Haberler

7659 içerik bulundu.
Haberler

Sonuçlar

İstanbullular ev bulamıyor!

Megakent İstanbul'da kiralık ev bulma sorunu gün geçtikçe büyüyor. Öyle ki bazı emlakçıların vitrinleri tamamen boşaldı.

Konut sektöründen düşük faizli kredi talebi!

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, faiz oranlarının daha makul seviyeye çekilmesiyle beraber orta gelir grubuna yönelik projelerin de artabileceğine dikkat çekti. Sektör temsilcileri, orta ve alt gelir grubuna yönelik projelerin az olduğunu belirtti.

İstanbul’da Taksi ve Otobüsler Anlık Takip Edilecek

Bilindiği üzere toplu taşıma araçlarında ve taksilerde kimi zaman adli olaylar yaşanabilmekte; öyle ki bu olayların sayısı yıllık olarak yaklaşık 7 bine ulaşmış durumda. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Toplu Ulaşım Denetim ve Yönetim Merkezi, bu durumların önüne geçebilmek için 15 bin taksi ve 7 bin otobüsü kamera ve GPS sistemiyle takip edecek.

İzmir’de metro istasyonları sanat galerisine dönüşecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in İzmir’i kültür sanat kenti haline getirme hedefi doğrultusunda metro istasyonları yeniden ele alınarak sanat galerisine çevriliyor.

Türk mühendislerden yıllık 700 milyon metreküp suyu kurtaran girişim.

Ülkemizin ve dünyanın en önemli doğal kaynak sorunlarından biri olan su sorunu her sene etkisini arttırarak devam ediyor. Yeryüzündeki erişilebilir tatlı su miktarı su varlığının yalnızca %1’ini oluşturuyor. Türkiye kişi başına düşen bin 519 m3’lük su miktarı ile “Su sıkıntısı çeken” ülkeler arasında yer alıyor. Türk mühendisler, geliştirdikleri modül ile her yıl 700 milyon m3’lük suyu kurtarmayı amaçlıyor.

Muğla'da konut satışları düşüşe geçti!

Türkiye'de Ağustos ayı konut satışları önceki gün açıklandı. Türkiye genelinde konut satışları 140 bini geçerken Muğla'da ise satışlar yüzde 26,8 düştü.

Covid-19 salgını AVM'leri ve ofisleri nasıl etkiledi?

JLL Türkiye Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü 2021 Yarıyıl Raporu yayınlandı. Peki rapora göre pandemi sürecinde AVM ve ofis sektöründe neler yaşandı? İşte detaylar...

Türkiye genelinde Ağustos ayında 141 bin 400 konut satıldı!

Türkiye genelinde konut satışları Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %17,0 azalarak 141 bin 400 oldu. Konut satışlarında İstanbul 24 bin 286 konut satışı ve %17,2 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul'u 13 bin 642 konut satışı ve %9,6 pay ile Ankara, 7 bin 731 konut satışı ve %5,5 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının en az olduğu iller sırasıyla 16 konut ile Hakkari ve 28 konut ile Ardahan oldu.

Müteahhitlerin Grevi Başladı, 40 İlde Şantiyelerde İnşaat Durdu!

Müteahhitler ile çimentocular arasında yaşanan zam krizinde son perde açıldı. 40 ilde boykot kararı alan müteahhitler inşaatları durdurdu.

Aidat ödemeyen kiracının borcunu kim öder?

Takvim gazetesi yazarı Feride Hilal İmal bugünkü yazısında site aidatlarını kaleme aldı.

0 Takipçi