/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gemerekcancel

Sivas Gemerek Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gemerek Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Rehberi 

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gemerek satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Gemerek Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Sivas iline bağlı Gemerek ilçesi 1953 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Gemerek satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Sivas ilinin batı kesimlerinde yer alan ilçenin, doğu kesimlerinde Sarkışla ilçesi, güneybatı kesimlerinde Kayseri ili, kuzeybatı kesimlerinde ise Yozgat ili yer almaktadır. Denizden yüksekliği 1200 metre olan ilçenin toplam yüzölçümü 1.150 kilometrekaredir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Gemerek satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptığı araştırmalarda ilçenin ormanlık alanlar bakımından oldukça zengin olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yer alan yayla arazileri de oldukça fazladır. Bu yayla arazilerinden başlıcaları;

  • Hatabalanı Yaylası, 
  • Kaymaklı Yaylası, 
  • Taaltı Yaylası, 
  • Kısık Yaylası, 
  • Karamıklı Yaylası ve 
  • Gevrekgil Yaylası’dır.

Gemerek Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 24 bin 828’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,13’ünü (12 bin 447) erkek, yüzde 49,87’sini (12 bin 381) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gemerek satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 19 adet mahalle ve 34 adet köy bulunmaktadır. Sivas Gemerek satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Alaybey Mahallesi, Ali Kemali Efendi Mahallesi, Alperen Mahallesi, Arpaözü Mahallesi, Bahçeli Mahallesi, Fevziçakmak Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Horuk Mahallesi, Kalebaşı Mahallesi, Karacalar Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Mahallesi, Subaşı Mahallesi, Ş.Binbaşı Mehmet Aras Mahallesi, Uğur Mumcu Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yenihayat Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Akçaşar Köyü, Baştepeler Köyü, Bulhasan Köyü, Burhan Köyü, Cesurlar Köyü, Çat Köyü, Çiçekoğlu Köyü, Dendil Köyü, Durgunsu Köyü, Eğerci Köyü, Ekizce Köyü, Eskiçubuk Köyü, Eskiyurt Köyü, Eşikli Köyü, HacıyusuF Köyü, İnkışla Köyü, Karaağıl Köyü, Karaerkek Köyü, Karagöl Köyü, Kartalkaya Köyü, Keklicek Köyü, Kocaoğlu Köyü, Köseli Köyü, Küçüktuzhisar Köyü, Kümeören Köyü, Osmanuşağı Köyü, Örenyurt Köyü, Öziçi Köyü, Seydinali Köyü, Talazoğlu Köyü, Tatlıpınar Köyü, Tekmen Köyü, Yeniköy Köyü ve Yeşilöz Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Sivas ilinin Gemerek ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sivas Gemerek de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Gemerek Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.