Emlakjet
"Aradığın ilan yayından kaldırılmış. Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin."

Sancaktepe Abdurrahmangazi Mahallesi Satılık Daire

araması için 135 ilan bulundu
search
Abdurrahmangazi Mahallesicancel
Sancaktepecancel
İstanbulcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Abdurrahmangazi Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Hakkında Genel Bilgiler

Abdurrahmangazi Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacaksınız; böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı hizmet etmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Abdurrahmangazi Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, daire piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

Marmara Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik bir karasal iklim, özelliklerini Abdurrahmangazi Mahallesi’nde de göstermektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 14,5 derece Celsius civarında değişmektedir. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Abdurrahmangazi Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Abdurrahmangazi Mahallesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde bulunan İstanbul iline bağlı olan Sancaktepe ilçesinde yer almaktadır. İstanbul’un Asya Yakası’nda konumlanmıştır. Abdurrahmangazi Mahallesi’nin etrafında Sultanbeyli, Kadıköy ve Ümraniye civarı ilçeler bulunmaktadır. 

Mahalle içerisinde hazır yemek hizmeti veren restoran ve kafeler vardır. Aynı zamanda küçük çaptaki bakkallara ek olarak zincir gıda marketleri de bulunabilmektedir. Mahalle içerisinde pek çok sayıda eğitim kurumu mevcuttur. Bu eğitim kurumlarının arasında Şehit Er Hasan Genç İlkokulu, Sancaktepe Özel Doğa Ortaokulu ve Samandıra Ortaokulu yer almaktadır. Abdurrahman Gazi Cami ve Akşemseddin Cami, mahallede bulunan dinî mekânlar arasında bulunmaktadır. Mahallede bulunan Sancaktepe Meydan Parkı ve Necip Fazıl Kısakürek Parkı, bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkıda bulunmaktadır. Samandıra Aile Sağlığı Merkez, bu mahalle sınırları içerisinde konumlanmıştır.

Abdurrahmangazi Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgeye Ulaşım İmkanları

Abdurrahmangazi Mahallesi sahibinden satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Abdurrahmangazi Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, İstanbul’un diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Abdurrahmangazi Mahallesi, E80 kodlu karayolu hattına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahallede ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir: 

  • Uğur Mumcu / Samandıra – Necip Fazıl Metro: 11SA kodlu otobüs hattı,
  • Sabiha Gökçen Havalimanı / Sultanbeyli – Necip Fazıl Metro: 131C kodlu otobüs hattı,
  • Sultanbeyli Orman Caddesi – Ümraniye: 131Ü kodlu otobüs hattı,
  • Çekmeköy / Samandıra – Kartal: 131Y kodlu otobüs hattı.

Abdurrahmangazi Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2019 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Abdurrahmangazi Mahallesi’nde toplam 36.413 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir ev 115 metrekaredir. Ortalama bir Abdurrahmangazi Mahallesi sahibinden satılık ev 324.400 Türk lirasıdır.

İstanbul Sancaktepe Abdurrahmangazi Mahallesi sahibinden satılık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz veya Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mayıs Ayı Gayrimenkul Raporu

14 Haziran 2024

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

TIR GİRİŞLİ İŞ YERİ AYRICALIĞI TİCARE...

24 Mayıs 2024

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.