Haberler

7799 içerik bulundu.
Haberler

Sonuçlar

Yıl Sonunda Kiraların Yüzde 30 Düşmesi Bekleniyor !

Emlak uzmanları, evini yüksek rakamlarla kiralayanların önemli kısmının parasını düzenli alamadığı için pişman olduğunu ve bu süreçte kiraların yüzde 20-30 gerileyeceğini belirtti.

Aleyna Tilki'nin 3 Reklam Filminden Kazandığı Para Dudak Uçuklattı !

Kariyeriyle olduğu kadar klipleriyle, farklı tarzıyla ve açıklamalarıyla da sık sık gündeme gelen genç şarkıcı Aleyna Tilki bu sefer kazancıyla dikkat çekti. Popüler şarkıcının Ocak ayından bu yana çektiği reklam filmlerinden elde ettiği gelir gündem olurken kazancıyla arsa alacağı öğrenildi.

Konut Fiyatlarında İnanılmaz Yükseliş

TCMB verilerine göre Konut Fiyat Endeksi haziranda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 160.6 yükseldi. Bu kayıtlardaki en yüksek yıllık artış oldu. Söz konusu dönemde en yüksek fiyat artışı yüzde 200.2 ile Antalya-Burdur-Isparta bölgesinde yaşandı. İstanbul'da ise konutlarda ortalama metrekare fiyatı 21.328 liraya ulaştı

ABD'de Ulusal Konut Fiyat Endeksi Yüzde 19,7 Yükseldi

ABD'de mayıs ayına ait konut fiyat endeksleri açıklandı. Konut fiyat endeksini S&P CoreLogic Case-Shiller araştırıyor.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Arttı !

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum anahtar teslim töreninde kiracılar için müjde verdi. Bakan Kurum, konut fiyatları ve kira fiyatlarını düşürmek için yeni projelerin olacağını açıklarken, Konut yardım ücretlerinin de yükseleceğini belitti.

Yabancıların Konut İlgisi Arttı ! Yabancıya Konut Satışı Yıl Sonunda Rekor Kırabilir !

Antalya, yabancıya konut satışında 68 ay sonra megakent İstanbul'u geride bıraktı ve aylık bazda zirveyi gördü. İşte yabancıya konut satışının Temmuz 2022 karnesi...

Bodrum’un Gözde Projesi Velux Yalıkavak Muhteşem Bir Gecede Görücüye Çıktı

Bodrum’da, 18 rezidans ve 65 özel villadan oluşan Velux Yalıkavak’ın proje lansmanı görkemli bir gecede gerçekleşti. Cemiyet hayatından yoğun katılımın olduğu etkinlikte, ünlü Piyanist Kerem Görsev orkestrasıyla sahne alarak misafirlere gün batımında keyifli bir dinleti sundu.

Konut Satış İstatistikleri, Temmuz 2022

Türkiye genelinde Temmuz ayında 93 bin 902 konut satıldı Türkiye genelinde konut satışları Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %12,9 azalarak 93 bin 902 oldu. Konut satışlarında İstanbul 14 bin 350 konut satışı ve %15,3 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul'u 7 bin 417 konut satışı ve %7,9 pay ile Ankara, 4 bin 868 konut satışı ve %5,2 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının en az olduğu iller sırasıyla 31 konut ile Hakkari ve Ardahan, 49 konut ile Şırnak oldu.

Emlakjet, Beşiktaş JK Erkek Basketbol Takımı’na İsim ve Forma Göğüs Sponsoru Oldu

Çevrimiçi gayrimenkul platformu Emlakjet, Türk basketbolunun lokomotif kulüplerinden Beşiktaş JK Erkek Basketbol Takımı’na isim ve forma göğüs sponsoru oldu. Sponsorluk anlaşması kapsamında Emlakjet ayrıca Beşiktaş Akatlar Spor Kompleksi’ne de isim sponsoru olarak, bu birime Beşiktaş Emlakjet Spor Kompleksi adını verdi.

Kiracı ile Ev Sahibi Anlaşmazlıklarına "Arabulucu" Çözümü

Ev sahibi ve kiracı davlarında yaşanan artış davaların çoğalmasına neden oldu. Bu davalar mahkemelerin iş yükünü de artırdı. Adalet Bakanlığı, kira anlaşmazlıklarında direkt mahkemeye gidilmesinin önüne geçilmek için harekete geçti. Ev sahipleri ve kiracılar artık dava açmadan önce arabulucuya başvuracak.

0 Takipçi