Emlakjet

Balıkesir Satılık Ev

araması için 9,597 ilan bulundu
search
Balıkesircancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Balıkesir Satılık Konut Arama Rehberi

Balıkesir Satılık Konut Almanın Avantajları

Balıkesir satılık konut alırken dikkat edilecekleri ve satılık daire almanın kazandıracağı avantajları sizler için derledik. Balıkesir’de satılık daire bakanların aradığı kriterler kişiye göre farklılık gösteriyor. Bu kriterler baz alındığında kimisine göre bütçe önemliyken, kimisine göre dairenin ve çevrenin özelliklerine dikkat ediliyor. Evin merkezi konumda ve ulaşım akslarına yakın olması da özellikle Balıkesir’de çok önemli bir kriter oluyor.

Balıkesir, satılık daire konusunda konut çeşitliliği yüksek bir il olarak karşımıza çıkıyor. Balıkesir’in son verilere göre nüfusu 1 milyon 254 bin olarak kaydedilmiştir. İl’deki konut talebine karşılık verebilmek için yapı stoku arttırılmaya devam ediliyor. Alıcılar Balıkesir satılık konut talep ederken site içinde, geniş güvenlik sistemi olan bir daire satın almak istiyor. Bu yüzden Balıkesir’in yapı stoku çeşitlilik gösteriyor.

Balıkesir Satılık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Balıkesir satılık ev tercih edecekler, şehrin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Zira bir kentteki ekonomik olanaklar ve istihdam potansiyeli, doğrudan emlak piyasasını etkilemektedir. Balıkesir ili çok yönlü bir ekonomik yapıya sahiptir. İlin başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Ekonomik faaliyetler içinde tarımın payı sanayiye göre az olup yüzde 49'dur. Çalışan nüfusun ise yüzde 57'si tarım ile uğraşır. İlin tarım yapılan arazisi 511 hektardır.

İlde genel olarak yetiştirilen tarım ürünleri; tahıl ürünleri, susam, haşhaş, ayçiçeği, tütün, şeker pancarı, domates, kavun, tütün taze fasulye, börülce, şeftali, elma ve mandalinadır. Türkiye'nin 12 tonluk kuşkonmaz üretiminin tamamı Balıkesir'den yapıldığı bilinmektedir. Baklagil konusunda Türkiye’nin önemli üretici illeri arasında yer almaktadır.

Balıkesir Satılık Konut Arayanlara Demografik Bilgiler

2021 nüfus sayımına göre ilin nüfusu 1.240.285'tir. Bu rakamın 619.765'ini erkek, 620.520'sini kadın oluşturmaktadır. İl sınırları içinde nüfusun en çok olduğu yer ise Altıeylül ilçesidir. Kent nüfusu 662.199, kırsal kesim nüfusu 468.077'dir.

Balıkesir’in İlçeleri

Balıkesir'e bağlı 20 ilçe bulunmaktadır. Altıeylül ve Karesi ilçeleri merkezi ilçeler arasındadır. İlçeler arasında bulunan Ayvalık ilçesi Balıkesir’in turizm potansiyeli en yüksek ilçesi arasındadır. Tüm ilçelere aşağıda yer verdik;

·       Bandırma

·       Burhaniye

·       Ayvalık

·       Dursunbey

·       Edremit

·       Erdek

·       Gömeç

·       Gönen

·       Balya

·       Havran

·       Susurluk

·       İvrindi

·       Kepsut

·       Bigadiç

·       Manyas

·       Marmara

·       Savaştepe

·       Sındırgı

Balıkesir Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Balıkesir satılık konut arayışınızı mutlu sona ulaştırmak isterseniz, bölgede yer alan emlakçılara danışabilir veya Emlakjet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Balıkesir ilinde Mart 2022 sonu itibarıyla son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları yüzde 134.64 artmıştır. Balıkesir’de satılık evler ortalama 122 metrekaredir. Aynı özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 665. 510 TL olurken ancak bu rakam, ortalama bir veridir. Seçtiğiniz evin konumu ve konut tipi, rakamı yükseltebilir veya azaltabilir. Balıkesir'de ortalama geri dönüş süresi 27 yıldır. Balıkesir ilinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı 5.455 TL'dir.

Balıkesir'de konut fiyatları en fazla yükselen ilçeler; Burhaniye, Gömeç, Edremit, Ayvalık, Bigadiç olmuştur. Örneğin Balıkesir satılık daire Burhaniye düşünenler için ev bedeli en çok artan ilçeler arasında yer aldığından fiyat artış göstermektedir. Dolayısı ile bütçenizi esnek bir şekilde belirlenmeniz yararınıza olacaktır.

 

 

 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.