/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Emek Mahallesicancel

Ankara Çankaya Emek Mahallesi Kiralık Daire

araması için 53 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Ankara Emek Mahallesi Kiralık Daire Arayanlara Yol Gösterecek Bilgiler

Ankara Emek mahallesi kiralık daire seçenekleri en çok aratılan ilanlardan bir tanesi olarak göze çarpıyor. Ankara’da bulunan daireler pek çok insan tarafından çeşitli nedenlerden dolayı bir tercih sebebi. Kimi insanlar Ankara’nın tarihi önemi için bu şehri tercih ediyorken, kimi insanlar merkezi bir şehir metropol olması gibi nedenlerden dolayı bu şehri ikamet etmek için tercih ediyor.

Ankara’nın ve Türkiye’nin en kalabalık ilçesi olan Çankaya’ya bağlı olan Emek mahallesi, Atatürk Orman Çiftliği’ne ev sahipliği yapmaktadır. Bahçelievler semtine komşu olan Emek mahallesi, sakin bir mahalledir. Ulaşım, eğitim ve sosyal olanakları gelişmiş bir mahalle olduğu için birçok kişi tarafından yaşam alanı olarak tercih edilmektedir. Öğrenciler için de birçok olanak sağlayan Emek mahallesi tercih sebebi olmaya devam etmektedir.

Yoğun ilgi altında olan şehirde Ankara Emek Mahallesi kiralık daire ilanları sıkça aratılıyor. Bu ilanlara ve daha fazlasına ulaşmak için en sık kullanılan arama motoru ise Emlakjet ’in arama motoru. Bir sene içerisinde sitemizin arama motoru 20 milyonu aşkın kişiye en kaliteli hizmeti vermekten, kullanıcılarını Ankara Emek Şenyuva Blokları kiralık daire gibi Ankara’nın farklı yerlerinde bulunan dairelerin ilanları ile buluşturmaktan gurur duyuyor.

Çankaya’ya bağlı olan Emek mahallesinde yaklaşık 24 bin kişi ikamet etmektedir. Çankaya merkez ilçesiyle, Emek mahallesi arası 24 kilometredir. 1936 yılında ilçe olarak kabul edilen Çankaya, hızlı gelişimiyle günümüzde ülkemizin en kalabalık ilçesi haline gelmiştir. Çankaya’da yaşam alanı olarak tercih edilen mahallerden biri olan Emek’te kiralık daire seçenekleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Emek Mahallesi Sahibinden Kiralık Daire Fırsatları

Ev kiralamak için insanların zamanlarından büyük bir bölüm ayırmaları gerekiyor. Günümüz dünyasında ise vakit nakit demektir. Kayıp edilen zamanın değerini bilen Emlakjet ile zamanınızdan tasarruf ederek Ankara Emek mahallesi sahibinden kiralık daire ilanlarına ulaşmanız mümkün. Sitemizin gelişmiş arama seçeneklerini incelediğinizde zamanınızın büyük bir çoğunluğundan tasarruf ettiğinizi ve ev kiralamanın aslında ne kadar kısa sürdüğünü görünce çok şaşıracaksınız.

Ankara Emek Mahallesi Kiralık Daire Seçenekleri

Ankara gibi büyük bir şehirde daire kiralamanın ne kadar zor olabileceğini biliyoruz. Fakat sitemiz ile bunu kafanıza takmanıza gerek yok çünkü Emlakjet kullanıcıları kendi bütçelerine uygun olan kiralık daireleri bulmakta zorlanmıyorlar. Hatta sitemiz sayesinde ziyaretçilerimiz Ankara Emek günlük kiralık daire ilanlarına da zorlamadan en kolay şekilde ulaşabiliyorlar. Sitemiz verdiği anlayışlı hizmet, uygun fiyat, güvenilir ilanlar gibi etkenler nedeni ile bir yıl içerisinde 20 milyondan fazla insan tarafından tıklandı. Siz de Ankara Emek mahallesi kiralık daire ilanlarına bütçenizi zorlamadan ve borç yükü altına girmeden tasarruf ederek size uygun kiralık daire ilanlarına en kısa süre içerisinde ulaşmak istiyorsanız, sitemizi ziyaret ederek 20 milyon kişinin arasında katılabilirsiniz.

Emek Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Hakkında Temel Bilgiler

Emlakjet.com ailesi olarak, kiralık ev arayışında olan vatandaşlara hayallerindeki evi bulabilmeleri konusunda her türlü desteği sağlamak için çalışıyoruz. Emek Mahallesi Kiralık Daire arayanlar için ilan fiyat bilgilerinin yanında aradıkları evin mahalle çevresi, nüfusu, sağlık ve eğitim kurumları gibi gerekli temel bilgilere sahip olabilmeleri için hazırladığımız özel yazımıza göz atabilirsiniz.

Emek Mahallesi, Ankara ilinde bulunan Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı merkez binası bu mahallede yer almaktadır. Son sayımlara göre mahallede 23.785 kişinin yaşadığı kayıtlara geçmiştir. Bu nüfusun 10.100 kişisi erkek, 13.685 kişisi ise kadındır. Ülkemizin İç Anadolu bölgesinde yer aldığı için step-bozkır iklimine sahiptir. Bu iklimin hakim olduğu bölgelerde yaz ayları çok sıcak geçerken, kış ayları ise çok soğuk geçmektedir. Çankaya Emek Mahallesinde oturmaya başladığınız takdirde eviniz; Ankara il merkezi olan Kızılay’a yaklaşık 2,5 kilometre uzaklıkta yer alacaktır. 

Emek Mahallesi Kiralık Daire Arayanlar İçin Mahalle Eğitim Kurumu Bilgileri

Çankaya Emek Mahallesi Kiralık Daire arayışında olan çocuklu aileleri ilgilendiren konulardan biri de eğitim kurumları ve bu kurumlara ulaşım mesafeleri oluyor. Mahalle sınırları içerisinde bulunan ya da eğitimin taşımalı olarak gerçekleştiği, kolaylıkla ulaşım sağlayabilecek bazı okulların adresleri ve iletişim bilgileri şu şekildedir:

 • Gülen Muharrem Pakoğlu İlköğretim Okulu: Emek, 19. Sk. No:60, 06490 Çankaya/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.
 • Gülen Muharrem Pakoğlu Ortaokulu: Emek, Bişkek Cd. No:9, 06500 Çankaya/Ankara. Bu eğitim kurumu hakkında daha detaylı bilgiler için ziyaret edebilir ya da telefon ile arayabilirsiniz.

Emek Mahallesi Kiralık Daire Arayışındakiler İçin Mahalle Sağlık Ve Emek Kurumu Bilgisi

Kiralık daire arayanların merak ettikleri bir diğer konu ise elbette sağlık kurumları oluyor.  Ev arayanların, oturacakları evin çevresinde bir hastalık anında kolaylıkla ulaşım sağlayabileceği sağlık kurumlarının olması evi tercih sebeplerinin arasında yer alıyor. Aynı zamanda ihtiyaç anında ulaşacakları muhtarlık, bağlı bulunan belediye ve hastaneleri gibi Emek kurumlarının adları ve adres bilgileri şu şekildedir:

 • Emek Mahallesi Muhtarlığı: Emek, 28. Cadde No:14, 06490 Çankaya/Ankara.
 • Çankaya Nüfus Müdürlüğü: Cumhuriyet Mahallesi Bayındır 1 Sokak No:24 B Çankaya, 06430 Çankaya/Ankara. Bu kurum hafta içi hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için (0312) 434 56 00 nolu numaradan ulaşabilirsiniz. 
 • T.C. Çankaya Belediyesi: Cumhuriyet Mahallesi, Ziya Gökalp Cd. No:11 Yenişehir, 06420, 06430 Çankaya. Bu kurum hafta içi hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için (0312) 458 89 00 nolu numaradan ulaşabilirsiniz. 
 • Çankaya 29 Mayıs Emek Hastanesi: Dikmen Cd. No:312, 06105 Çankaya/Ankara. Bu sağlık kurumuna randevu için 182 nolu telefon hattını arayarak ya da Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS)ye başvurabilirsiniz.

Emek Mahallesi Kiralık Daire Arayışında Olanlar için Emlak Bilgisi

Hesaplanan son emlak endeksi verilerine göre; Emek Mahallesinde kiralık konutların ortalama birim fiyatı 18 ₺/m hesaplanmıştır. Mahallelerde bulunan evlerin ortalama brüt alanı 100 metrekare iken kiralık evlerin kiralama fiyatlarına baktığımızda ortalama 1.798 TL olarak karşımıza çıkmaktadır. Evlerin amortisman/geri dönüş süresi ise 23 yıl olarak öngörülmektedir. Emlakçıdan veya sahibinden Çankaya Emek Mahallesi Kiralık Daire fiyatlarını daha detaylı öğrenmek için sitemizdeki ilanlara hızlı ve kolay şekilde göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

Türkiye'de 3D Yazıcı ile İlk Ev!

29 Temmuz 2021

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

Emlak yetki belgesi için kritik tarih...

29 Temmuz 2021

Yabancıya gayrimenkul satışında 2025 ...

Yabancıya gayrimenkul satışında 2025 ...

29 Temmuz 2021

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Çankaya Kiralık Daire
Ankara Çankaya Emek Mahallesi Kiralık Daire ilanları ve fiyatları Emlakjet'te! Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Ankara Çankaya İlkbahar Mahallesi Kiralık Daire
 • Ankara Çankaya İşçi Blokları Mahallesi Kiralık Daire
 • Ankara Çankaya Mustafa Kemal Mahallesi Kiralık Ev
 • Ankara Çankaya Oran Mahallesi Kiralık Ev
 • Ankara Çankaya Öveçler Mahallesi Kiralık Ev
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.