Haberler

7298 içerik bulundu.
Haberler

Sonuçlar

REIDIN GYODER 2019 Haziran Endeksi Açıklandı

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi’ Haziran 2019 sonuçları açıklandı. Endekse göre, satışların yüzde 63’ünün bitmiş, yüzde 37’sinin bitmemiş konut projelerinden yapıldığı Haziran ayında, banka kredisi kullanım oranı bir önceki ay ile aynı kalırken, senet kullanımı 5 puan geriledi.

Tapu Ve İmar Kanunlarındaki Değişiklikler Yürürlüğe Girdi

Tapu Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Konut Kredisi Faiz Oranlarının Ortalaması Yüzde 2’nin Altında

Faiz oranlarındaki düşüş hızlandı. Bugün gerçekleşen indirimlerin ardından bankaların konut kredisi faiz oranları ortalaması yüzde 2’nin altına indi.

Emlakjet 15 Bin Üyesini MYK Sınavına Hazırlayacak

Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet tüm emlak danışmanlarının yıl sonuna kadar sahip olması gereken ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’’nin alım sürecinde üyelerine avantajlı teklifler sunuyor. Emlakjet, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bu iş birliği ile sektörün gelişerek daha iyi bir noktaya gelmesi adına yeni projeler üretmeye devam ediyor. Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı için üyelerine avantajlı teklifler sunan Emlakjet, üyelerinin sınav ücretini ödüyor.

Emlakjet, Premar İle İş Birliğine İmza Attı

Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, sektörü yeniliklerle geliştirmeye ve müşterilerine yeni referanslar sunmaya devam ediyor. Yenilikçi dünyasına katılan iş ortaklarına fayda sağlayacak yeni bir işbirliğine imza atan Emlakjet, Premar Gayrimenkul ile güçlerini birleştirdi.

Tapu İşlemleri Kolaylaştırılıyor

Tapu işlemleri kolaylaştırılıyor. 2/B ve Hazine’ye ait tarım arazilerinin satışında başvuru süresi 16 Aralık 2019’a uzatılıyor. Hazine arazilerindeki "yapı kayıt belgeli" yapılara tapu imkanı geliyor.

DAP Yapı Çeşme ve Mavişehir'de 2 Yeni Projeyi Hayata Geçirecek

DAP Yapı 2019’un ikinci yarısında Çeşme ve Mavişehir’de iki yeni projeyi hayata geçireceğini açıkladı.

Konut Kredisi 2019 Temmuz Faiz Oranları Ne Durumda?

Bankaların konut kredisi faizleri Temmuz ayında da düşmeye devam ediyor. Haziran ayında başlayan konut kredisi faiz indirimleri hızlanarak devam ediyor. Temmuzun ilk haftasında konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş sürdü. Geçtiğimiz hafta içinde sekiz banka konut kredisi faizlerinde bir ya da birden fazla kez indirim uyguladı.

TÇMB: Çimento İhracatında Yüzde 46’lık Bir Artış Gerçekleşti

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Çalbıyık ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında ÇEİS tarafından Deloitte Türkiye’ye hazırlatılan “Geçmişten Geleceğe Emin Adımlarla: Türk Çimento Sektörü’nün Gelişimi ve Stratejik Öneriler Raporu” paylaşıldı.

Univa Öğrenci Evleri Projesi 6 Farklı Ülkede Tanıtıldı

Erkanlı Holding’in yatırım amaçlı öğrenci evi projesi Univa, Ortadoğu’da atağa geçiyor. İlk günden bu yana Ortadoğulu yatırımcılardan büyük bir ilgi gören Univa, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, Ürdün, İsrail ve Kuveyt’in ardından Lübnan’ı da satış ağına ekledi.

0 Takipçi