Haberler

7405 içerik bulundu.
Haberler

Sonuçlar

Konut Kredi Faizleri Hangi Bankada Ne Kadar?

Konut kredisi faiz indirimleri Aralık ayında da tüm hızı ile düşmeye devam ediyor. Son haftada hangi bankalar konut kredisi faiz oranlarında indirim uyguladı?

Şehir Planlamasında Yeni Dönem

Şehir planlamasında yeni bir dönem başlıyor. Yeni sistemde belediyeler her yıl arazi kullanım alanlarının nasıl değiştiğini izlemek amacıyla ‘Kentsel Gösterge Seti’ hazırlayacak ve insan odaklı kimlikli şehirler oluşturulacak.

Konut Kredisi Çekerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Ev almak isteyen vatandaşlar konut kredisi faiz oranlarındaki son durumu araştırırken, en çok merak edilen konulardan birisi de konut kredisinin nasıl alındığı. Peki konut kredisi nedir?

Konut Sektöründe Yeni Dönem Başladı

Mart'ta yayınlanan yönetmelikle çerçevesi belirlenen ve geçtiğimiz Eylül'de yürürlük tarihi 3 ay ertelenen müteahhitlere yetki belgesi kapsamında sınıflandırma zorunluluğu dün sessiz sedasız başladı.

Miras Vergisi Ödemeleri Bugün Sona Eriyor

Menkul ve gayrimenkullerin veraset yoluyla ya da ivazsız olarak intikal etmesiyle elde edilen miras için vergi ödenmesi gerekiyor. Miras vergisi ödemeleri bugün itibariyle sona eriyor.

Konutta 2020 Programı Açıklandı

Konut piyasası 2020'ye hareketli giriyor. Değerli konut vergisi gibi yenilikler gündeme gelirken, geçtiğimiz günlerde açıklanan Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda da dar gelirlinin konuta ulaşımı, stoklar, kentsel dönüşüm, kentleşme için yeni önlemler planlanıyor.

Konut Yatırımında Tercih Edilen İlk 5 Şehir

Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, Türkiye’de en çok satılık daire aranan ilk 5 şehri analiz etti. Konut yatırımındaki gelişimi de gözler önüne seren analizde Ekim ayı verilerine göre en çok konut aranan 5 il İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Aydın olarak sıralandı.

Türkiye'deki 18 Bin Kaçak Bina Yıkılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye'deki yapı stokunun yüzde 45-50'sinin depreme hazır durumda olduğunu söyledi. Kurum, ''Türkiye'de 21 bin kaçak yapı var. Bunların 3 bin 300'ünü yıktık ve yıkmaya da devam edeceğiz'' dedi.

Kentsel Dönüşüm Konut Kredi Faizleri Yüzde 0,88’e Geriledi

Konut kredisi faiz oranlarındaki seri indirimler sonrasında kentsel dönüşüm kredisi faizleri de geriledi. Devlet desteği ile beraber en uygun kentsel dönüşüm konut kredisi faiz oranı yüzde 0.88’e geriledi.

Noter İşlemlerinde Kredi Kartı İle Ödeme Dönemi Başlıyor

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, noterlerde gerçekleştirilecek tüm işlemlerde kredi kartlarıyla ödeme yapılmasının önünü açacaklarını söyledi.

0 Takipçi