Emlakjet

Etimesgut Atayurt Mahallesi Satılık Daire

araması için 50 ilan bulundu
search
Atayurt Mahallesicancel
Etimesgutcancel
Ankaracancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Atayurt Mahallesi Satılık Daire Arayanlar İçin Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Atayurt Mahallesi satılık Daire arayışında olanlar için hazırladığımız güncel mahalle rehberinde hayalinizdeki evi bulmadan hemen önce bölge hakkındaki detaylı güncel bilgilere sahip olabilirsiniz.

Etimesgut ilçesi, İç Anadolu Bölgesi’nde konumlanmış olan Ankara’nın batısında Sincan, Yenimahalle ve Çankaya ilçelerine komşu olan bir merkez ilçelerdendir. İlçenin toplam güncel nüfusu 595.305 kişidir. Şehrin metropol ilçelerinden olan Etimesgut’un tarihi İpek Yolu üzerinde konumlanmış olması ve Mustafa Kemal Atatürk’ün özel ilgi gösterdiği bölgelerden birisi olması dolayısıyla önem kazanmaktadır. 1990 yılından günümüze kadar ilçe statüsündedir. İklim şartları kışları soğuk ve sert geçmekte olan karasal iklim özelliklerini taşır. Kar yağışları Kasım ayından Nisan ayına kadar devam etmektedir. Bölge coğrafyasının yüksek dağlarla çevrili olmasından kaynaklı olarak gündüz gece ve yaz kış sıcaklık farklılıkları yüksek olur.

Etimesgut’a bağlı Atayurt Mahallesi 2019 yılı güncel TÜİK mahalle nüfus bilgilerine göre 15.572 kişilik nüfusa sahiptir. Etimesgut ilçe merkezinin güneybatısında Ankara Eskişehir yolunun Dumlupınar Bulvarının batısında konumlanmaktadır. Yapracık Mahallesinin TOKİ Toplu Konutları kısmının ayrılması sonucunda 2017 yılında müstakil mahalle olarak kurulmuştur. Çevresindeki diğer mahalleler; Yapracık, Aşağıyurtçu, Yukarıyurtçu. Sincan ilçesine sınırı bulunmaktadır. Bulunduğu coğrafyanın iklim şartlarını taşır. Karasal iklimin sert olarak hissedildiği bölgede yazlar sıcak ve kurak, kış mevsimi ise soğuk ve yağışlı geçer.

Atayurt Mahallesi Satılık Daire Piyasası 2021 Güncel Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2021 yılı mayıs ayı güncel verilerine göre Etimesgut ilçesinin Atayurt Mahallesinde yer alan satılık konutların ortalama satış verileri şu şekildedir;

-Dairenin ortalama satış fiyatı; 184.860 TL,

-Dairenin ortalama metrekare alanı; 117 metrekare,

-Dairenin ortalama birim satış fiyatı; 1.580 TL,

-Dairenin ortalama amortisman süresi; 22 yıldır.

Güncel verilere göre ortalama yıllık fiyat aralığının bulunduğu bölgede, dairenin sahip olduğu imkan ve avantajlara göre fiyatlarda farklılık görülebileceğini unutmayınız. Dairenin bulunduğu semt, manzarası, ulaşım olanakları, daire tipi, bulunduğu sitenin özellikleri ve diğer tüm yan olanaklar ile fiyatlar değişim göstermektedir.

Ankara konut piyasasının genel görünümündeki konutlaşma; yüksek nüfuslu olan mahallelerde geniş metrekareli, yüksek katlı, kat bahçeli ya da kış bahçeli daire tipleri olmaktadır. İlçe merkezinden uzak kırsal bölgelerde ise tek katlı müstakil binalar ile az katlı apartman siteleri göze çarpar.

Ankara Etimesgut Atayurt Mahallesi satılık uygun fiyatlı sahibinden daire arayışında olanlar için Emlakjet’in birbirinden özel emlak ofislerinin ya da danışmanlarının ilanlarını ilan listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Atayurt Mahallesi Satılık Daire Düşünenlere Bölgedeki Önemli Kurumlar ve Ulaşım Bilgileri

Atayurt Mahallesinde bulunan ve ilçedeki önemli kamu kurumlarının adres bilgilerini sizler için derledik.

-Atayurt Mahallesi Muhtarlığı; Yukarıyurtçu, 06815 Etimesgut/Ankara.

-T.C. Etimesgut Belediyesi; 30 Ağustos, Şht. Hasan Öztürk Cad. No: 5, 06794 Etimesgut/Ankara

-Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi; İstasyon, Ulubatlı Hasan Cad. No:5, 06790 Etimesgut/Ankara

-Toki 2. Bölge Yapracık İlkokulu; Yukarıyurtçu, 06815 Etimesgut/Ankara.

-Sezai Karakoç Anadolu Lisesi; Aşağıyurtçu, 4493. Cad. Toki Yapracık Konutları, 06815 Etimesgut/Ankara.

Atayurt Mahallesi satılık ev arayışında olanlar için mahallenin ulaşımı 516, 546, 588, 588-1, 594, 595 numaralı otobüs hatları ile sağlanmaktadır.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.