/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gaziantepcancel

Gaziantep Satılık Ev İlanları

araması için 4,011 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Gaziantep Satılık Konut Arayanlara İl Rehberi

Gaziantep satılık konut arayanların akıllarında bulunan soru işaretlerini gidermek amacıyla hazırladığımız bu yazıda daire almadan önce öğrenilmesi gerekli olan noktalara değindik. Gaziantep, Güney Doğu Anadolu bölgesinin en kalabalık şehirlerinden bir tanesidir. İlin nüfusu 2.028.563 kişiden oluşmaktadır. Bu nüfusun %49.49’unu kadınlar ve %50.51’ini erkekler oluşturur. Nüfusun yaşlara göre dağılımında ise şehirde en çok %50.73 oranla genç nüfus yer alır. Onları %41.98 oranla orta yaşlı nüfus takip eder. Şehrin yaşlı nüfus oranı ise %7.29’dir. Gaziantep’in nüfusunu şehrin yerlilerinin dışında çevre illerinden olan Kilis, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş’tan da göç ile gelen kişiler oluşturur.

 

Gaziantep Satılık Konut Bakanlara Şehrin İlçeleri

 • Oğuzeli İlçesi: 474 kilometrekarelik bir arazi üzerinde bulunur ve şehrin merkezine uzaklığı yaklaşık 18 kilometredir. Deniz seviyesinden yüksekliği 750 metredir. Ülkemizin Suriye sınırında yer alır. Batı tarafında Elbeyli ilçesi, Doğu tarafında Karkamış ilçesi ve Nizip ilçesi, Kuzey tarafında ise Şahinbey ilçesi bulunur. Arazi yapısı genel olarak düzdür.
 • Nizip İlçesi: 1031 kilometrekarelik bir alanda bulunur. İl merkezine olan uzaklığı yaklaşık 45 kilometredir. Kuzey tarafından Yavuzeli, batı tarafında Şehitkamil ve Oğuzeli, Güneyinde Karkamış ilçeleri yer alır. Şanlıurfa ile sınır komşusudur. Halkın geçim kaynağı genellikle tarım ve hayvancılıktır.
 • Şehitkamil İlçesi: İlçe yaklaşık 1009 kilometrelik bir araziden oluşur. İlçe 1987 yılında kurulmuştur. Şehrin batısında yer alır. İlçenin güney tarafında Oğuzeli ve Şahinbey ilçeleri, kuzey tarafında Yavuzeli ve Pazarcık ilçeleri, batı tarafında Nurdağı ilçesi ve doğu tarafında Nizip ilçesi bulunur. Gaziantep satılık daire Şehitkamil ilçesi için listeleme sayfalarımıza göz atabilirsiniz.
 • Nurdağı İlçesi: 798 kilometrekarelik bir alan üzerine kurulmuştur. Şehrin merkezine olan uzaklığı yaklaşık 70 kilometredir. Deniz seviyesinden yüksekliği 570 metredir. 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Osmaniye, Kahramanmaraş illeriyle sınır komşusudur. Güney tarafında İlahiye ve doğu tarafında Şehitkamil ve Şahinbey ilçeler bulunur.
 • Araban İlçesi: 539 kilometrekarelik bir arazi üzerinde bulunur ve ilçe merkezine 67 kilometre uzaklığındadır. Gaziantep’in kuzeyinde yer alır. Adıyaman Şanlıurfa ve Kahramanmaraş illeriyle sınır komşusudur. Beştepe Dağı, Sof Dağları, Karadağ ve Fırat Nehriyle çevrelenmiştir. İlçede çok fazla ormanlık alan bulunmaz onun yerine bölge genelde çalılıklardan oluşur.
 • Yavuzeli İlçesi: İlçe 483 kilometrekarelik bir alana kurulmuştur. Şehrin merkezine olan uzaklığı 40 kilometredir. Daha önceleri Halfeti’ye bağlıyken 1958’de Gaziantep’in bir ilçesi haline getirilmiştir. Şanlıurfa ve Kahramanmaraş illeriyle sınırı vardır. İlçenin güney tarafına Şehitkamil, güneyinde Nizip ve kuzeyinde Araban ilçeleri yer alır.
 • Şahinbey İlçesi: Kuzeybatısında Nurdağı, güneydoğu tarafında Oğuzeli, kuzey tarafında Şehitkamil yer alır ve Kilis iliyle sınır komşusudur. Daha önceleri bir mahalleyken 1987 senesinde ilçe statüsüne kavuşmuştur. 960 kilometrekarelik bir alan üzerinde kurulmuştur. Ülkemizin en kalabalık ilçelerindendir. Gaziantep satılık müstakil ev arayışında olanların en çok tercih ettiği ilçeler arasında bulunur.
 • İslahiye İlçesi: 1.513 kilometrekarelik bir arazi üzerinde yer alır. İlçe Merkezine olan uzaklığı 90 kilometredir. Şehrin batısında bulunur. İlçenin Akdeniz’e yakınlığı sebebiyle bölgeye Akdeniz iklimi hüküm sürer. Kilis, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş illeriyle ve Suriye’yle sınır komşusudur. İlçede Sof Dağı ve Nur dağları yer alır.
 • Karkamış İlçesi: Şehrin merkezine yaklaşık olarak 75 kilometre uzaklıkta olan Karkamış 341 kilometrekarelik bir araziye sahiptir. 1990 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. Deniz seviyesinden 365 metre yüksekliğindedir. Halkın geçim kaynağı genellikle tarımdır. Ülkemizin Suriye sınırında bulunur. Kuzey tarafında Nizip, Batı tarafında Oğuzeli ilçeleri ve doğusunda Şanlıurfa yer alır.

 

Gaziantep Satılık Konut Piyasası

Gaziantep satılık konut arayanlar için Emlakjet bölge raporuna göre il, ortalama 170 metrekareyle hayli geniş evlere sahiptir. Ortalama konut fiyatı 261.290 TL’dir. Bu evlerin geri dönüşü ise yaklaşık 18 yıl sürmektedir. Bu da bir evi alıp kiraya verdiğinizde aldığınız fiyatı 18 yılda geri kazanabileceğiniz anlamına gelir. Satılık dairelerin oda sayısına ve alanlarına göre fiyatı ise ortalama olarak aşağıdaki gibidir.

 

 • 1+1, 60 m2 konut 100.800 TL
 • 2+1, 120 m2 konut 176.400 TL
 • 3+1, 175 m2 konut 256.725 TL
 • 4+1, 260 m2 konut 580.840 TL
 • 5+1, 320 m2 konut 850.880 TL
 • 6+1, 360 m2 konut 720.000 TL

 

Sarılık ev arayışınız hala devam ediyorsa, kendinize uygun olan evi ararken yorulmak ve vakit kaybetmek istemiyorsanız emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Gaziantep Şahinbey gibi seçeneklere listeleme sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Gaziantep Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İzmir Buca Aydoğdu Mahallesi Satılık Daire
 • Konya Seydişehir Satılık Arsa
 • Karabük Safranbolu Satılık Arsa
 • İstanbul Eyüp Rami Cuma Mahallesi Satılık Daire
 • Ankara Çankaya Kiralık Bina
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.