravih Namazını bir çadırda kılan Yörüklerin namazını kıldıran imamın oğlunun burada ölmesi sebebiyle adının İmamoğlu kaldığı söylenmektedir. Başka bir rivayete göre ise Tokat’tan bir imamın bölgeye ilk olarak yerleştiği ve o vefat ettikten sonra da oğlundan İmamoğlu diye bahsedildiği için bu ismi aldığı söylenir. İlçenin nüfusu 1936 yılından itibaren aldığı göçlerle artmıştır. Daha önceleri Kozan ilçesine bağlı olan bölge 1987 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Siz de bu tarihi oldukça eskilere dayanan bölgede ev sahibi olmak istiyorsanız Adana İmamoğlu da satılık evler için sitemizdeki ilanlara göz atabilirsiniz. 

 

İmamoğlu Satılık Daire Bakanlara İlçenin Mahalleleri

İmamoğlu’nun toplam mahalle sayısı 27’dir. Bu mahallelerin 11’i merkezde bulunur. 01 Şubat TÜİK verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 28.239’dur. Bu nüfusun %50,07’sini erkekler ve %49,93’ünü kadınlar oluşturur. Nüfusun yaklaşık %75’i merkez mahallelerinde yaşar. İlçenin nüfusu en yüksek mahalleleri Hürriyet mahallesi ve Cumhuriyet mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleleri ise Uluçınar mahallesi ve Hacıhasanlı mahallesidir İlçenin merkezine en uzakta olan mahalleleri 33 kilometre uzaklıkla Uluçınar mahallesi ve 27,6 kilometre uzaklıkla Malıhıdırlı mahallesidir. Siz de merkezden uzakta kafa dinlemek istiyorsanız kendisine ait özel alanı olan bir eve sahip olmak istiyorsanız İmamoğlu satılık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan hızlıca ulaşabilirsiniz. İlçenin merkez mahalleleri ise;

 

 • Fatih Mahallesi,
 • Yazıtepe Mahallesi,
 • Koyunevi Mahallesi,
 • Saygeçit Mahallesi,
 • Adalet Mahallesi,
 • Yenievler Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Hürriyet Mahallesi,
 • Danacılı Mahallesi,
 • Tuna Mahallesi ve
 • Menteş Mahallesidir.

 

İmamoğlu Satılık Daire Piyasası

Satılık daire bakarken ev aranan bölgenin emlak piyasasına hakim olmak büyük önem taşımaktadır. Eğer bölgenin satılık daire fiyatları doğru olarak analiz edilmezse satın almak istediğiniz evin gerçek değerini öğrenemeyebilirsiniz. Ve belki de bir eve değerinden fazla para ödemiş olursunuz. Ev almak istediğiniz evin gerçek değerinin öğrenmek için bir uzmana ya da emlakçınıza danışabilirsiniz. Bu başlıkta ise ilçenin genelindeki ev fiyatlarının ortalamalarını sizler için paylaştık. İlçedeki toplam konut sayısı 15.265’dir. Bu konutlarda yaşayan kişi sayısı da yaklaşık olarak 3,66’dır. Evlerin ortalama alanları 165 metrekaredir. Bu da ilçenin hayli büyük evleri olduğunu gösterir. İmamoğlu satılık daire fiyatları 139.590 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim fiyat 846 Türk Lirasıdır. Evlerin ortalama geri dönüşleri 21 yıldır. Bu da evlerin satış fiyatlarını geri ödeme sürelerinin 21 yıl olduğu anlamına gelir. Siz de eğer bütçenizi kararlaştırdıysanız istediğiniz özelliklere sahip olan eve emlakçıdan ya da sahibinden satılık ev İmamoğlu seçenekleriyle EmlakJet üzerinden hızlı bir şekilde göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Adana İmamoğlu Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! İmamoğlu Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Kocaeli Kartepe Uzuntarla Mahallesi Satılık Villa
 • İzmir Menderes Satılık Tarla
 • Kastamonu Cide Günlük Kiralık Villa
 • Konya Selçuklu Hanaybaşı Mahallesi Satılık Daire
 • Manisa Turgutlu Turgutlar Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.