/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hilal Mahallesicancel

Çankaya Hilal Mahallesi Satılık Daire

araması için 11 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Hilal Mahallesi Satılık Daire Araştıran Okuyucularımız için Mahalle Üzerine Genel Bilgiler

Hilal Mahallesi satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, mahalle hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, daire arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da mahalle hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amacı yerine getirmek için hazırladığımız bu bölge rehberinde; Hilal Mahallesi’nin konumu, yaşantısı, emlak piyasası ve nüfusu gibi, bir bölgeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik. 

İç Anadolu Bölgesi’nde genel olarak hâkimiyetini gösteren tipik karasal iklim özellikleri Hilal Mahallesi’nde de görülmektedir. Bu iklim tipinin özelliklerine göre, kış mevsimleri soğuk ve yağışlı geçerken yaz mevsimlerinde sıcak ve kurak bir hava egemendir. Yıllık ortalama sıcaklık 11,9 derece civarındadır. Kış aylarında zaman zaman kar yağışı görülebilmektedir.

Hilal Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için İlçenin Konumu ve Mahallede Bulunan Önemli Yerler

Hilal Mahallesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde bulunan ve Ankara iline bağlı olan Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Mahallede hazır yemek hizmeti veren birçok restoran ve kafe vardır. Aynı zamanda, mahallede pek çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Bu eğitim kurumlarının arasında Sokullu Erdoğan Şahinoğlu Ortaokulu, Kazanım Anadolu Fen Lisesi, Yıldız Çözüm Akademi Okulları ve Maya Koleji yer almaktadır. Hasan Akboğa Cami mahallede bulunan dinî mekânlar arasındadır. Mahallede bulunan Duygu Parkı, Ufuk Güldemir Parkı ve Kerim Afşar Parkı, bölgenin daha yeşil bir alan olmasına katkı sağlamaktadır. Hollanda Büyükelçiliği ve Senegal Büyükelçiliği, bu mahallenin sınırları içerisinde konumlanmıştır. 

Hilal Mahallesi Satılık Daire Arayan Kişiler için Bölgenin Toplu Taşıma İmkânları

Hilal Mahallesi sahibinden satılık daire arayışı içerisinde olan okuyucularımız için, Hilal Mahallesi’nin ulaşım olanakları büyük bir kolaylık sunmaktadır. Bu sebepten ötürü, Ankara’nın diğer merkezî yerlerine gidişte kullanılabilecek pek çok seçenek bulunmaktadır. Hilal Mahallesi, D200 ve 0-20 kodlu karayolu hatlarına yakın bir mesafede konumlanmıştır. Mahalle içerisinde ulaşımı sağlayan toplu taşıma alternatiflerine aşağıdaki listede yer verilmiştir:

  • Oran Sitesi - Galip Erdem Caddesi - Hilal Mahallesi - Hoşdere Caddesi - Ulus: 173-1 kodlu otobüs hattı,
  • Ulus - Hoşdere Caddesi - Hilal Mahallesi - Galip Erdem Caddesi - Oran Sitesi: 173-2 kodlu otobüs hattı,
  • Ulus - Oran Sitesi: 185-1 kodlu otobüs hattı.

Hilal Mahallesi Satılık Daire Bakan Kişiler için Mahallenin Demografik ve Daire Piyasası Bilgileri

2020 yılında yapılmış son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Hilal Mahallesi’nde toplam 6.701 kişi yaşamaktadır. Mahallede bulunan ortalama bir satılık ev 150 metrekaredir. Ortalama bir Çankaya Hilal Mahallesi sahibinden satılık ev 508.500 Türk lirasıdır. Mahalle içerisindeki evlerin ortalama birim fiyatı metrekare başı 3.390 Türk lirasıdır. 

Ankara Çankaya Hilal Mahallesi sahibinden satılık kelepir ev benzeri, bölgedeki daire arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilirsiniz ya da Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Çankaya Satılık Daire
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.