/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karscancel

Kars Satılık Ev

araması için 11 ilan bulundu
TÜM İLÇELER

Kars Satılık Konut Düşünenlere Tercih Rehberi

Kars satılık konut arayışınızda yalnız değilsiniz. Kente daire tüm önemli bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra, aklınızdaki tüm soru işaretlerinin silindiğini göreceksiniz. Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğusunda yer alan Kars ili, doğusunda Ermenistan ile sınır komşusudur. Kuzeyinde Ardahan, güneyinde Iğdır ve Ağrı, batısında ise Erzurum illeri ile komşudur. Şehir, 10.127 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Erzurum’un denizden yüksekliği ise 1.768 metre olarak ölçülmüştür. Kentin büyük bir bölümü yaylalardan oluşmaktadır. Akarsu vadileri ile parçalanan yaylalarda, dalgalı düzlükleri meydana getirmektedir. Karasal iklimin hakim olduğu Erzurum’da, yazlar yağışlı ve ılık geçer. Kışlar ise çok soğuk ve kar yağışlıdır. Şehirde sıcaklıklar -39 dereceye kadar düşer.

 

Kars Satılık Konut Tercih Edeceklere Şehrin Ekonomik Durumu 

Kars satılık ev arayışı aktif bir şekilde devam edenler,  Erzurum’un ekonomik durumu ve kentte yer alan istihdam olanakları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kars’ta temele geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Kent topraklarının %37’si ekili dikili arazilerdir. Bölgede bolca hububat üretilmektedir. Buğday ve arpa en çok yetiştirilen tarımsal ürünlerdir.  Kentte meyve ve sebze üretimi de gerçekleştirilmektedir. Bilhassa kayısı, elma ve ceviz üretimi vardır. Erzurum’da yetiştirilen beyaz lahana, soğan ve taze fasulye iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere çevre illere gönderilmektedir. Bir diğer yandan halkın büyük bir bölümü hayvancılıkla uğraşmaktadır. Çayır ve meraların çokluğu bu durumun en temel sebebidir. Ayrıca Kars kaşarı ve balı ile ünlüdür.

 

Kars Satılık Konut Bakanlara İlçe Bilgisi

Eğer Kars satılık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, şehirde yer alan emlakçılardan birine başvurabilir ya da Kars merkez satılık müstakil evler gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz. 2018 Yılı TÜİK Verilerine göre, 288.878 kişinin yaşadığı Kars’ta, 149.501 erkek, 139.368 kadın hayatına devam etmektedir. Kentin nüfusu bir önceki yıla göre 1.224 kişi artmıştır. Şehrin nüfus artış hızı ise %0.43 olarak hesaplanmıştır. Bölgede kilometrekareye 29 insan düşmektedir. Bu rakam şehir merkezinde 57’ye çıkmaktadır. Kars, sekiz ilçe, dokuz belediye ve bu belediyelere bağlı 57 mahalle ile 381 köyden oluşmaktadır Kars satılık daire tercih edecekler, aşağıda yer alan ilçelerden birinde ikamet etmeyi düşünebilirler:

 

  • Akyaka
  • Arpaçay
  • Digor
  • Kağızman
  • Merkez
  • Sarıkamış
  • Selim
  • Susuz

 

Kars merkez satılık müstakil evler arayanlar için oldukça cazip bir yerdir. Zira şehir merkezinde hem modern konutlar hem de geleneksel, bahçeli evler yer almaktadır.

 

Kars Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan verilere göre, kentte toplam 109.553 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.78 olarak hesaplanmıştır. Karsta satılık daireler ortalama 148 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.040 Türk Lirası’dır. Daha açık bir ifade ile, Kars satılık ev tercihinde bulunacak bir kişinin yaklaşık 153.920 Türk Lirası harcaması gerekecektir. Buradan satın alınan bir konutun geri dönüşü ise yirmi yıl içinde gerçekleşecektir.  Fakat seçtiğiniz konutun yer aldığı lokasyon, ev bedelini arttırabilir ya da azaltabilir. Örneğin Kars Ortakapı mahallesi satılık daire düşünen bir kişinin yaklaşık 176.076 Türk Lirası gibi bir meblağ ödemesi icap ederken, Kars Bülbül mahallesinde satılık daireler arayanların çok daha düşük bir bedel ile, hayallerindeki eve kavuşması mümkündür.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

Al Capone'un evi 15.5 milyon dolara a...

8 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.