Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Samsun Satılık Ev İlanları

araması için 3,761 ilan bulundu
search
Samsuncancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Samsun Satılık Konut Arayanlar İçin Önemli Bilgiler

Samsun satılık konut düşünenler için, kente dair tüm önemli bilgileri tek bir çatı altında topladık. Bu yazıyı okuduktan sonra, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Milli Mücadele’nin sembol şehirlerinden biri olan Samsun, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Kent, ülkemizin büyükşehir statüsündeki otuz ilinden biridir ve yaklaşık 9725 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Şehrin denizden yüksekliği ise yalnızca 20 metredir. Karadeniz’in Başkenti veya Atatürk’ün Şehri olarak da bilinin Samsun, ülkemizin kuzey ucunda bulunmaktadır. Kentin doğusunda Ordu, güneyinde Tokat ve Amasya, batısında Çorum ve Sinop illeri yer almaktadır. Samsun, eğitim, sağlık, ulaşım ve sanayi bakımından Karadeniz Bölgesi’nin en gelişmiş şehirlerinden biridir. 

 

Samsun Satılık Konut Düşünenlere Kentin Coğrafi Özellikleri 

Samsun satılık ev tercih edecekler, şehrin coğrafi özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bilhassa başka kentlerden gelerek Samsun’a yerleşenler için, bu bilgiler son derece önemli olabilir. Orta Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Samsun, Canik Dağları’nın yakınlarında yer almaktadır. Karadeniz’e doğru akan Yeşilırmak ve Kızılırmak arasında yer alan Samsun’un geniş arazileri, tarıma oldukça elverişlidir. Kentin %45’ini dağlar, %37’sini platolara, %18’ini ise ovalar meydana getirmektedir. Bitki örtüsü ve biyolojik çeşitliliğin çok olduğu kentte Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple Samsun’da yazlar ılık, kışlar ise serin geçmektedir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında şehir çok fazla yağış almaktadır. Karadeniz İklimi, iç kesimlerde yerini karasal iklime bırakabilmektedir. Bu durumda, kışlar daha sert geçmekte ve karlı gün sayısı artmaktadır. 

 

Samsun Satılık Konut Bakanlara Demografik Bilgiler

Bir kentin nüfusu, bölgenin gelişmiş düzeyi hakkında da bilgi verir. Bu sebeple, Samsun’un demografik yapısı hakkında bilgi sahibi olmak Samsun satılık daire tercihinde bulunacaklar için  önemli olabilir. 2019 Yılı TÜİK Verilerine göre şehirde toplam 1.335.716 kişi yaşamını sürdürmektedir. Nüfus artış hızı ise %1.73 olarak hesaplanmıştır. Şehrn nüfusu bir yılda 22.726 kişi artmıştır. Bölgede kilometrekareye düşen kişi sayısı ise 143’tür. En fazla nüfusa sahip olan ilçeleri ise sırası ile İlkadım, Atakum, Bafra, Çarşamba’dır. Özellikle Samsun satılık daire atakum tercihinde bulunan ailelerin sayısı son zamanlarda oldukça artmıştır. Samsun satılık ev düşünenler, aşağıdaki diğer ilçeleri de düşünebilirler:

 

 • Canik
 • Vezirköprü
 • Terme
 • Tekkeköy 
 • Havaz
 • 19 Mayıs
 • Alaçam
 • Salıpazarı
 • Ayvacık 
 • Kavak 

 

Samsun Satılık Konut Fiyat Bilgisi

Eğer Samsun satılık konut arayışınızda kararlı iseniz, bölgedeki emlakçılardan birine danışabilir veya Samsun satılık ev gibi ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen bilgilere göre, Samsun’da toplam 636.523 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.69 olarak hesaplanmıştır. Kentteki satılık evlerin ortalama kullanım alanı 120 metrekare olup, metrekare başına düşen birim kira 7 Türk Lirası’dır. Kısacası Samsun satılık daire sahibi olan bir kişinin her ay 871 Türk kira geliri olacaktır. Bahsi geçen kira bedeli ise konut tipine ve konutun yer aldığı lokasyona göre değişmektedir. Örneğin Samsun Canik satılık daire düşünen bir kişi 130 metrekarelik bir ev için ortalama 637 Türk Lirası kira geliri olacaktır. Konut tipine göre kira bedeli ise aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir:

 

 • 1+1, 60 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 784 Türk Lirası
 • 2+1, 100 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 721 Türk Lirası 
 • 3+1, 140 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler 848 Türk Lirası 
İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Samsun Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Malatya Battalgazi İzzetiye Mahallesi Satılık Daire
 • Muğla Marmaris Günlük Kiralık Konut
 • Bilecik Söğüt Satılık Tarla
 • Trabzon Akçaabat Salacık Mahallesi Satılık Arsa
 • Gaziantep Şahinbey Beştepe Mahallesi Satılık Daire
 • Emlakjet
  Bjk Logo

  BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir

  iLab

  grup şirketidir

  Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
  Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.