Haberler

6830 içerik bulundu.
Haberler

Sonuçlar

Univa Öğrenci Evleri Kapılarını Bu Yıl Açıyor

Erkanlı Holding tarafından hayata geçirilen Univia Öğrenci Evleri 2019 yılında kapılarını yatırımcılar ve öğrenciler için açacak.

TOKİ 2019’da Vatandaşları Ev Sahibi Yapmaya Devam Edecek

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, 2019 yılının ilk günlerinde düzenlemiş olduğu basın toplantısında yaptığı açıklamada dar gelirli vatandaşlar rahat bir şekilde konut satın almalarını gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Nuvo Dragos 0.98’lik Faiz Oranı İle Satışta

Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı tarafından Maltepe ilçesinde hayata geçirilen Nuvo Dragos projesinde, 0.90 faiz ve 120 ay vade seçeneğine ek olarak KDV’de sıfırlandı.

İMSAD Aralık 2018 Verilerini Açıkladı

İMSAD, Sanayi Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Aralık verilerini açıkladı. Verilere göre Aralık ayında bir önceki aya göre 3,62 puan düşerek 80,19 puan seviyesine indi.

Çamlıca Camii etrafında Kentsel Dönüşüm

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Ömer Bulut, İstanbul Çamlıca Camii etrafının düzenlenmesi ile ilgili olarak, ‘’Çamlıca Camii etrafının düzenlenmesi amacıyla etrafıyla ilgili kentsel dönüşüm ihale aşamasına getireceğiz" şeklinde konuştu.

Emlak Danışmanlarına Mesleki Yeterlilik Belgesi Şartı

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), emlak danışmanı olabilmek ya da sorumlu danışman olarak ofis açabilmek için mesleki yeterlilik belgesi alma zorunluluğu getirdi. 5 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik ile birlikte taşınmazın tapu kütüğüne kayıtlı olup olmadığı fark etmeksizin, taşınmazın alım, satım ve kiralama işlemlerine aracılık eden kişilere mesleki yeterlilik belgesi zorunluluğu getirildi.

Eskişehir Karapınar’a 6 Kat İmar İzni Çıktı

Eskişehir’in Karapınar ilçesine 6 kat imar izni verildi. Odunpazarı Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edilen tasarı, Koruma Bölge Kurulu’na geçti.

Eskişehir Millet Bahçesi İhalesi 7 Şubat’ta

Millet Bahçesi inşaatları tüm hızıyla devam ediyor. Eskişehir’de hayata geçirilen Millet Bahçesi’ne ait Ait Kapalı Otopark ve Sosyal Donatılar İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 7 Şubat 2019’da gerçekleştirilecek.

Gayrimenkul Vergi ve Harçlarında Yeni Dönem

2019 yılının gelişi ile birlikte vergi ve harç oranları yeniden belirlendi. Resmi Gazete’de yer alan karar 1 Ocak tarihinden itibaren yürürlüğe kondu.

Montenegro Bölgesinde Kira Çarpanı 13 Yıl

Gelişmekte olan ülkelerdeki gayrimenkul yatırımlarının karnesi çıkarıldı. Avrupa İstatistik Enstitüsü Eurostat'un raporuna göre risksiz ve en karlı gayrimenkul yatırımı Montenegro bölgesinde yer alıyor. Montenegro’dan gayrimenkul alan 13 yılda, Avusturya’dan gayrimenkul alan 51 yılda yatırdığını geri alıyor. Türkiye’de ise bu süre 28 yıla denk geliyor.

0 Takipçi