Haberler

7016 içerik bulundu.
Haberler

Sonuçlar

Kentsel Dönüşüm Projelerinde Müteahhitler Sınıflandırıldı

Müteahhitlerin 9 ayrı grupta sınıflandırıldığını söyleyen Bakan Kurum, kentsel dönüşüm uygulamalarında bu sınıflandırılmaya dikkat edildiğini söyledi.

TOKİ Mamak Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından başkentte yapılacak İmrahor Vadisi Millet Bahçesi ile Mamak Kentsel Dönüşüm 548 Konut'un temeli törenle atıldı.

İMSAD Şubat 2019 Verileri Açıklandı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Şubat ayı sonuçları açıklandı. Şubat ayında, bir önceki aya göre 1,28 puan düşerek 76,51 puan seviyesine inen endekste, sektörde 11 aydır süren gerilemenin Şubat ayında önemli ölçüde yavaşladığı belirtildi.

‘’Konut Satış Ortalamalarında Güven Endeksinin Rolü Büyük’’

Gayrimenkul sektöründe Şubat ayı konut satış istatistikleri açıklandı. Buna göre 2019 Şubat ayında 78 bin 450 konut satıldı.

Türkiye Yabancıya Konut Satış Ortalaması Yükseldi

Yabancıya konut satış ortalaması son yılların en yüksek seviyesine ulaştı. Geçen yıl 1 milyon 375 bin 398 adet satışla bir önceki yılın rekoruyla başa baş gelen konut sektörü, 2019'a düşüşle başlasa da yabancılara satış yüzleri güldürüyor.

TOKİ Kartal’da Yıkılan Binaları Yeniden İnşa Edecek

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Kartal ilçesinde yıkılan binaları yeniden inşa edecek.

Emlak Katılım Bankası Faizleri Etkileyecek

Nivo markalı projeleriyle dikkat çeken Cathay Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Alper Tuğsuz, Emlak Katılım Bankası çalışmalarının sektörün kredilendirilmesi için önemli bir hamle olduğunu belirtti.

Zeytinburnu Beştelsiz’de Kentsel Dönüşüm Projesi Çalışmaları Devam Ediyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve KİPTAŞ, Zeytinburnu'nun Beştelsiz Mahallesi'nde yeni bir projeye başlıyor. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında bin 336 yeni bağımsız bölüm üretilecek.

TOKİ 50 Bin Sosyal Konut Projesine Başvurular 200 Bini Aştı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 67 ilde başlatılan TOKİ 50 bin konut projesine başvuruların 200 bini aştığını söyledi. Kurum, "240 aya varan vadelerimiz var. Vatandaşlarımız uygun ödeme seçenekleriyle ev sahibi olacak'' dedi.

Tapu Harcı İndirimi İçin Son Tarih 31 Aralık

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre 31 Mart tarihinde sona ermesi beklenen tapu harcı ve KDV indirim uygulaması 31 Aralık tarihine kadar uzatıldı.

0 Takipçi