Haberler

7511 içerik bulundu.
Haberler

Sonuçlar

Koronavirüs Ofis Kiralarını Nasıl Etkileyecek?

Koronavirüs salgınıyla birlikte birçok sektör ve kurum evden çalışma uygulamasına geçti. Evden çalışma uygulamasından verim alan, maliyeti azalan şirketlerin ofislerini küçülteceği veya tamamen uzaktan çalışmaya geçeceği öngörülüyor. Peki bu durum ofis kiralarını nasıl etkileyecek?

Konut Kredi Faizlerinde Son Durum Ne Oldu?

Son zamanlara özel bankalar kredi faiz oranlarını düşürmeye devam ediyor. Peki konut kredisi faiz oranları da düşüyor mu? İşte kredi faizlerinde son durum...

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler Belli Oldu

Tapu yabancı işler daire başkanlığı verilerine göre, 2019'un 1. çeyreğinde 1 milyon 898 bin 694 metrekare olan yabancıların gayrimenkul edinimleri 2020 yılı aynı döneminde 3 milyon 035 bin 199 metrekareye ulaştı.

Emlak Vergisi Ödemelerinde Online Ödeme Kolaylığı

Türkiye sınırları içerisinde ev ve iş yerleri bulunan kişiler için emlak vergisi ödemeleri başladı. Mükellefler için emlak vergisi ödemelerinde 'online' kolaylığı getirildi.

TÜİK 2020 Nisan Ayı Konut Satış İstatistikleri Açıklandı

Türkiye genelinde konut satışları 2020 Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 55,5 oranında azalarak 42 bin 783 oldu.

2020 Emlak Vergisinden Hangi İş Yerleri Muaf?

İş yeri ve konut sahipleri için emlak vergisi ödemeleri başladı. 2020 yılı emlak vergi değerleri, 2019’da yılındaki emlak rayici üzerine yeniden değerleme oranının yarısı uygulanarak hesaplanıyor. Peki 2020 emlak vergisinden hangi iş yerleri muaf? İşte detaylar...

Tek Konutu Olanlar İçin Sıfır Oranlı Vergi Avantajı

Kentsel dönüşüm kapsamında evleri yıkılan mülk için emlak vergisinin nasıl etkilendiği merak ediliyor. Ayrıca; mülk sahiplerinin kendilerine veya mülklerine özel durumlarda vergi avantajının devam edip etmediği araştırıyor.

Korona Virüs Dijital Konuta Talebi Arttırdı

Koronavirüs salgını sebebiyle evden çıkılmayan dönemde ev gezme işleri dijital ortama aktarılırken pazarlıklar da yan yana gelmeden gerçekleştiriliyor. Tapu işlemleri de evden çıkmadan yapılıyor. Bu dönemde satın alınan evlerin yarısı, evden çıkılmadan alındı.

Konut Kredisi Faizlerinde Bahar Etkisi

Merkez Bankası tarafından yapılan indirim sonrasında konut kredisi faizlerinde düşüş yaşandı. Bankalar taşınmaz almak isteyen vatandaşlar için cazip kredi oranları sunuyor. İşte güncel konut kredisi faiz oranları...

2020 Emlak Vergisi Ödemeleri Başladı

Emlak vergisinin ilk taksit ödemelerine geçildi. İlk taksit mayıs ayı boyunca ödenecek, ikinci taksit ödemeleri kasım ayı itibariyle yapılacak.

0 Takipçi