/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Orhantepe Mahallesicancel
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Kartal Orhantepe Mahallesi Satılık Daire

araması için 15 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Orhantepe Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Orhantepe Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak, böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Orhantepe Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Orhantepe Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Orhantepe Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Orhantepe Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Kartal ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Asya Yakası’nda konumlanmıştır. Orhantepe Mahallesi’nin etrafında Ataşehir, Kadıköy ve Üsküdar civarı ilçeler bulunmaktadır. Mahallenin Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır.

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahalle içerisinde pek çok sayıda eğitim kurumu mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının arasında İstanbul Şehir Üniversitesi ve Kartal Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yer almaktadır. Kahramanlar Cami, mahallede bulunan dinî mekânlar arasında bulunmaktadır. Mahallede bulunan Dragos Muammer Yelten Korusu, bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkı sağlamaktadır. İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, bu mahallede konumlanmıştır.

Orhantepe Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Orhantepe Mahallesi sahibinden satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Orhantepe Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Orhantepe Mahallesi, D100 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Gebze – Halkalı: Marmaray tren hattı,
  • Kadıköy – Tavşantepe: M4 kodlu metro hattı,
  • Uğurmumcu – Yakacık – Kartal: 134YK kodlu otobüs hattı,
  • Pendik – Kadıköy: 16 kodlu otobüs hattı,
  • Pendik – Üsküdar: 16A kodlu otobüs hattı,
  • Pendik – Kadıköy: 17 kodlu otobüs hattı.

Orhantepe Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Orhantepe Mahallesi’nde toplam 28.206 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir ev 100 metrekaredir. Ortalama bir Orhantepe Mahallesi sahibinden satılık ev 399.000 Türk lirasıdır.

İstanbul Kartal Orhantepe Mahallesi sahibinden satılık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
İstanbullular ev bulamıyor!

İstanbullular ev bulamıyor!

17 Eylül 2021

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

Konut sektöründen düşük faizli kredi ...

17 Eylül 2021

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık ...

15 Eylül 2021

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

İzmir’de metro istasyonları sanat gal...

15 Eylül 2021

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon...

15 Eylül 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.