Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Kahramanmaraş Andırın Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Andırıncancel
Kahramanmaraşcancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Andırın Satılık Daire Arayan Okuyucularımız için İlçe Hakkında Bilgiler

Andırın satılık daire arıyorsanız bu yazıda edineceğiniz bilgiler ışığında, konut arama sürecinize daha emin adımlar ile devam edebileceksiniz. Ev arama süreci içerisinde olan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Andırın ilçesinin nüfus özellikleri, coğrafi karakteristikleri ve ekonomik durumu gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanımlayabilecek bilgiler vermeye özen gösterdik.

Andırın Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri

Öncelikle Andırın ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Kahramanmaraş iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 1.178 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.050 metredir. Kahramanmaraş genelinde en çok yeşil alan barındıran ve en çok ormanlık alana sahip olan ilçedir. İlçe arazisi engebeli bir yapıya sahiptir. İlçe sınırları içerisinde pek çok dağ bulunmaktadır. Bu dağların arasında Elma Dağı, Tırıl Dağı, Akça Dağı, Sarımsak Dağı ve Karüce Dağı gibi dağlar da mevcuttur. Aynı zamanda ilçede bir de Karasu Irmağı geçmektedir. Andırın ilçesinde dağlar olduğu kadar, yaylalar da bolluk içerisindedir. Bu yaylalar arasında Altınboğa Yaylası, Çokak Yaylası, Kümbetir Yaylası ve Kırksu Yaylası gibi yaylalar vardır. 

Andırın Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin İklimi 

Andırın satılık konut düşünenler için ilçe genelinde Akdeniz ikliminin hakim olduğu görülmektedir. Kış ayları ılık ve yağışlı geçerken yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir. Ilıman ve sıcak bir iklime sahiptir. İlçenin yıllık ortalama sıcaklığı 13,0 santigrat derece olarak tespit edilmiştir. İlçeye bir yılda düşen ortalama yağış miktarı ise 729 mm'dir. Yıl boyunca yaşanan en kurak ay, Temmuz ayıdır. Aralık ayında ise ilçenin aldığı yağış miktarı tam tepeye çıkmaktadır. Ortalama 24,1 santigrat derece ile, en sıcak ay Ağustos ayıdır. Ortalama 1,3 santigrat derece ile en soğuk ay ise Ocak ayıdır. 

Andırın Satılık Daire Bakan Kişiler için İlçede Ekonomik Faaliyetler

İlçede tahıl tarımı önemli bir rol taşımaktadır. Genellikle karasal iklimin de özellikleri görüldüğünden buğday, yulaf ve arpa gibi ürünler kolaylıkla yetişmektedir. Verimli topraklarda yapılan sanayi bitkisi tarımı faaliyeti sonucunda elde edilen en önemli ürünler mısır ve yer fıstığıdır. Küçük çapta da olsa bahçecilik mevcuttur. Ancak bu yalnızca ailelerin kendi ihtiyaçlarını karşılamasına yöneliktir. Domates, karpuz ve turp gibi ürünler daha çok rağbet görmektedir. Tarım faaliyeti içerisinde ilçe ekonomisine büyük bir katkı sağlayan bir diğer alan ise yem bitkileri tarımıdır. Bunların yanı sıra balıkçılık, hayvancılık, sanayi faaliyetleri, ormancılık ve madencilik gibi sektörler de ilçe ekonomisinin diğer yarısını oluşturmaktadır.

Andırın Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Andırın ilçesinde toplam 33.193 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,00'ı erkek olup geriye kalan %49,00'ını kadın nüfus oluşturmaktadır. İlçede son 10 senede toplanmış nüfus verilerine bakılırsa ilçedeki nüfus gidişatının genel bir düşüş içerisinde olduğu görülecektir. İlçenin güncel nüfus artış hızı %0,59 olarak tespit edilmiştir. 

Andırın ilçesine bağlı olan toplamda 57 adet mahalle bulunmaktadır. Andırın satılık ev arayan okuyucularımızın arasından tercih edebileceği mahallelerin en popüler olanları aşağıdaki listede sıralanmıştır:

  • Yeni Mahallesi,
  • Tufan Paşa Mahallesi,
  • Yeşilova Mahallesi,
  • Pınarbaşı Mahallesi,
  • Geben Mahallesi,
  • Boztopraklı Mahallesi.

Eğer siz de Andırın Yeni Mahalle satılık ev arıyorsanız bölgede bulunan emlakçıları ziyaret etmeyi unutmayınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.