Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İmamoğlucancel
Adanacancel

Adana İmamoğlu Satılık Ev

araması için 4 ilan bulundu

İmamoğlu Satılık Konut Arayanlar İçin Yol Rehberi

Satın almak istediniz konutu ararken günler süren internet araştırmalarına Emlakjet ekibi olarak son veriyoruz. İmamoğlu satılık konut arayışınızda merak edebileceğiniz ya da bilmeniz gerekenleri araştırdık. İlçe ile ilgili konut satış piyasası, nüfus, eğitim ve sağlık gibi bilgileri sizlere hazırlamış olduğumuz sayfada sizlere sunuyoruz.

 

Adana iline bağlı olan İmamoğlu ilçesi ekonomik anlamda Kozan ilçesine bağlıdır. Güneyinde; Yüreğir, Ceyhan, kuzeyinde; Kozan, doğusunda; Ceyhan ve Kozan, batısında; Aladağ ve Karaisalı ilçeleri bulunmaktadır. İmamoğlu satılık konut arayışında bulunacak olan vatandaşlar, ilçenin tarihini araştırırken Adana ili ve Kozan ilçesi tarihlerini de incelemelidir. İlçe olarak oldukça yeni bir oluşum olsa da ilçeye bağlı olan köylerin tarihi oldukça eskidir. İlçe, Kozan ilçe merkezine 27 kilometrelik bir mesafede yer alırken, Adana il merkezine ise 45 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İmamoğlu ilçesi içerisinde yer alan en eski yerleşim izleri, Çörten Köyü Pekmezci Mahallesi içerisinde yer alan, Altınini kalıntılarıdır. 1950 yılında Bulgaristan’dan gelen Türk asıllı göçmen vatandaşlar bu bölgede iskan edilmiştir. 1959 tarihine gelindiğinde Bucak Teşkilatı statüsüne kavuşmuştur. 1964 yılına gelindiğinde ise Belediye Teşkilatı kurulan ilçede yapılan 2018 TÜİK araştırmasına göre, 28 bin 239 kişi yaşamaktadır. Toplam nüfus oranının yüzde 50,07’si (14 bin 140) erkek, yüzde 49,93’ü (14 bin 99) kadından oluşmaktadır.

 

İmamoğlu Satılık Konut Arayanlar İçin Mahalle Bilgisi

İmamoğlu, Bucak Teşkilatı statüsünden Belediye Teşkilatı statüsüne 1964 yılında kavuşmuştur. İmamoğlu satılık konut arayışında olan vatandaşların tercih edebileceği 27 mahalle bulunmaktadır. Bu mahalleler:

 

  • Ağzıkaraca Mahallesi,
  • Alabeyi Mahallesi,
  • Aliler Mahallesi,
  • Ayvalı Mahallesi,
  • Camili Mahallesi,
  • Cumhuriyet Mahallesi,
  • Çörten Mahallesi

 

Diğer mahalleler ise; Danacılı Mahallesi, Fatih Mahallesi, HacıHasanlı Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Koyunevi Mahallesi, Malıhıdırlı Mahallesi, Menteş Mahallesi, Otluk Mahallesi, Pekmezci Mahallesi, Sayca Mahallesi, Saygeçit Mahallesi, Sevinçli Mahallesi, Sokutaş Mahallesi, Tuna Mahallesi, Ufacıkören Mahallesi, Uluçınar Mahallesi, Üçtepe Mahallesi, Yazıtepe Mahallesi, Yenievler Mahallesi'dir. En çok konut araması yapılan İmamoğlu Adalet Mahallesi satılık daire seçenekleri için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

İmamoğlu Satılık Konut Arayanlar İçin Konut Satış Piyasası

İmamoğlu ilçesi satılık konut arayışında olan vatandaşlar öncelikli olarak konut metrekare alanlarını ve fiyatlarını inceliyor. Adana İmamoğlu satılık konut arayışında olan kişilerin karşısına çıkan dairelerin ortalama alan büyüklüklerinin 165 metrekare civarında olduğu görülürken, metrekare başına düşen birim fiyatın ise 846 TL olduğu gözlemlendi. Ortalama konut fiyatlarının 139 bin 590 TL olarak tespit edildiği ilçede, konutların geri dönüş süresi de 21 yıl olarak tespit edildi. 

 

İmamoğlu Satılık Konut Arayanlar Hangi Hususlara Dikkat Etmelidir?

İmamoğlu satılık konut arayan vatandaşların en çok tercih ettiği ilçelerden biri olarak öne çıkıyor. İmamoğlu ilçesinde satılık konut arayışı içerisinde bulunan vatandaşların öncelikli olarak konutların sağlamlık ve tapu kontrollerini yaptırması gerekiyor. Bölge her ne kadar deprem riski taşımasa da bu kontroller sizin ve ailenizin yaşamı için oldukça büyük bir önem taşıyor. Bu işlemler sonrasında satın almak istediğiniz konutun sizin ve ailenizin yaşamına gerçekten uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Satın almak istediğiniz konutun çevresinde yer alan hastane okul gibi imkanları iyice araştırmalı ve buna göre hareket etmelisiniz. Satın alma aşamasına geldiğinizde ise konutun sizden önce varolan bir borcu var ise ödenmesini talep etmelisiniz. İmamoğlu satılık konut arıyorsanız emlakçıdan ya da sitemizden sahibinden İmamoğlu satılık konut fiyatları incelemesini yapabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.