Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Adana Feke Satılık Daire

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Fekecancel
Adanacancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Feke Satılık Daire Arayanlar Vatandaşlar İçin Yol Rehberi

Emlakjet ekibi olarak yeni ev arayan vatandaşlara istedikleri evi bulmaları konusunda yardımcı olmaya devam ediyoruz. Feke satılık daire arayışında olan vatandaşlar hazırlamış olduğumuz ilçe bilgilerini içeren rehberimizden faydalanabilirler. İlk çağlardan günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapan ilçe birçok devlete de ev sahipliği yapmıştır. Milattan önce Hititlerin hakimiyetinde yer alan ilçe, Feke satılık daire arayan vatandaşlar tarafından da oldukça tercih edilmektedir. I. Dünya Savaşı döneminde Fransızlar tarafından işgal edilen ilçe,  1920 yılının Mart ayında Osmanlı topraklarına katılmıştır. Fekeli vatandaşlar her sene 22 Mart tarihini ilçelerinin kurtuluşu olarak kutlamaktadırlar. İlçenin 2018 Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 17 bin 555 kişilik bir nüfusa sahip olduğu tespit edilmiştir. Bu nüfusun yüzde 52,13’ü (9 bin 151) erkek, yüzde 47,87’si (8 bin 404) kadın olarak belirlenmiştir. Akdeniz iklimine sahip olan ilçede, dağların denize paralel olması sebebi ile tipik Akdeniz ikliminden farklı bir iklim görülmektedir. Kısmi karasal iklime sahip olan bölgede kışlar yağmur ve kar yağışlı, yazlar ise yarı kurak geçmektedir. Yayla ve köy evi kültürünün yaygın olduğu Adana ilinde, Feke satılık daire arayan vatandaşlar yaz dönemlerinde serin olan bu bölgeyi tercih etmektedir.

 

Adana Feke Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Nisan raporuna göre ilçe içerisinde toplam 10 bin 636 adet konut, 515 adet iş yeri bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane başına düşen kişi sayısı 3,92’dir. İlçenin genelinde düzgün bir yapılaşma görülmektedir. Adana Feke satılık daire arayan vatandaşlar genellikle 85 metrekarelik dairelerle karşılaşırken, metrekare başına düşen birim fiyat 1.095 TL olmakla beraber ortalama konut fiyatı 93 bin 73 TL’dir. 

 

Feke Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin Coğrafya Bilgisi

Türkiye’nin 34-35 doğu boylamları ve 36-37 kuzey enlemlerinde yer alan ilçenin rakımı 620 metredir. Adana ilinin en eski turizm bölgelerinden olan ilçe Toros Dağları’nın eteklerinde yer almaktadır. Batısında Yahyalı ilçesi, doğusunda Saimbeyli ve Sumbas ilçeleri, kuzeyinde Develli ve Saimbeyli, güneyinde ise Kozan ilçesi yer almaktadır. Yüzölçümü 1335 kilometrekare olan Feke satılık müstakil ev arayan vatandaşların da yoğun olarak tercih ettiği bölgelerdendir. Adana’ya uzaklığı 122 kilometre olan ilçe, Kayseri’ye 230 kilometre, Kozan iline ise 48 kilometredir. İlçe, Kozan, Kayseri, Tufanbeyli kara yolu üzerinde Feke çayının iki yakasına kurulmuş mahallelerden oluşmaktadır. Feke satılık daire arayan vatandaşlar bölgenin coğrafyasını iyice öğrenmeli ve ev tercihlerini ona göre yapmalılardır.

 

Feke Satılık Daire Arayan Vatandaşlar İçin Mahalle Bilgisi 

Türkiye’nin güneyinde İç Toroslara doğru olan kısımda yer alan Feke satılık daire arayan vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Toplam 48 mahalleyi içerisinde barındıran ilçenin en çok tercih edilen mahalleleri: Akoluk Mahallesi, Bağdatlı Mahallesi, Bahçecik Mahallesi, Belenköy Mahallesi, Çandırlar Mahallesi, Çondu Mahallesi, Çürükler Mahallesi, Değirmenciuşağı Mahallesi, Gaffaroğlu Mahallesi, Gedikli Mahallesi, Göbelli Mahallesi, Gökçeli Mahallesi, Gürümze Mahallesi, Güzpınarı Mahallesi, Hıdıruşağı Mahallesi, İslam Mahallesi, İncirci Mahallesi, Karacaoğlan Mahallesi, Karacauşağı Mahallesi, Kaşaltı Mahallesi, Kayadibi Mahallesi, Kazancı Mahallesi, Keklikçi Mahallesi, Kırıkuşağı Mahallesi, Kızılyer Mahallesi, Kısacıklı Mahallesi, Kızılyer Mahallesi, Koçyazı Mahallesi, Konakkuran Mahallesi, Kovukçınar Mahallesi, Musallar Mahallesi, Mansurlu Mahallesi, Olucak Mahallesi, Ormancık Mahallesi, Ormancık Mahallesi ve en çok aranan mahallelerinden biri olan Feke Akkaya Mahallesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Krizi Nasıl Çözülür?

Konut Krizi Nasıl Çözülür?

8 Aralık 2022

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

TOKİ 'İlk Evim, İlk İş Yerim' projesi...

8 Aralık 2022

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

Türkiye'de 11 Ayda 3 Milyona Yakın Ga...

8 Aralık 2022

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.